sözlüğümüzdeki yenilikleri bu başlıktan duyuracağız!

sözlüğümüzdeki yenilikleri bu başlıktan duyuracağız!

merhaba arkadaşlar, bildiğiniz gibi sözlük sitemiz çok kısa bir süredir aktif ve oldukça yoğun ilgi görüyor. Biz kuralım zamanla toparlarız dedik insanlar keşfedene kadar hazır olur dedik, biyolog ve biyoloji sever arkadaşlar bastı sözlüğümüzü, 3 haftada 570 üye, 811 yorum aldık, fazla olduk.

Sitemizde birçok eksik var farkındayız, siz de farkındasınız, yenilikleri bu başlık altından sürekli duyuracağız, duyuru yapacağız ki siz de farkına varın diye 🙂

15 Şubat güncellemesi:

Mesela amele gibi duran yorum yazma kısmını değiştirdik, artık özellikle Latince karakterleri italik yazma sorunumuz ortadan kalktı, hemen keyifle deneyiniz.

Artık böyle artistik bir şekilde gün verip hangi gün ne yapıldı dile getireceğiz, siz de ” iyi olmuş, kötü olmuş, ı ıh beğenmedik ” şeklinde yorumlarınızla bizi yönlendirebileceksiniz 🙂

 1. bu iyi oldu biyoloji platformunda yazim hatasi kucuk dusuruyordu, artik italik yazmayani, altini cizmeyeni biz kucuk dusurelim! puan tablosundan puan silinsin?? cok iyi fikir, bence de! 🙂

 2. Peki cümleye büyük harfle başlatan… Telefondan girenler, ya da kaçak diz-üstü bilgisayar kullananlar için; aslında noktalı yazılması gereken ancak, telefon kullanıcısı açısından kolay yerde olmayan noktalı harfleri üşenip kullanmayan sözlükdaşlarımıza ve son olarak hızlı cevaplarda hepimizin kabusu olan -de, -da ‘nın nerede ayrı, nerede bitişik yazılacağını saptayan bir düğme de yapılacak mı? Düğme yapılamayacaksa, uzun-saplı kürek ayarlayabilirim.  ıstedıklerı gıbı yazsınlar cocuklar yahu. Şu anda kendimi Mahmut Hoca gibi hissediyorum; –Tüccar değilim ben, eğitimciyim… Çok duygulandım. Link atma şeysi de var, o önemli. Hadi çok k.i.b.

 3. hocam keyifli eksikler yakalamışsınız, uzun-saplı kürek eklentisi üzerinde çalışmaktayız, diğerlerini zamanla çözeceğiz umarım, lütfen aklınıza gelen herşeyi bizimle paylaşın, farklı bakış açılarıyla farklı eksikler ortaya çıksın, çay kaşığı ile şimdiden kazmaya başlayalım.

 4. sponsor anlaşmalarımız yapıldıktan sonra önce ayda bir, sonra haftada bir en yüksek puan alan 3 üyemize hediyelerimiz olacak, puan sistemi bu yüzden şu anda test aşamasında, ama sorun yok gibi görünüyor, aktiviyeler kaydediliyor, anında puanlamaya dahil oluyor, ne kadar iş, o kadar ekmek felsefesi sözlüğümüze de yerleşti.

 5. Uzun bir süre aldığımız şikayetlerden yola çıkarak siteye bakım yaptık, siteyi hızlandırdık, yeni başlık açmak için işkence çekmeden yeni konu başlığı da açabilmenizi sağladık.

  Üstelik misafir sanatçı olarak yorum yapabilecek, konu başlığı açabileceksiniz. 

  Nasıl mı? Deneyin bakalım 🙂

 6. Sözlüğümüze yeni bir aktivite daha! Kanlı canlı sohbet imkanı. Üstelik bir üyemiz olmanıza gerek kalmadan 🙂

  Sağ alt köşede sohbet butonumuz var, onun daha da sağında sohbet odalarımız mevcut. Tıklayın, hep beraber görüşelim!..

 7. Uzun bir süredir tereddütte kaldığımız ancak hız sorunundan ötürü yeni sunucu talebimize destek amacıyla yerleştirilmesini planladığımız reklamlarımızı az önce yerleştirdik. Lütfen konu ile ilgili geri bildirimlerinizi paylaşırsanız seviniriz.

 8. bir sorun var üye girişi yapmadan başlıklar ve yorumlar görünmemeye direniyorlar. soru cevap bölümü de
  “Internal Server Error” hatası veriyor. chrome’ da.

 9. Fettahcan hocam, bahsettiğiniz sorun üye girişi ile alakalı değil, şu anda hosting kaynaklı ciddi sorunlarımız var ve inatla soruna müdahale etmemekte direniyorlar; bu yüzden reklamları aktif hale getirip yeni ve kendimize ait bir sunucu ile çözüme kavuşturmayı planlıyoruz hocam, siteyle alakalı değil, sürekli değişken dizinlerde (soru, ders, video, portal) sıkıntı yaşıyoruz. En kısa sürede çözüme ulaşacağımızı ümit ediyorum. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *VEYANot: Şifreniz otomatik olarak eposta adresinize iletilecektir.

Şifrenizi mi unuttunuz?

Eposta adresinizi size yeni bir şifre göndermemiz için girmelisiniz.