Jump to content
Biyolokum

Önositoid nedir? Önositoidlerin yapısı nasıldır?

Önerilen İletiler

Bütün böceklerde görülmeyen kan hücresi tipidir. Değişik ölçülerde olabilirler. Bazı böceklerde tuhaf şekilli üçgen şekline benzeyen hücrelerdir. Bunların pseudopodları yoktur. Sitoplazmalarında küçük granüller veya iğne yapılı kristaller vardır. Bazı türlerde önositoitler camsı hücreler şeklindedir. İn vitro da hızlı bir şekilde hiyalin forma dönüşebilirler. kısmen parçalanmış formlarıyla sistositlere benzerler fakat bunlardan daha büyüktürler.

İletiyi paylaş


İletiye bağlantı
Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

  Only 75 emoji are allowed.

×   Adresiniz otomatik olarak yerleştirildi.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


Hakkımızda

Biyoloji Günlüğü ülkemizdeki biyoloji öğrencileri, mezunları ve çalışanları adına kar gütmeyen bir proje olarak 9 senedir faaliyetlerine yılmadan devam etmeye çalışan masum bir projedir. Lütfen art niyetinizi forumdan uzak tutunuz. Bize iletişim formu aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Dilerseniz biyolojigunlugu@gmail.com veya admin@biyolojigunlugu.com adresine mail de gönderebilirsiniz. Bizimle arşivinizi paylaşmak isterseniz wetransfer.com üzerinden biyolojigunlugu.com adresine dosya transferi olarak iletmeniz yeterlidir, sizin adınıza paylaşılacaktır.

×
×
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Kullanım Şartları, Gizlilik Politikası, Forum Kuralları sayfalarına göz atınız.