Veryansın ediyorum: Rusya sınır kapısından dönen çilekler hakkında

Veryansın ediyorum: Rusya sınır kapısından dönen çilekler hakkında

Az önce haberde gördüm, Batı çiçeği güvesi tespit edilen bilmem kaç ton çileğimiz yurda geri çevrilmiş, tabi tezgahlarımızda yerini almıştır çoktan. İmha edilecek değil ya? hani bizim endüstri mühendisimiz, çevre mühendisimiz, bitki koruma kapsamında işlev gören bölümlerimiz? Botanik uzmanı geçinen yandal bölüm görevlileri neredeler? Kendi annesinin farketmeden yiyeceği çilekleri erikleri nasıl hazmedebiliyorlar bu insanlar? Neden biyologlara hala yer verilmiyor?????

Rusya’nın karantina kontrol bölgesinde çalışan yetkililerin mevki ve geçmişini merak ediyorum, onlar nasıl farkedebiliyor da bizim tüccarımız, mühendisimiz, ihracatçı firmamız ve bünyesindeki çalışan “çeşitli” tekniker ve kontrol görevlileri bu tarz tonlarca ürünün heba olmasına müsade edebilecek kadar cesur davranabiliyorlar???

Devletim uyan artık, dün biyologlar günü kutlu olsun diye bir sürü facebook sayfasında reklamlar posterler kutlamalar döndü. Bugün evimdeki çilekten endişe edecek konumdayım. Ben bir biyolog olarak bulunduğum konumdan utanıyorum ailemin gözü önünde, kime ne diyeyim..!

Kimler Neler Demiş?

avatar
Sıralama:   En Yeniler | Eskiler | Beğenilenler
wpDiscuz


VEYANot: Şifreniz otomatik olarak eposta adresinize iletilecektir.

Şifrenizi mi unuttunuz?

Eposta adresinizi size yeni bir şifre göndermemiz için girmelisiniz.