Yapay zeka, sadece eski bir bilgisayar oyun oynanışını izleyerek onu yeniden üretti

  • 19 Eylül 2017
  • 165 kez görüntülendi.

Bugünlerde, yerleşik isimlerden bağımsız geliştiricilere kadar pek çok bilgisayar oyunu şirketi bulunuyor. Tıpkı bilgisayar oyunu yapma becerisine sahip olan herkesin bunu denemesi gibi, George Teknoloji Enstitüsü’ndeki araştırmacılar tamamen yeni ve türünde ilk olan bir geliştirici ortaya koydular.

Georgia Tech takımı, çevrimiçi yayınlanan bir araştırma tezinde bir bilgisayar oyunu yapmak için yapay zekanın nasıl kullanılabileceğini gösterdi.

Daha doğrusu, bir bilgisayar oyununu yeniden üretmek için: takımın yapay zekası, sadece oynanan oyunları seyrederek Super Mario Bros ve Mega Man gibi klasik iki boyutlu yapımları yeniden oluşturdu.

Georgia Tech yapay zekası, tamamen gelişmiş sürümler oluşturmadı ancak, yapay zekanın bu klasik eserlerin ardındaki oyun mimarisini öğrenebileceğini gösterdi.

Bu gördüğü oyunu yeniden oluşturma yeteneği (onun nasıl oynandığını öğrenmenin yanısıra), onun DeepMind’ın AlphaGo’su, Atari oyunlarını ve StarCraft II’yi oynayan sistemler ve Elon Musk’ın Dota-oynayan botu gibi benzer oyun oynayan yapay zekalardan farklı olmasını sağlıyor.

kaynak, kaynak 2, kaynak 3

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ