Jump to content

Cenk Önsoy

Yönetici
 • İçerik sayısı

  1.125
 • Katılım

 • Son ziyaret

Cenk Önsoy paylaşımları

 1. Sistem değiştiği için var olan yazıları taşıdık, maalesef bazı yazıların yazarları üyelikleri olmadığı için başka üyeler tarafından eklendi, ilginiz için teşekkürler
 2. Bugün uyandığımda şöyle düşündüm, yanlışım varsa düzeltin veya sayfayı terk edin. Madem biyolog olarak tarım, hayvancılık, mikrobiyal aktiviteler ve halka arz prosesleri içerisinde yer alamıyorum, imza yetkim de yok, belki o zaman yanlışlara müdahale etmek yerine yanlışları dile getirebilirim, konu üzerine meslektaşlarımı da bilgilendiririm, yeri geldiğinde sessiz kalmak veya hiç duymamış olmak yerine bilgi sahibi olurlar ve birlikte ses çıkartırız. Belki o zaman biyolog olarak mesleğimizi dışarıdan dolaylı yoldan dahi olsa icra etme şansı buluruz (veya icra ediyormuşuz gibi yaparız) ve insanlar biyolog diye bir meslek kitlesinin olduğunu fark ederler? Ne dersiniz? Örnek olarak şöyle belirteyim, Sputnik News adresinde bir habere denk geldim, trajikomik olarak önce aptalca bir manipülasyondur dedim, sonra dedim ki gerçek ise neler olabilir.. https://tr.sputniknews.com/turkiye/201805271033609542-polonya-delidana-ithal-et/ Niteliksiz personel olayını artık ülkece haiz olduğumuzu düşünüyorum. Düzen uzun senelerdir bu şekilde işliyor, amca, dayı, teyze varsa içeride bir yerlerde kadroda yerini alıyorsun, alabiliyorsun. Hatta iş bilgisi sana geliyor, ceketini giyip görüşmeye gidermiş gibi yapıyorsun pazartesi başlıyorsun. Mesela önümüzde bir seçim var yakın zamanda, bakın bakalım kaç binlerce kadro açılır bu süreçte, yangından mal kaçırır gibi alımlar sıralanır son bir aylık sürece, takip edin, anlayacaksınız. Özet olarak konu dağılmadan; ben de dedim ki madem bir biyolog olarak yetkim yok, karşı çıkacak fiziksel bir dayanağım yok (diplomamı gösterince bu ne diye bakarlar çünkü) bende gayri-ihtiyarı insanları bilgilendirmeye çalışabilir, insanları kendi mesleğimize ve bilgilerimize dayanarak olayların öncesi ve sonrası olarak bilgilendirebiliriz dedim. Belki de yapılan uygulamaya karşı çıkmak için imza kampanyaları veya BİMER tarzı bilgi edinme platformlarına yazılı olarak kitleler halinde ulaşabiliriz. Bir ihtimal dikkate alırlar ise ne ala..
 3. Eleştirmek kolay.. Peki şimdi ne yapıyoruz? Zaman içinde plan yaparak cevap verebiliyorsak buradaki bir avuç insan olarak ne ala.. Bu platformun kuruluş amacı bu soruya yanıt bulup harekete geçebilmek.. Bunu sakın unutmayalım. Ve dernek, vakıf, grup ve sosyal platformlardan destek beklemeyin. Göremeyeceksiniz. Senelerdir göremedim. Plan biziz. Ne kadar gerçek istekle hareket eden biz lazım..
 4. Kılcal Hareket ve Kılcal Kaplar İçinde Sıvı Yüzeyinde Oluşan Menisküs (Kimya) (Biyoloji)
 5. Kaynak önemli, lütfen bu tarz konularda kaynak belirtmeyi ihmal etmeyiniz, @Biyolokum konuda da bir kaynak göremedim, ekleyebilirsek sevinirim. Ben konuyla ilili bir kaynak buldum, PDF olarak ekliyorum, göz atmak isterseniz şayet bilgi verebilir. Fecal microbiota.pdf

Hakkımızda

Biyoloji Günlüğü ülkemizdeki biyoloji öğrencileri, mezunları ve çalışanları adına kar gütmeyen bir proje olarak 9 senedir faaliyetlerine yılmadan devam etmeye çalışan masum bir projedir. Lütfen art niyetinizi forumdan uzak tutunuz. Bize iletişim formu aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Dilerseniz biyolojigunlugu@gmail.com veya admin@biyolojigunlugu.com adresine mail de gönderebilirsiniz. Bizimle arşivinizi paylaşmak isterseniz wetransfer.com üzerinden biyolojigunlugu.com adresine dosya transferi olarak iletmeniz yeterlidir, sizin adınıza paylaşılacaktır.

×
×
 • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Kullanım Şartları, Gizlilik Politikası, Forum Kuralları sayfalarına göz atınız.