Jump to content
Biyoloji Günlüğü

Mükemmel bir klonlama hikayesi izlemek ister misiniz ?

Önerilen İletiler

Türkçe’ye Vahşetin Çocukları adı ile çevrilen 1978 yılında gösterime girmiş The Boys From Brazil adlı filmden bir sahnede Dr.Bruckner adlı karakter tavşanlarda klonlamayı mükemmel bir şekilde anlatmış. Beyaz bir tavşandan alınan yumurta hücresinin içine siyah bir tavşandan alınan kan hücresi çekirdeği enjekte edilerek siyah renkli yavrular elde edilme hikayesi anlatılıyor ilgili sahnede.Yumurta kültürde bölündükten sonra embriyo haline geliyor ve beyaz renkli tavşanın içine yerleştiriliyor. Bir aylık normal doğum sürecinin sonunda siyah renkli bebek tavşanlar dünyaya geliyor. Bir babaya ya da anneye gerek olmadan yumurta döllenmeden bu işlem gerçekleştiriliyor.Mikroskop altında görüntüye giren siyah renkli materyal ise bir dikiş iğnesinin ucu. Bu kadar mikro düzeyde bir işlem olduğuna vurgu yapmaya çalışıyor doktor anlatırken.

 

İletiyi paylaş


İletiye bağlantı
Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

  Only 75 emoji are allowed.

×   Adresiniz otomatik olarak yerleştirildi.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


Hakkımızda

Biyoloji Günlüğü ülkemizdeki biyoloji öğrencileri, mezunları ve çalışanları adına kar gütmeyen bir proje olarak 9 senedir faaliyetlerine yılmadan devam etmeye çalışan masum bir projedir. Lütfen art niyetinizi forumdan uzak tutunuz. Bize iletişim formu aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Dilerseniz biyolojigunlugu@gmail.com veya admin@biyolojigunlugu.com adresine mail de gönderebilirsiniz. Bizimle arşivinizi paylaşmak isterseniz wetransfer.com üzerinden biyolojigunlugu.com adresine dosya transferi olarak iletmeniz yeterlidir, sizin adınıza paylaşılacaktır.

×
×
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Kullanım Şartları, Gizlilik Politikası, Forum Kuralları sayfalarına göz atınız.