Güncel “Biyolog” meslek tanımı açıklandı.. Diplomaları ne yapalım, şimdi siz söyleyin.

Güncel “Biyolog” meslek tanımı açıklandı.. Diplomaları ne yapalım, şimdi siz söyleyin.

En güncel meslek tanımımız;

Biyolog

a) Sağlık kurum ve kuruluşlarında hematoloji, endokrinoloji, immünoloji, mikrobiyoloji, biyokimya, bakteriyoloji, parazitoloji, genetik, moleküler biyoloji, anatomi, patoloji, histoloji, sitoloji, embriyoloji, morfoloji, toksikoloji, metabolizma, biyoistatistik, tıbbi biyoloji, kan ve kan ürünleri, biyolojik ürünler, infertilite laboratuarları gibi alanlarda görev alır.

b) Canlı organizmalar hakkında bilgiyi artırmak, yeni bilgiler ortaya koymak, yeni ürünler, işlemler ve teknikler geliştirmek amacıyla yapılan bilimsel araştırmalar ve araştırma-geliştirme çalışmalarında görev alır.

c) Biyoteknolojik araştırma-geliştirme çalışmalarında görev alır.

ç) Bilimsel araştırmalarda; problemin tanımlanması, amacın belirlenmesi, hipotezin geliştirilmesi, deney ve testlerin tasarlanması ve yürütülmesi ile elde edilen verilerin analiz edilerek sonuçlarının yorumlanması, bu doğrultuda tıbbi alanda uygulanmasına yönelik öneriler geliştirilmesi ve raporlanmasında görev alır.

Diplomaları çöpe atabilirsiniz.

 1. bu devletten ve devlet adamlarından bi bk olmaz.kendilerinden bi bk olmayacağı gibi vatana insanlığa faydalı bireyler yetişmemesi için de ellerinden geleni yapıyorlar…

  1. senin durumun daha rezil sanırım. bizden yine hastane ıvır zıvırı oluyor siz de sanırım ancak araştırma geliştirme laboratuvarlarında çalışırsınız.biliyorsun ülkemizde de inanılmaz derecede bilime önem verildiği için sen rahatça iş bulursun 😀

  2. Ben Biyolog’um, kızım Biyomühendis ve şu an bir Tıp Fakültesi’nde Biyomekanik Bölümü Asistanı. Doktora tezini verdi, bitirmek üzere. Alanında dünyaca ünlü bir Prof.’un ABD’de deki Üniversite Araştırma Birimi’nde Bilimsel çalışma ekibinde de 1 yıl görev yaptı.
   Yani bu kadar umutsuz olmayın. Yeter ki azmedin ve kararlı olun. Gerisi çalışarak elde edilemeyecek hiç bir şey yok.
   Sizler bizim zamanımıza göre daha şanslısınız. Eskiye göre Bilimsel çalışmalar daha ilerledi. Bilim dalımızın ilgi alanınız olan bir branşında illa ki bir imkan bulunur.
   Başarılar tüm Meslektaşlarıma.

 2. Allah yardımcın olsun acilen polislik,tablacılık,torbacılık,şarkıcılık türkücülük falan bişelere yönel.o işlerde iyi para var 😀 böyle bi yorum var sitede acayip hoşuma gitti 😀

 3. Ben üniversitede biyoloji bölümü okumak istiyorum sizce okumamalı mıyım? Ama çok büyük hayalim biyolog olmak. Teşekkür ederim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *