insan ve sağlık

Kanser Tedavisinde Bağışıklık Hücreleri Üretimi

Kanser Tedavisinde Bağışıklık Hücreleri Üretimi

AMSBIO, kanser tedavisi için yeni Chimeric Antigen Reseptör (CAR T) hücre tedavileri..

AMSBIO, kanser tedavisi için yeni Chimeric Antigen Reseptör (CAR T) hücre tedavileri arayışını ilerletmek için artan bir dizi deneysel hücre dizisi, rekombinant proteinler ve tarama hizmetleri üretmektedir.

Yıllar boyunca, kanser tedavisinin temelleri cerrahi, kemoterapi ve radyasyon terapisidir. Son yirmi yıl içinde, esas olarak bu hücrelerde görülen spesifik moleküler değişikliklere girerek kanser hücrelerini hedef alan terapötik ilaçlar, birçok kanser için standart tedaviler haline gelmiştir. Son birkaç yılda – bir hastanın bağışıklık sisteminin gücünü saldıran ve güçlendiren immünoterapiler, yeni ve çok umut verici bir kanser tedavisi olarak ortaya çıkmıştır.

AMSBIO, kanser tedavisi için yeni Chimeric Antigen Reseptör (CAR T) hücre tedavileri

Yakın zamana kadar, CAR T-hücre immünoterapisinin kullanımı, büyük ölçüde ilerlemiş kan kanserleri olan hastalarda küçük klinik çalışmalarla kısıtlanmıştır. Bununla birlikte, bu tedaviler, diğer tüm tedavilerin çalışmayı bıraktığı bazı çocuklarda ve yetişkinlerde ürettikleri dikkate değer tepkilerden dolayı büyük ilgi yaratmıştır. 2017 yılında, iki CAR T hücresi terapisi, bir tanesi akut lenfoblastik lösemili (ALL) ve diğeri ilerlemiş lenfoma sahip erişkinler için olan, Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) tarafından onaylanmıştır.

Terapötik bir ARA, diğer tek fonksiyonlu reseptörler ile birlikte TCR g zincirinden türetilmiş bir antikor tek zincirli değişken fragmanına (scFv) ve hücre içi sinyalleme alanlarına dayalı bir hücre dışı alan ile tasarlanmış bir transmembran proteindir. ScFv, kanser hücreleri üzerindeki hedef proteinleri tanıyan spesifik bir bağlanma alanı sağlar. Hastanın kendi T hücreleri izole edilir ve aktive edilir, daha sonra CAR’yi eksprese eden bir gen ile transfekte edilir. Bu, hedef hücreyi eksprese eden tümör hücrelerini tanımlamak ve bunlara saldırmak için T hücrelerini yeniden programlayarak hastanın kanserini spesifik olarak hedeflemek üzere tasarlanmış kişiselleştirilmiş immün hücreleri oluşturur.

kaynak

Yorum yapmak için tıklayınız

yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 + 17 =

Popüler Yazılar

Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir. Kaynaklar ve atıflar da gerektiğinde belirtilmiştir.

Biyolojigunlugu.com sayfalarında yer alan her türlü bilgi, görsel ve doküman sadece bilgilendirmek amacıyla verilmiştir.

Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Sağlık, eğitim, finans, gıda vb. sorunlarınız için öncelikle bir uzmana ve profesyonele danışınız.

Dilerseniz biyolojigunlugu@gmail.com veya admin@biyolojigunlugu.com adresine mail de gönderebilirsiniz. Bizimle arşivinizi paylaşmak isterseniz wetransfer.com üzerinden biyolojigunlugu.com adresine dosya transferi olarak iletmeniz yeterlidir, sizin adınıza paylaşılacaktır.

To Top