Hem bilim yazarı olmak hem de gelir elde etmek ister misiniz?

Merhaba arkadaşlar,

Senelerdir rutin yayın hayatımıza devam ederken, artık insanların cezbedici olarak gördükleri paraya odaklı bir çalışma sistemi yürütmemüz gerektiğini düşünerek; ilerleyen zamanda sponsor ve reklam gelirlerinden elde edilecek olan tutarın fazlasıyla sizler; yazarlarımızla paylaşma kararı aldık.

Bu sistem içerisinde profiliniz güncel olduğu sürece; her ay başında 100TL ve üstü bir tutar hak kazandıysanız Adınız, Soyadınız, Telefon ve IBAN numaranız üzerinden ücret hesabınıza online transfer edilecektir. Peki neler yapmanız lazım?

Sitede aktivite gösterin yeterlidir. Yani makale ekleyin, yorum yapın, resim ekleyin.. Katkı sağlayın, katkıya ortak olun..

 • Makale yayınlandığı anda 1 TL hesabınıza otomatik olarak eklenir.
 • Makale içerisindeki Kelime Sayısı x 0.01TL olarak hesaplanır. Yani 1.000 kelime yazarsanız 10 TL ilave edersiniz.
 • Makale içerisinde eklediğiniz her Fotoğraf/Resim x 0.3TL olarak hesaplanır. Yani 5 fotoğraf ekleyip 1,5 TL ilave edersiniz.
 • Makalelerden herhangi birine yaptığınız Yorum x 0.3TL olarak hesaplanır. Yani 5 yorum yaparak 1,5 TL ilave edersiniz.

Yani 500 kelimelik standart bir makale yayınladınız (5 TL), içerisinde 5 adet görsel eklediniz (1,5 TL), bir de sitede gezindiniz 5 yazıya görüş bildirdiniz(1,5 TL): 8 TL kazandınız.

Şimdilik kısıtlı bir bütçe ve minimal rakamlarla yola çıktığımızı düşünürseniz; günde birkaç dakikanızı ayırıp aylık 150-200TL arasında kazanma şansınız olacaktır.

Yazılar ve listeler için minimum karakter sınırı mevcuttur, bir adet fotoğraf ekleyip bir cümle ekleyerek içerik oluşturmayı planlamamalısınız.

 • Listeler için minimum 5 adet tekil içerik (görsel, video veya link) olmak üzere eklenen her görsel adına 50 karakter (başlık ve açıklama dahil),
 • Yazı/makale türü için ise 300 karakter alt sınırı belirlenmiştir.
 • Video gönderileri için yine 300 karakter alt sınırı video tanım ve açıklaması adına bilgi talep edilmektedir.

Aksi durumda içerikler sorgusuz silinecektir.

Şartlarımız neler?

Önemli Not: Biyolojigunlugu.com’da diğer sitelerden veya yazılı kaynaklardan“kopyala + yapıştır” yapılarak oluşturulan konulara kesinlikle yer verilmemektedir.

 1. Yazar, Biyoloji Günlüğü portalına yazı gönderdiğinde bu içeriğin özgün olduğunu taahhüt eder. Yazı onay sürecinde ilk olarak kopya içerik denetiminden geçer. Kopya içerik olduğunun tespit edilmesi durumunda ise yazar uyarılır, aynı durumun devamı söz konusu olduğunda hesabındaki birikmiş meblağ ödenerek üyeliği silinir.
 2. Yabancı kaynaklardan çeviri yapılan yazılar, kaynak belirtildiği taktirde kopya olarak değerlendirilmezler. Türkçe’ye çeviri yapılan yazıları destekliyoruz.
 3. Bir konu içerisine istenildiği kadar iç ve dış bağlantı girilebilir. İç ve dış bağlantıların girilmesi editör notu açısından önemli bir kriterdir (Dış bağlantıya örnek: “http://www.flickr.com/fotolar.php” İç bağlantıya örnek: “https://www.biyolojigunlugu.com/odtu-robot-gunleri-7-8-mart-2009/” ).
 4. Yazar, yazdığı yazıların yayınlanıp yayınlanmaması konusunda karar yetkisine sahip değildir. Yayınlanan yazıların, tüm hakları Biyoloji Günlüğü’ne aittir.
 5. Yazar, Biyoloji Günlüğü portalına gönderdiği yazılarda ve mesajlarda pornografi ya da müstehcenlik, ırkçılık, kişi ya da grupları tahrik edici, itibar zedeleyici, hakaret, tehdit, taciz amacı taşıyan ibareler kullanamaz.
 6. Yazar, Biyoloji Günlüğü portalı sayfalarını kendi çıkarları doğrultusunda reklam veya farklı şekillerde kazanç sağlamak için kullanamaz.
 7. Biyoloji Günlüğü, yayınlanan tüm yazılardan kazanç elde edileceğini garanti eder. Yazının görüntüleme almayıp okunmaması yazı değerini etkilemez.
 8. Yazar, yazılarıyla sitenin kullanımını önleyici veya zorlaştırıcı hareketlerde bulunamaz, sunucuları ya da veritabanını otomatik programlar yükleyip zorlayamaz/kitleyemez. Verileri yanıltıcı, hile girişimlerinde bulunamaz. Aksi takdirde üyeliği sonlandırılır ve bu durumdan doğabilecek her türlü hukuki, cezai sorumluluğu kabul eder.
 9. Biyoloji Günlüğü’ne gönderilen yazıların yedeğinin alınması önerilmektedir. Yazıların, yorumların veya kişisel mesajlaşmaların yedeklerinin alınmaması nedeniyle kaybolmasından, silinmesinden veya hasar görmesinden Biyoloji Günlüğü sorumlu tutulamaz.
 10. Biyoloji Günlüğü, tarafından sonlandırılan üye hesabına ait her türlü kaydı silip silmemekte serbesttir. Üye, silinen kayıtlarla ilgili herhangi bir hak veya tazminat talebinde bulunamaz.
 11. Yazar, yayınlamakta olan yazılarının yayından kaldırılmasını talep edebilir. Fakat bu talep editör onayına tabidir.
 12. Biyoloji Günlüğü, tarafından yazarlara sağlanan kontrol panelinde yer alan detaylar dışında daha fazla veri açıklamama hakkını elinde tutar.
 13. Biyoloji Günlüğü ile yazarlar arasındaki ilişki yasal ortaklık olarak değil, bağımsız yazar-yayıncı olarak geçerlidir.
 14. Yazar, kazançların hesaplanmasında kullanılan verileri suni yoldan değistirici saldırı veya benzeri girişimlerde bulunursa, uyarılmaksızın sistemden süresiz uzaklaştırılabilir.
 15. Yazarlara verilen konu başı ücret miktarları kısa, orta ve uzun olarak sınıflandırılmıştır. Bu fiyatlar yazarların eline geçecek net ücretleri ifade etmektedir.
 16. Alt ödeme limitini aşarak ödeme alma hakkına sahip olan yazarlar, istedikleri zaman ödeme talebinde bulunabilirler. Yazara ait IBAN numarası ve banka bilgileri, ödeme talebi yapıldığı günden itibaren 60 gün içerisinde sisteme girilmelidir.
 17. Yazarlara yapılacak ödemeler havale/eft masrafları düşülerek hesaplanır.
 18. Yazar, Biyoloji Günlüğü hizmetlerinden faydalanmaya başlandığı andan itibaren üyelik sözleşmesinde ve kullanım koşullarında yer alan tüm hükümleri kabul etmiş sayılacağını ve sözleşmenin kendisi hakkında hüküm ifade edeceğini kabul eder.