sözlük

neden oda olamıyoruz, paramıza mı kıyamıyoruz?

arkadaşlar biyologlar olarak sizce derneklerimiz ile ilgili nasıl bir sorunumuz var da oda olamıyoruz, onda biyolog işsiz diye yakınıyoruz, oda olmamız gerekiyor diye dert yanıyoruz, dava, avukat masrafları diyoruz, ama ne eksik, nerede hata yapıyoruz dersiniz?2 Yorum

2 Yorum

  1. transformirdahalayce

    19 Aralık 2012 at 02:08

    şöyle bir yol izlenmeli diye düşünüyorum, öyleyse varım. şimdi lafı fazla uzatmadan birincisi okullarda daha bölüme kayıt yaptırılırken, kayıt yaptırılan masanın yanına birde dernek masası atılmalıydı, artık işe yaramaz, çünkü altı yedi kişilik sınıflar var. nemlene nemlene pas olurmuş, bu altı yedi kişilik sınıfları birleştiririz derseniz, belki… neyse, devam edelim. oda kurulum aşamaları için masraflar çok. ama oda kurulduktan sonra da masraflar çok olacak ve bir işsizden nasıl para almayı düşünebilirsiniz ki? burada bir mantık hatası var. en azından oda kurulana kadar jiplere binen ekoloji hocaları, hakların bu kadar yenmediği dönemlerde bir şeyler olabilmiş kişiler, ve diğer tüm tuzu kurular kulaklarının arkasını kaşımayı bırakıp, masrafları idare edip, yasal haklar kazanılıncaya kadar destek göstermeli, biyolog işsizliği ya da asgari ücretin altında çalıştırılan kölelik giderilmeli, ondan sonra düzgün bir iş ve saygınlık sağlandığında zaten herkes parasal yardımı yapacaktır. beni kınayabilirsiniz, -biz hiç tank kullanan ekoloji hocası görmedik, ne diyorsun sen? diyebilirsiniz. odaların amacı zaten parasal yardım almaktan ibarettir, yasal haklarınızı koruma karşılığında. üye neden toplanamıyor inanın onu bende bilmiyorum, ancak kimse kendi işini yapmadığı için biyolog olduğunu unutanlar vardır elbet. ya da belirli bir ideolojiye ait olmadığı için yüksek lisansı bırakıp bilgisayar mühendisliği okuyanlar da vardır. yani kısaca demem o ki, baş nereye giderse kuyruk oraya gider. bindokuzyüz otuzüçte kamuda tanındık deniyor, bugüne kadar kimse bu okulu okumadı da şimdi mi aydınlık çağına girdik? bunlar çok ilginç şeyler. hep vardır bir biyolog'un hayatında yumurta tavuğun neticesine dayandığında bir şeyler yapalım denir.

  2. Cenk Önsoy

    19 Aralık 2012 at 02:19

    gerçekçi bir bakış açısı ile konuya yaklaşmışsınız, fazlasıyla beğendim, yorum bile yapamadım.

Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Biyoloji okumadan, görmeden, yaşamadan öğrenilecek bir bilim dalı değildir.

Cenk Önsoy

Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir.

Sağlık, eğitim, finans, gıda vb. sorunlarınız için öncelikle bir uzmana ve profesyonele danışınız.

Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir. Kaynaklar ve atıflar da gerektiğinde belirtilmiştir.

Biyolojigunlugu.com sayfalarında yer alan her türlü bilgi, görsel ve doküman sadece bilgilendirmek amacıyla verilmiştir.

en çok paylaşılanlar

...

Copyright © 2010 | Biyoloji Günlüğü

Yukarı