Güncel “Biyolog” meslek tanımı açıklandı.. Diplomaları ne yapalım, şimdi siz söyleyin.


Biyoloji Günlüğü Duyuru
Biyoloji Günlüğü Duyuru

En güncel meslek tanımımız;

Biyolog

a) Sağlık kurum ve kuruluşlarında hematoloji, endokrinoloji, immünoloji, mikrobiyoloji, biyokimya, bakteriyoloji, parazitoloji, genetik, moleküler biyoloji, anatomi, patoloji, histoloji, sitoloji, embriyoloji, morfoloji, toksikoloji, metabolizma, biyoistatistik, tıbbi biyoloji, kan ve kan ürünleri, biyolojik ürünler, infertilite laboratuarları gibi alanlarda görev alır.

b) Canlı organizmalar hakkında bilgiyi artırmak, yeni bilgiler ortaya koymak, yeni ürünler, işlemler ve teknikler geliştirmek amacıyla yapılan bilimsel araştırmalar ve araştırma-geliştirme çalışmalarında görev alır.

c) Biyoteknolojik araştırma-geliştirme çalışmalarında görev alır.

ç) Bilimsel araştırmalarda; problemin tanımlanması, amacın belirlenmesi, hipotezin geliştirilmesi, deney ve testlerin tasarlanması ve yürütülmesi ile elde edilen verilerin analiz edilerek sonuçlarının yorumlanması, bu doğrultuda tıbbi alanda uygulanmasına yönelik öneriler geliştirilmesi ve raporlanmasında görev alır.

Diplomaları çöpe atabilirsiniz.

Şahane Şahane
0
Şahane
Keyifli Keyifli
0
Keyifli
Sevdim Sevdim
1
Sevdim
Garip Garip
2
Garip
Fena Değil Fena Değil
1
Fena Değil
Yetersiz Yetersiz
1
Yetersiz

Comments 20

  1. Ben Biyolog’um, kızım Biyomühendis ve şu an bir Tıp Fakültesi’nde Biyomekanik Bölümü Asistanı. Doktora tezini verdi, bitirmek üzere. Alanında dünyaca ünlü bir Prof.’un ABD’de deki Üniversite Araştırma Birimi’nde Bilimsel çalışma ekibinde de 1 yıl görev yaptı.
   Yani bu kadar umutsuz olmayın. Yeter ki azmedin ve kararlı olun. Gerisi çalışarak elde edilemeyecek hiç bir şey yok.
   Sizler bizim zamanımıza göre daha şanslısınız. Eskiye göre Bilimsel çalışmalar daha ilerledi. Bilim dalımızın ilgi alanınız olan bir branşında illa ki bir imkan bulunur.
   Başarılar tüm Meslektaşlarıma.

Bir Cevap Yazın

Güncel “Biyolog” meslek tanımı açıklandı.. Diplomaları ne yapalım, şimdi siz söyleyin.

Porno
Hesabınız yok mu?
kayıt ol

Geri dön
giriş yap

Hesabın var mı? >>
giriş yap

Makale
Görsel