sözlük

Yasal olan TBMM e-Dilekçe Sisteminde, Biyologlar Adına Düzenlenmiş Bir Dilekçe Sizi Bekliyor!!!!

  Arkadaşlar merhaba,

Bildiğiniz gibi Biyoloji Günlüğü facebook sayfasından üyelerimiz ile sürekli iletişim haline kalarak gelişmelerden, duyuru ve haberlerden sizleri de haberdar etmeye çalışıyorum.

Bu haberimiz direk olarak “Biyolog” mesleğini yasal bir yol ile duyurmak ve olayın üzerine sahte sitelerden atılan imzalar yerine Türkiye Büyük Millet Meclisi internet sitesi üzerinden “TBMM Online Dilekçe Sistemi” ile sesimizi duyurabilir, yasal merciler tarafından incelenip incelenmediğine göz atabilir, konu üzerine örgütlenebiliriz.

 

Biliyoruz ki imza.la, imza.at, sendeimzala.com gibi bir çok sitede biyologlar adına kampanya başlatılmıştı, bunların HİÇBİRİNE neredeyse destek vermek istemedim çünkü genelde insanlar örgütlensin ama sitenin menfaatine katkıda bulunsun mantığıyla sanal bir örgütlenmeye odaklı sistemlerdi; ama bu tamamen devlet idaresinde yasal bir geçerliliği olan bir sistem.

 

Sisteme girmek için buraya tıklayın: TBMM e-Başvuru Sistemi Giriş için yan tarafa tıklayın, önce güzelce bir form doldurun, kişisel detaylarınızı harfiyen sizden istiyor, en azından güncel olan cep telefonu doğrulama sistemi ile güven hissettiriyor; TC kimlik ve adres bilgileri ile saçmalıklara önlem hissi de kendiliğinden geliyor.

Sisteme üye olduktan sonra  A.01.1.DİK.0.00.00.00/011554 kodlu dilekçeyi imzalayarak destek veriniz…

 

Zaten ” Biyologlara Çevre, Tarım ve Sağlık sektörleri başta olmak üzere kamuda daha fazla istihdam sağlanması” başlığı ile dilekçeyi sistemde kolayca bulabileceğinizden eminim. Bana Kübra Sivrikaya ismiyle bu mesaj iletildi, ben de sizlerle paylaşmak istiyorum. Hazırlanan dilekçeye sisteme girip imzalamadan önce göz atmak isterseniz http://bit.ly/Va3bCb adresine tıklamanız yeterlidir. Zaten imzalamadan önce bir örneğini tekrar okuma şansınız olacak, acele etmeyin derim.

Şimdi burada dikkat etmemiz gereken noktalar bence şunlar:

 

1. Dilekçeyi kopyalayıp kendi kendimize başkalarının adıyla ekleyerek ÇOĞALTMAMAMIZ gerekiyor. Bu sayede yüksek rakamı sadece bir dilekçe üzerinden toplayabiliriz. Zaten isim olarak imzalayan ismi görünmekte, lütfen böyle bir girişimde bulunmayınız.

 

2. Dilekçeyi olabildiğince fazla meslektaşımızın imzalamasına sosyal medya paylaşımları ile katkıda bulunmamız gerekiyor.

 

Site içerisinde dikkat ettiğinizde Dilekçeler içerisinde “Talebiniz Yasal Merciler Tarafından İncelemeye Alındı mı” diye bir seçenek var.Diğer dilekçeleri incelediğimde 1000 rakamı ve üzerindeki imzalanmış dilekçelerde talep incelemeye alınıyor diye görüyorum, lütfen siz de göz atınız.

 

 1. Önce buradan sisteme giriş yapıyorsunuz.

https://goo.gl/sUoJ64Login.aspx

https://goo.gl/sUoJ64Login.aspx

https://goo.gl/sUoJ64Login.aspx

 

2. Ardından İmzalayabileceğim Dilekçeler kısmından bahsettiğimiz dilekçeyi  

A.01.1.DİK.0.00.00.00/011554 koduyla buluyoruz: 

Biyologlara Çevre, Tarım ve Sağlık sektörleri başta olmak üzere kamuda daha fazla istihdam sağlanması

https://goo.gl/sUoJ64DilekcelerImza.aspx

https://goo.gl/sUoJ64DilekcelerImza.aspx

https://goo.gl/sUoJ64DilekcelerImza.aspx

 

3. Sonra bu metni yukarıda bulunan paylaş butonlarını kullanarak mümkün olduğu kadar çok platformda paylaşarak destek veriyoruz.

Lütfen mesleğinize sahip çıkın artık, elinizden gelen bir 5 dakikanızı ayırmak ise, en azından onu hep birlikte yapalım.

 

 

 

 6 Yorum

6 Yorum

 1. Cenk Önsoy

  19 Ocak 2013 at 15:31

  Elinize saglik kesinlikle duyurulmali ve destek verilmeli, insanlari anlayamiyorum hem yakiniyolar hem hilgisayar basindan bile konuyla ilgilenmiyolar 5 dakkanizi alir, biyolog olmak bu ulkede kolay degil, biyolog olmaya calisiyoruz zaten 🙁

 2. Cenk Önsoy

  20 Ocak 2013 at 19:01

  yukarıdaki rakamlar doğruysa toplamda 300e yakın paylaşım var, sırf paylaşan herkes doldurmuş olsa 300'den fazla imza olması lazım niye böyle saçma bir topluluğuz biz.. bu anlatımdan sonra da yapamayan var mı acaba onca kampanya yapıldı katılım oldu buna niye yok üstelik resmi!!!! hadi arkadaşlar yapmayın ya

 3. ezgikran

  22 Ocak 2013 at 16:13

  ben neden kayıt olamıyorum :/ tüm bilgileri girip kaydet diyorum sayfa da herhangi bir değişiklik olmuyor. giriş yapmak istediğimde ise tc no bulunamadı diyor 🙁

 4. xsmall

  22 Ocak 2013 at 18:36

  Aynı kayıt problemi bende de çıkıyor.. TBMM sayfasına girip bilgileri dolduruyorum, kaydet diyorum ama kayıt yapılmıyor maalesef..

 5. Cenk Önsoy

  22 Ocak 2013 at 18:41

  sisteme kayıt olamayan arkadaşlar bazen yoğunluktan veya aksaklıktan dolayı hata verebiliyor, lütfen başka bir tarayıcıdan deneyiniz, eğer çok uzun karakter girişi yapıyorsanız (birkaç üyemizden msj aldığım için söylüyorum) sorun oluşabiliyor, site içerisindeki yönergeleri dikkatli takip edin.

 6. Cenk Önsoy

  26 Ocak 2013 at 14:54

  öncelikle ad, soyadınıza büyük harflerle yazarak deneyin. üye olduktan sonra yukarıda verilen kodu dikkat ederek dilekçeyi bulun imzalayalım.

Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Biyoloji okumadan, görmeden, yaşamadan öğrenilecek bir bilim dalı değildir.

Cenk Önsoy

Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir.

Sağlık, eğitim, finans, gıda vb. sorunlarınız için öncelikle bir uzmana ve profesyonele danışınız.

Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir. Kaynaklar ve atıflar da gerektiğinde belirtilmiştir.

Biyolojigunlugu.com sayfalarında yer alan her türlü bilgi, görsel ve doküman sadece bilgilendirmek amacıyla verilmiştir.

en çok paylaşılanlar

...

Copyright © 2010 | Biyoloji Günlüğü

Yukarı