TOEIC Sınavı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

TOEIC Sınavı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

S: TOEIC’e Nasıl Başvurabilirim ?
C: Öncelikle 0212 296 27 29 nolu telefonu arayıp hangi şehirde ve hangi tarihlerde toeic sınavının olduğunu öğrenmeniz gerekiyor size uygun sınav yeri ve tarihinizi belirledikten sonra eposta@standarttest.com adresine mail atmanız gerekiyor. Mail örneği: “12.03.2011 tarihinde Ankara Türk Amerikan Derneğinde toeic sınavına girmek istiyorum”. Maili attıktan sonra size kısa bir süre içince cevap maili gelecektir o maile göre sırasıyla işlemleri halletmeniz gerekmektedir. Öncelikle toeic sınav ücretini bankaya yatırmanız gerekiyor sonra bankadan alınan dekontu 0212 224 57 88 numarasına faks çekmelisiniz. son olarakta tekrar telefonla arayıp faksınızın gönderdiğiniz numaraya ulaştığını ve başvurunuzun kabul edildiğini teyid etmelisiniz.

S: TOEIC Sınav Ücreti Ne Kadar ?
C: Sınav ücreti 81 Euro’dur yani yaklaşık 200 TL.

S: TOEIC Sınavı Hangi Şehirlerde Yapılmaktadır?
C: Ankara, Antalya, Bursa, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Nazilli, Samsun.
Toeic sınavı Ankara’da 3 farklı merkezde İzmir’de de 2 farklı merkezde yapılmaktadır. Yukarıdaki diğer şehirlerde ise tek merkezde sınav yapılmaktadır.

S: TOEIC Sınavı Ücreti Tam Olarak Nekadar, Hangi Bankaya Yatırmamız Gerekiyor, Başvuru İşlemini Nasıl ve Hangi Sıraya Göre Yapmalıyım ?
C: eposta@standarttest.com adresine mail atıldıktan sonra size STE (Standart Test Eğitim Merkezi) tarafından cevap maili gelecektir. O mailde ayrıntılı bilgiyi elde edeceksiniz.

S: TOEIC Sınavı Kaç Sorudan Oluşmaktadır, Kaç Saat Sürmektedir ve Zorluk Derecesi Nekadardır ?
C: TOEIC Sınavı 200 sorudan oluşmaktadır. İlk 100 soru listening son 100 soru ise readingdir. Listening için 45 dakika reading için ise 75 dakika zaman verilmektedir. Sınava girenlerden aldığım tepkilere ve onların puanlarındaki artışa göre cevap vermek gerekirse sınav kpds ve üds’den daha kolay.

S: Toeic Sınavına Girerken Nelere Dikkat Etmeliyim?
C: Sınavda Kalam silgi vs. verilmemektedir kendiniz yanınızda getirmelisiniz. Ayrıca bu çok önemli: sınava girerken yanınızda “kimlik fotokopisi” bulunmak zorundadır. Sınava girerken yanınızda metal eşya vs. bulunması sorun olmamaktadır.

S: TOEIC Sınav Sonuçları Kaç Gün Sonra Açıklanmaktadır ?
C: Sınava girdikten 4-5 sonra açıklanmaktadır.

S: TOEIC Sınavı Puanları Nasıl Hesaplanmaktadır, Eşdeğerlik Listesine Nasıl Ulaşabilirim ?
C: Toeic sınavı 990 paun üzerinden hesaplanmaktadır başarılı olabilmek yani Kpds-Üds denkliğine göre 50 alabilmek için sınavdan en az 495 puan almanız gerekmektedir. Toeic -Üds-Kpds eşdeğerlik listesine bu linkten ulaşabilirsiniz https://goo.gl/zyhWNk

S: TOEIC Sınavı Kaç Yıl Geçerlidir?
C: Uluslararası geçerliliği 2 yıldır.

S: TOEIC Sınavı Nekadar Aralıklarla Yapılmaktadır, Sınava Nekadar Sıklıkla Girebilirim ?
C: Toeic sınavı ayda en az 2-3 kere yapılmaktadır. Sınava giren bir kişi tekrar sınava girmek için en az 1 ay beklemek zorundadır. Yani ayda bir defa toeic sınavına girebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *VEYANot: Şifreniz otomatik olarak eposta adresinize iletilecektir.

Şifrenizi mi unuttunuz?

Eposta adresinizi size yeni bir şifre göndermemiz için girmelisiniz.