Jump to content
Cenk Önsoy

Elastik liflerin yapısı nasıldır?

Önerilen İletiler

Elastik lifler yapısal olarak 2 kısımdan meydana gelmiştir. Bunlar elastin ve mikrofibrillerdir. Elastin amino asit yapıları kollagen liflere benzemekle beraber valin ve alanin bakımından zengindir. Ayrıca dezmozin ve izodezmozin bulunur. Bu iki molekül liflerin karakteristik amino asitlerini oluşturur. Mikrofibriller ipliksi glikoprotein yapıdadır. İpliksi yapılar oldukça düzgün, ince ve 12 nm çapındadır. Mikrofibril proteini fibrillin olarak bilinir.

İletiyi paylaş


İletiye bağlantı
Misafir
Misafir olarak yorum yapıyorsun, buradan giriş yaparak yorum yapabilirsin.
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

  Only 75 emoticons maximum are allowed.

×   Adresiniz otomatik olarak yerleştirildi.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


Hakkımızda

Biyoloji Günlüğü ülkemizdeki biyoloji öğrencileri, mezunları ve çalışanları adına kar gütmeyen bir proje olarak 6 senedir faaliyetlerine yılmadan devam etmeye çalışan masum bir projedir. Lütfen art niyetinizi forumdan uzak tutunuz. Bize iletişim formu aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Dilerseniz biyolojigunlugu@gmail.com veya admin@biyolojigunlugu.com adresine mail de gönderebilirsiniz. Bizimle arşivinizi paylaşmak isterseniz wetransfer.com üzerinden biyolojigunlugu.com adresine dosya transferi olarak iletmeniz yeterlidir, sizin adınıza paylaşılacaktır.

×

Önemli Bilgilendirme

Kullanım Şartları, Gizlilik Politikası, Forum Kuralları sayfalarına göz atınız.