Her şey bilim için! Sperm’in içerisinde ne var? Spermlerimi nasıl güçlendirebilirim? Sperm yutmak zararlı mı?

Her şey bilim için! Sperm’in içerisinde ne var? Spermlerimi nasıl güçlendirebilirim? Sperm yutmak zararlı mı?

Semeni oluşturan birçok bileşen vardır ve içerikteki materyal sayısı aynı iken, yoğunlukları erkekten erkeğe değişir.  Örnek olarak vermek gerekirse;

Vitamin C, Kalsiyum, Klorin, Kolesterol, Sitrik asit, Kreatin, Fruktoz, Laktik asit, Magnezyum, Fosfor, Potasyum, Sodyum, Vitamin B12, Çinko.

Diğer bir merak noktası genelde sperm kalitesini arttırmak; daha güçlü hale getirmek için neler yapılabileceğidir.

Semen içeriğinin zenginliği ejekülasyon kalitesinin oranı günden güne değişir. Bunun sebebi ise materyal kalitesi ve yoğunluğunun oldukça fazla faktöre göre değişkenlik göstermesidir.Sperm'in içerisinde ne var? Spermlerimi nasıl güçlendirebilirim?

Yapılan cinsel birlikteliğin yoğunluğu, beslenme düzeni, giyindiğiniz kıyafetin kalınlığı gibi çok dallı bileşik faktöre göre değişkenlik gösterir.

Konu sperm ve cinsellik iken, tabi ki bir de merak edilenler köşesindeki Haydar Dümen yorum kısmına tabi soruları da var. Örneğin;

Sperm yutmak zararlı mıdır? Kız arkadaşım sperm yutmak istiyor ama kilo almaktan korkuyor, kilo yapar mı?

Bu tarz durumlarda gülmek genelde çözüm değildir, bu sorular gerçekten sorulabiliyor (Alıntı yapılmıştır).

Konuyla ilgili olarak ise; kilo olarak çok fazla bir etkisi olmayacaktır. Çünkü ortalama bir ejekülasyon sırasında atıma uğrayan içeriğin ortalama kalori miktarı 5-25 kalori olarak bildirilmiştir. yani kilo almak için kolay bir yol değil.

Ayrıca, genelde semen içeriğinin ciddi bir protein kaynağı olduğu belirtilir, bu oran ise hafifçe büyük bir yumurtanın beyazından elde edeceğiniz miktardan çok da fazla değildir. Yani kilo almaktan korkan bir bayanın yumurtadan uzak durması yeterlidir.

kaynaklar:

https://www.biyolojigunlugu.com/link/lQOqT

https://www.biyolojigunlugu.com/link/JpQFw

https://www.biyolojigunlugu.com/link/MVROs

www.garipbilgi.com/spermin-icerisinde-ne-var-sperm-guclendirilebilir-mi-sperm-yutmak-zararli-mi-.html

  1. Sperm yutmanın bir zararı olmasa gerek,zira bol mitokondri,zar lipidi,fosfatı ve nükleik asit içeriyor 🙂 Ayrıca elma yemenin spermleri güçlendirdiğini de duymuştum 🙂 Tabi bir biyolog olarak “duymuştum”la kalmak yerine araştırıp öğrenmek gerek 🙂

  2. Yalnız şunu fark ettim, gün içerisinde yaklaşık 3.000 kere bakılan bu ileti için diğerlerine nazaran çok daha fazla rağbet vardı. Ancak beğeni, paylaşım gibi kendini belli eden öğelerden kaçınılan bir ileti oldu. Her şeyimiz hala gizli, halı altına atılan türden; perdenin köşesinden dışarıyı kesiyoruz milletçe.. Bizi fark etmesinler de ne olursa olsun zihniyetiyle sanırım..

  3. mRB. ilişki sonrası spermlerim..su gibi geliyor…. arada bir orgazm sonrası çok az meni geliyor.faktörleri nelerdir ve nasıl normal..
    şekline getirebilirim

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *VEYANot: Şifreniz otomatik olarak eposta adresinize iletilecektir.

Şifrenizi mi unuttunuz?

Eposta adresinizi size yeni bir şifre göndermemiz için girmelisiniz.