sözlük

Laboratuvarda çalışıyor gibi yapmak

Tez döneminde bir öğrenci olarak artık teşhislerimi ve düzenlemelerimi bitirdiğim için laboratuvara pek sık uğrayamaz oldum, ancak uğradığımda çok ciddi işlerle uğraşan, o laboratuvara fazla olduğunu hissettiren, herkes koşarak gidiyor, sen emekliyorsun hissine bürünmüş gaza getirilmiş öğrenciler görmekten biraz bıkmışım sanırım, sizden ileride olan herkes o yollardan geçmiştir illaki, bunun farkında olmamak çok gülünç bir durum olsa gerek.

Sadece süreklilik kazanan bir durumu dile getirdim, boş zamanlarında sohbet edip birşeyler üzerine kafa patlatmaktansa Facebook, gmail gibi kontrol aktiviteleri ile zaman kaybeden bir lisans/yüksek lisans kitlesiyiz maalesef; laboratuvarlarda dolaşıp çalışan ve sıkılan meslektaşları yoklamaktansa Facebook üzerinden dürten, şarkı etiketleyen bir kitle olarak yanlış yaptığımızı söylemeye gerek duymuyorum.

Ayrıca; siz laboratuvara girdiğinizde, diğer öğrencilerin kaşlarını çatıp, ciddiyete bürünüp, sekme değiştirip Facebook’u kapatıyor olmaları gibi durumlarda her zaman ufak bir tebessüm yaratmıştır, umarım siz böyle hamlelerle karşılaşmıyorsunuzdur 🙂Yorumlar

Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Biyoloji okumadan, görmeden, yaşamadan öğrenilecek bir bilim dalı değildir.

Cenk Önsoy

Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir.

Sağlık, eğitim, finans, gıda vb. sorunlarınız için öncelikle bir uzmana ve profesyonele danışınız.

Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir. Kaynaklar ve atıflar da gerektiğinde belirtilmiştir.

Biyolojigunlugu.com sayfalarında yer alan her türlü bilgi, görsel ve doküman sadece bilgilendirmek amacıyla verilmiştir.

en çok paylaşılanlar

...

Copyright © 2010 | Biyoloji Günlüğü

Yukarı