Kardeş kanı bitkisi

Kardeş kanı bitkisi

Aktarların kilogramını 120 liradan sattığı “kardeş kanı” isimli bitki, pahalı olmasına rağmen yok satıyor.

Malatya kent merkezinde aktarlık yapan esnaflardan Abdullah Yakar, Türkiye’ye, Çin, Hindistan ve Endonezya’dan gelen “Kardeş kanı” isimli bitkinin kilogram fiyatının 120 lira olduğuna işaret etti.

Yakar, “İçten ve dıştan ağır yaralanmalarda kan dindirici. Toz haline getirip bıçak yaralanması olsun, diğer yaralanmalar da olsun kullanılabilir. Fiyatı yüksek ama, fiyatının aksine çok rağbet görüyor” dedi.

Kış yaklaşınca gribe iyi gelen bitkilere de rağbetin arttığını belirten Yakar, ıhlamur, zencefil, tarçın, havlucan, kuşburnu gibi bitkilerin köklerinin gribe iyi geldiğini ve bu nedenle çok tercih edildiğini söyledi.

Kaynak: bitkilerinfaydalari.com/

Haber aslında şaşırtıcı değil.

Değişen çevre ve bilinçsizce bilgilerle doldurulan insanlar.Dünya’da yok etmeye çalıştığımız hayatın intikamı gibidir.Yeni hastalıklar.Direnç kazanan bakteriler ve virüsler.Mutasyona uğrayıp hayatımızı zindan ediyor.

Bilinçsizce yok ettiğimiz hayat yetmezmiş gibi bilinçsizce var olan yaşamları tehdit ediyoruz.

İnsanlarımızı yanlış bilgiler olmasa bile onların iyiliğini düşünürken hayatlarını tehdit ediyoruz.

Aslında yanlış gelişen toplumlarda insanlar ihtiyacı olanı alıyor.Bitkisel tedaviler doktor tedavisinin yanında destekleyici olması gerekirken miktarlarıda belli bir dozda olmalı.Çünkü bitkilerin ürettiği antitoksinler insanlar için bir noktaya kadar yararlıdır.Fazlası insan hayatını tehdit edici hastalıklara yol açabileceği gibi.Geriye dönüşü olmayan hasarlara yol açabilir.

Bunların bilincine sahip olmayan insanlar.Tedavi olduklarını düşünürken insan vücudunun atamayacağı maddeleri fazla miktarda alabilirler.

Yaklaşan kış öncesi.Grip salgınları ortalıkta dolaşmaya başladığı şu günlerde.Biraz hastalıktan nasibini almış biri olarak buradan yazıyorum.En azından yakın çevremizde bilinçsizce aktarcılara koşturan tanıdıklarımızı bilgilendirebiliriz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *VEYANot: Şifreniz otomatik olarak eposta adresinize iletilecektir.

Şifrenizi mi unuttunuz?

Eposta adresinizi size yeni bir şifre göndermemiz için girmelisiniz.