biyokimya

XXIII. Ulusal Biyokimya Kongresi 29 Kasım–2 Aralık 2011, Adana

Alıntı

Değerli Meslektaşlarım,

Sizleri 29 Kasım – 2 Aralık 2011 tarihleri arasında, yurdumuzun en verimli bölgesinde yer alan Adana’da, Adana Hilton Otel’de, yapacağımız XXIII. Ulusal Biyokimya Kongresi’ne katılmaya davet etmekten onur duymaktayız.

Kongre’nin açılış dersi İtalya’dan profesör Mario Plebani tarafından verilecektir. Kongrede ayrıca prostat ve meme kanseri üzerine çok değerli araştırmaları bulunan, İngilterede “Imperial College”da çalışan, Profesör Mustafa Djamgoz de bir konuşma yapacaktır. Bu yılki Kongrenin ana teması “Biyomoleküllerin Yaşamdaki Önemi ve Klinik Kararda Laboratuvar” olarak belirlenmiştir. Kongrede, klinik biyokimya, temel biyokimya ve moleküler biyoloji alanındaki yeni teknik gelişmelerin yanı sıra klinik biyokimyanın vizyon ve misyonundaki gelişim ve değişimler ele alınacaktır. Avrupa Birliği’ne katılım sürecinde, sağlık sorunlarının çözümünde, klinik tanıda, laboratuvarın bir paydaş olarak yerinin doğru belirlenmesi ve sağlıktaki global çözüm yaklaşımlarının, klinik laboratuvarın özel durumunu göz önüne alan yaklaşımların, gerekliliği ve önemi vurgulanacaktır. Ayrıca, klinik biyokimya alanında araştırmaların önemini öne çıkaran eğitim programlarının gerekliliği tartışılacaktır.

Kongre öncesinde “İnteraktif Laboratuvar Uygulamaları: Tarama, Tanı, Tedavi ve Risk Analizleri” ve “Laboratuvarcı Gözüyle PCR’ın Görünmeyen Yüzü” başlıklı iki çalıştay da yer almaktadır. Bir gün sürecek olan bu çalıştaylarda teorik bilginin yanı sıra uygulama ve problem çözümü uygulamaları yer alacaktır. Teknik nedenlerden dolayı bu çalıştaylara sınırlı sayıda katılımcı kabul edilebilecektir. Çalıştaya kabul, başvuru ve kayıt tarihi önceliğine göre olacaktır.

Ayrıca, genç meslektaşlarımızı özendirmek amacıyla sözlü sunumlar ve poster sunumları için önemli bir zaman dilimi ayrılmış olup, kurumlarından destek alamayan, belli sayıda meslektaşımıza, kayıt ya da konaklama desteği sağlanacaktır. Bu destek miktarını artırmak için çalışmalar sürdürülmektedir.

Genç katılımcılara, kısmi yol ve kalacak yer desteği sağlamak üzere TUBITAK’a başvuru yapılacaktır, lütfen şimdiden Türk Biyokimya Derneğine isimlerinizi bildirin. Kapanış sırasında, Bilimsel Komite tarafından seçilmiş onbir poster arasından, kura ile belirlenen bir katılımcıya, “dizüstü bilgisayar” diğer on katılımcıya ise kitap hediye edilecektir. Ayrıca, katılımcılar arasından, kura ile belirlenecek, beş meslektaşımız TBD 2012 yılı Kongresine katılım ücreti ödemeden katılabileceklerdir.

Türk Biyokimya Derneği’nin yayın organı olan ve daha önce Chemical Abstract, Directory of Open Access Journals, Index Copernicus ve Türk Tıp Dizini’nde indekslenen “Turkish Journal of Biochemistry-Türk Biyokimya Dergisi”, “Science Citation Index Expanded” kapsamında “on-line” olarak yayınına devam etmektedir. Kongre özetleri Türk Biyokimya Dergisi’nin özel sayısı olarak basılacaktır.

Yeni bilimsel gelişmeleri paylaşacağımız bu Kongrede tüm meslektaşlarımızı aramızda görmeyi arzular, saygılar sunarım.

Prof. Dr. Nazmi Özer
Türk Biyokimya Derneği Başkanı

kaynak: https://goo.gl/J2qswuYorumlar

Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Biyoloji okumadan, görmeden, yaşamadan öğrenilecek bir bilim dalı değildir.

Cenk Önsoy

Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir.

Sağlık, eğitim, finans, gıda vb. sorunlarınız için öncelikle bir uzmana ve profesyonele danışınız.

Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir. Kaynaklar ve atıflar da gerektiğinde belirtilmiştir.

Biyolojigunlugu.com sayfalarında yer alan her türlü bilgi, görsel ve doküman sadece bilgilendirmek amacıyla verilmiştir.

en çok paylaşılanlar

...

Copyright © 2010 | Biyoloji Günlüğü

Yukarı