Jump to content
Biyoloji Günlüğü

Google, sadece gözünüze bakarak kalp hastalığı veya kalp krizi geçirme riskinizi belirleyebilen bir teknoloji üzerinde çalışıyor!

Önerilen İletiler

Google, sadece gözünüze bakarak kalp hastalığı veya kalp krizi geçirme riskinizi belirleyebilen bir teknoloji üzerinde çalışıyor!

Google'ın geliştirdiği algoritma, kalp ve damar hastalığı riskini yüzde 70 doğruluk payıyla tespit edebildi. Günümüzde bu iş için kullanılan yöntemin doğruluk payı ise yüzde 72.

Google, sadece gözünüze bakarak kalp hastalığı veya kalp krizi geçirme riskinizi belirleyebilen bir teknoloji üzerinde çalışıyor.jpg

Geliştirilen yazılım, hastanın gözünün arka kısmının taramasını inceleyerek kişinin yaşı, tansiyonu ya da sigara kullanıp kullanmadığı gibi çeşitli bilgileri doğru şekilde tespit ediyor. Daha sonra bu bilgiler kullanılarak kişinin kalp krizi gibi büyük bir kalp rahatsızlığı yaşama riski olup olmadığına karar veriliyor. Bu uygulama sırasında kan testi yapmak gerekmediği için, algoritma doktorların işini hızlandırıp kolaylaştıracak gibi görünüyor. 

İletiyi paylaş


İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturmalı veya giriş yapmalısın.

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap


Hakkımızda

Biyoloji Günlüğü ülkemizdeki biyoloji öğrencileri, mezunları ve çalışanları adına kar gütmeyen bir proje olarak 6 senedir faaliyetlerine yılmadan devam etmeye çalışan masum bir projedir. Lütfen art niyetinizi forumdan uzak tutunuz.

Bize iletişim formu aracılığıyla ulaşabilirsiniz.
Dilerseniz biyolojigunlugu@gmail.com veya admin@biyolojigunlugu.com adresine mail de gönderebilirsiniz.

×