Jump to content

Üzüm çekirdeği ve karadut pekmezi mucizesi..


Önerilen İletiler

Antioksidan olan üzüm çekirdeği vücudu,kendi içinde oluşan ya da dış kaynaklı serbest oksijen radikallerinden ve diğer radikallerden korur. Üzüm çekirdeğinin antioksidan özellikleri çoktanınmış antioksidan vitaminler olan C vitamininden 20 kat, E vitamininden ise 50 kat daha üstündür. Bu demektir ki yine aslında ihtiyacımız olan tüm vitaminler ve moraller mutfağımızda mevcut.

Üzüm çekirdeği damar tıkanmasını önler ve damarlarınızı sağlamlaştırır. Hipertansiyon, kalp krizi ve felç olasılığını enaza indirir. Diabet ve varisede son derece faydalıdır. Gözü kataraktan korur. Özellikle bilgisayar ekranı karşısında çok zaman geçirenlerin gözleri için mükemmel bir korumadır. Üzüm çekirdeği DNA hasarını azaltarak kanser oluşum riskini de minimale indirir ve cildin bağdokusunda bulunan kollajeni sağlamlaştırır. Üzüm çekirdeği damarların kollajen dokusunu da sağlamlaştırdığı için damar sertliği ve damar sertliği ile ilgili çok sayıda hastalığı önler. Alerjik yapıdaki kişilere histamin düzeyini düşürdüğünden dolayı çok büyük faydası vardır ve aynı zamanda romatizmal ağrılara da çok iyi gelir. Daha bunun gibi saymakla bitmeyecek bir çok özelliği vardır.
Dozajı nedir?
Bu yukarıda saydığım rahatsızlıklardan korunmak için günde en az 100 mg'lık bir miktarı tüketmek gerekir.Eğer mevcut bir hastalığın varsa,bunu günde 2 defaya çıkarabilirsin, çünkü şimdiye kadar üzüm çekirdeği ekstresinin fazla alınması ile ilgili bir yan etki bildirilmemiştir. Göz kararı 1 avuç ya da fincan kara üzüm kurusu da yiyebilirsin. Önemli olan çekirdekleri iyice çiğnemen, böylece etkisi de artmış olacaktır.

Karadut pekmezinin faydaları:

Karadut Pekmezi nelere iyi geliyor?

* Halsizliği, aşırı yorgunluğu giderir.

* Ağız ve boğaz enfeksiyonlarına tavsiye edilir.

* Kanı temizler anemi hastalarına tavsiye edilir.

* Kan basıncını düşürür.

* Sindirim sistemi kronik hastalığına faydalıdır.

* Mide salgılarını arttırır.

* Sindirim sistemini düzenler.

*Saçların ve dişlerin güçlenmesini sağlar.

* Kronik gastrit ve hepatit tedavisinde kullanılabilir.

* Uykusuzluğa iyi gelir.

Malzemeleri hazırla, hemen başla ,Kendin Yap

- Üzüm çekirdeği ekstresi ( Aktardan toz halinde alınır )
- Karadut pekmezi ( Aktardan alınması tavsiye edilir )

Her sabah kahvaltıdan 15-20 dakika önce iç organlarımızı güne uyandırmak için bu ikiliyi bir küçük kapta veya çay bardağında tahta bir kaşıkla macun kıvamına gelene kadar karıştır. Miktarını zamanla kendin ayarlarsın, herkesin tatlıyı kaldırma seviyesi farklı olduğundan, sabah sabah içini bayıltmak istemezsin.
Unutma, çekürdekleri ÇİĞNEMEK ve TAHTA KAŞIK kullanmak altın kuralımız.
Haydi bakalım, afiyet olsun, vücudun enerjiyle dolsun.

P.S. Özellikle yorucu gecelerin ertesinde, sigara ve alkol tüketiminde, boğaz ve ciğerlere çok faydalıdır.

Yorum bağlantısı

Yorum yazmak için hesap oluşturmalı veya giriş yapmalısın.

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Hakkımızda

Biyoloji Günlüğü ülkemizdeki biyoloji öğrencileri, mezunları ve çalışanları adına kar gütmeyen bir proje olarak 9 senedir faaliyetlerine yılmadan devam etmeye çalışan masum bir projedir. Lütfen art niyetinizi forumdan uzak tutunuz. Bize iletişim formu aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Dilerseniz biyolojigunlugu@gmail.com veya admin@biyolojigunlugu.com adresine mail de gönderebilirsiniz. Bizimle arşivinizi paylaşmak isterseniz wetransfer.com üzerinden biyolojigunlugu.com adresine dosya transferi olarak iletmeniz yeterlidir, sizin adınıza paylaşılacaktır.

Sitemiz bir "Günlük" olarak derleme yayın, yorum, diyalog ve yazılara vermektedir. Güncel biyoloji haberleri ve gelişmelere ek olarak özellikle sosyal medyada gözden kaçan, değerli gördüğümüz tüm içeriğe kaynak ve atıflar dahilinde sitemizde yer vermekteyiz. Bu sitede verilen bilgilerin kullanım sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir. Sayfalarımızda yer alan her türlü bilgi, görsel ve doküman sadece bilgilendirmek amacıyla verilmiştir.

Biyoloji Günlüğü internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Yer Sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

Yer Sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız mail adreslerimizden iletişime geçerek bildirebilirsiniz. 

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.

×
×
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Kullanım Şartları, Gizlilik Politikası, Forum Kuralları sayfalarına göz atınız.