Jump to content

zoolog

Editör Adayı
 • İçerik sayısı

  175
 • Katılım

 • Son ziyaret

 • Puan

  700 [ Bağış Yap ]

Topluluk Puanı

0 Nötr

zoolog Hakkında

 • Doğum Günü 01-01-1985
 1. Büyük ihtimalle birçoğumuz bu arkadaşı zaten tanıyor ! Yüksek sıcaklık ve nem seven bu böcekler , halk arasında Ateş yumurcağı olarak biliniyor. Dünyanın birçok yerine dağıldıkları bilinmekle birlikte kayaların altında, yapraklar arasında, kuru dallar arasında ve benzer ortamlarda bulunurlar . Ancak sıklıkla zararlı oldukları düşünülen iç mekanlarda da kendilerini gösterirler. Büyük hasara neden olmazlar, ancak yiyecekleri kirletebilir, kağıt ürünlere zarar verebilir ve giysileri lekeleyebilirler. Aksi halde çoğunlukla zararsızdırlar. Yaklaşık 3-5 yıllık ömürleri vardır. Dişiler hayatları boyunca 6000 yumurta üretebilirler. Kuluçkadan sonra (12–13 gün), nimfler (yavrular) yumurtadan çıkar. 2 ila 4 ay arasında olgunluğa ulaşabilirler. kaynak: Alibaba Bilim Evi
 2. İstanbul Üniversitesi - Zooloji Müze Gezisi

  İstanbul Üniversitesi - Zooloji Müze Gezisinden kareler..
 3. Ne kadar büyük bir oran olduğunun farkında değil miyiz? İhtimali bile korkutucu..
 4. Erzurum Horasan Anadolu Lisesi

  Özverili ve emek isteyen, teşvik edici çalışmalar elinize sağlık!
 5. Sipunculus sp.

 6. Taenia saginata

 7. Opalina ranarum

 8. Planaria sp..

 9. Metridium sp.

  Regnum: Animalia Subregnum: Eumetazoa Divisio: Coelenterata Filum: Cnidaria Classis: Anthozoa Subclassis: Hexacorallia Ordo: Actinaria (deniz gülleri) Familya: Sagartiidae Örnek: Metridium sp.

Hakkımızda

Biyoloji Günlüğü ülkemizdeki biyoloji öğrencileri, mezunları ve çalışanları adına kar gütmeyen bir proje olarak 6 senedir faaliyetlerine yılmadan devam etmeye çalışan masum bir projedir. Lütfen art niyetinizi forumdan uzak tutunuz. Bize iletişim formu aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Dilerseniz biyolojigunlugu@gmail.com veya admin@biyolojigunlugu.com adresine mail de gönderebilirsiniz. Bizimle arşivinizi paylaşmak isterseniz wetransfer.com üzerinden biyolojigunlugu.com adresine dosya transferi olarak iletmeniz yeterlidir, sizin adınıza paylaşılacaktır.

×

Önemli Bilgilendirme

Kullanım Şartları, Gizlilik Politikası, Forum Kuralları sayfalarına göz atınız.