ODTÜ 6. Uluslararası Evrim Konferansı (3 – 4 Aralık 2011)

ODTÜ 6. Uluslararası Evrim Konferansı (3 – 4 Aralık 2011)


Alıntı

ODTÜ Biyoloji ve Genetik Topluluğu olarak bilimi, bilimsel çalışmaları destekliyoruz ve bu doğrultulda çalışmalar, etkinlikler düzenleyerek sürdürüyoruz. Daha önce düzenlediğimiz Genetik, Biyoteknoloji, Biyoçeşitlilik, Biyoenformatik, İmmünoloji, Kök Hücre gibi Biyoloji’nin birçok alt kolu hakkında etkinliklerin yanında, her sene Evrimsel Biyoloji konusunda da etkinlikler düzenliyoruz.

Bu sene ise bir başka Evrimsel Biyoloji etkinliği düzenliyoruz: 6. Uluslararası Evrim Konferansı. Etkinliğimize “Uluslararası” ibaresini ekleme nedenimiz, bugüne kadar yapılan 5 Konferansta da gelen yabancı uyruklu bilim insanlarının (Andrew Berry, Jerry Allen Coyne, Stephen Oppenheimer, Fransisco Ayala, Douglas Futuyma ) etkinliğimize uluslararası bir değer kazandırdığını düşünmemizdedir, ayrıca “Uluslararası” ibaresinin eklenmesinin iddialı, ciddi ve geleceğe yönelik bir etkinlik hazırladığımız gösterdiğini düşünüyoruz.

Şu an için hızla, konferansımız için gereklilikleri yerine getiriyor ve hazırlanıyoruz. Bu web sayfasında bu yapılanlar ve hazırlıklar duyurulmaktadır; ayrıca bunlar değiştikçe, yenilendikçe duyurulacaktır. Sizlerden, en doğru kaynak olarak bu sayfayı görmenizi ve sayfamızı mümkün olduğunca paylaşıp bize yardım etmenizi istiyoruz.

:: Öğrenci Sunumları

Bu sene, her sene yaptığımızdan farklı bir formatta, öğrenci sunumları da kabul edeceğiz. Bu sunumlar, poster ve 30 dakikalık konuşmalar şeklinde olacaktır. Ayrıntılı bilgi için aşağıdaki bağlantıya göz atın.
http://biyogen.metu.edu.tr​/evrim/sunum-ve-poster-bas​vurusu.html

Etkinliğimiz ile ilgili tüm gelişmeleri ve daha ayrıntılı bilgileri aşağıdaki internet sitesinden öğrenebilirsiniz.
http://biyogen.metu.edu.tr​/evrim/index.html

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *VEYANot: Şifreniz otomatik olarak eposta adresinize iletilecektir.

Şifrenizi mi unuttunuz?

Eposta adresinizi size yeni bir şifre göndermemiz için girmelisiniz.