TBMM e-Başvuru sistemindeki Biyologlara hitaben dilekçe sosyal kampanyası hakkında

TBMM e-Başvuru sistemindeki Biyologlara hitaben dilekçe sosyal kampanyası hakkında

Arkadaşlar TBMM e-Başvuru dilekçe sisteminde biyologlar adına yazılmış bir dilekçe mevcut, ancak bu dilekçe kapsamının profesyonel bir akademisyen tarafından geliştirilmesi gerekmekte, bu yüzden derneklerimize konu ile ilgili bilgilendirme yapmış bulunmaktayım. Lütfen sosyal paylaşımlara başlamadan önce tecrübeli bir kalemden, daha kapsamlı ve mesleğimizin güçlü bir tasvirini içeren; alan ve branşlarımızı daha detaylı ele alan bir dilekçe örneği için sabredin, topluluk olarak farklı noktalara dağılmadan önce bir profesyonel destek alalım, hep birlikte bu yönde hareket edelim..

Eğer binlere ulaşmak istiyorsan dilekçe kapsamında o binlere hitaben cümleler daha ayrıntılı ifade edilmeli, yetkili bir göz adına dolu görünmeli; bu yüzden biraz daha bekleyin demek istiyorum.

 

Not: Konu ile resimli anlatım içeren bir yazı hazırlamıştım, ancak dilekçe içeriğinin yeteri derecede zengin olmamasından ötürü yazıyı yayından kaldırmış durumdayım.

Dernek yetkililerinden gelecek olan geri bildirim sonrasında yazı tüm sosyal kanallarımızdan yayınlanacaktır.

  1. Ben bu dilekçeyi kendi üniversitemin biyoloji topluluğunun sayfasında gördüm ve imzaladım. Dilekçeyi inceledim. Kapsamlı bir dilekçe olmasa da amacına uygun yazılmış güzel bir dilekçe olmuş. Bence biyologların bir odası olmaması büyük bir eksiklik. Ancak var olan dört derneğin neden daha önce böyle bir çalışma başlatmadığını anlayamıyorum. Bilim,sanayi ve teknoloji bakanının yapmış olduğu gereksiz açıklamayla ile ilgilide bir kınama vs göremedim. Memurlar.net üzerinde toplanmış biyologlar gayet organize bir şekilde çalışıyorlar. Çok kısa sürede seslerini bir çok kişiye duyurdular. Hala mesleğimiz için uğraşan insanlar olduğunu görmek beni çok sevindirdi. Biyoloji günlüğü ve dernek yetkilileri bir an önce bu oluşumun arkasında olmalı ve onları her türlü desteklemeliler.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *VEYANot: Şifreniz otomatik olarak eposta adresinize iletilecektir.

Şifrenizi mi unuttunuz?

Eposta adresinizi size yeni bir şifre göndermemiz için girmelisiniz.