Jump to content
Biyolokum

İntegrin nedir?

Önerilen İletiler

İntegrinler, epitel hücrelerini matrikse veya bazal laminaya bağlar. Bütün omurgalı hücrelerinde görülür. Bu adezyon molekülleri birbirlerine kovalent olmayan bağlarla bağlanmış α ve β iki polipeptid zincirinden meydana gelen heterodimer proteinlerdir. Vücudun farklı bölgelerindeki integrin adezyon molekülleri farklı olabilir. Çünkü 17 farklı α alt birimi ve 8 çeşit β alt birimi tanımlanmıştır. İntegrinler zara transmembran olarak yerleşmişlerdir. Bu bakımdan talin ve vinculin gibi ara proteinlerle hücre iskeletini oluşturan α-aktininlerle de bağlantılıdır.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı

Bunlari yorumlayabilmek icin ben hic cihaz gormedim sanirim universite veya gerekli yerlerde bulunuyorlar.
Magnetic spectra gibi ve benzeri goruntuleme yontemleriyle yapilan incelemeleri cok merak etmekteyim.
Modern islemci mimarileri ve fenciler icin kullanilan objektif ve elektronik olmadan once fotograf filmleri kullaniliyormus.
Yani fotograf filmleri uzerine yansiyan isiklar. Organik bilesiklerin anlanmasi ile ilgili kitaplar okuyorum.
Molekul gosterimlerinin yapildigi bu ciktilari ve biyolojik sistemi gorunce cok buyuk bir heyecan icerisindeyim.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Misafir
Misafir olarak yorum yapıyorsun, buradan giriş yaparak yorum yapabilirsin.
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoticons maximum are allowed.

×   Adresiniz otomatik olarak yerleştirildi.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Hakkımızda

Biyoloji Günlüğü ülkemizdeki biyoloji öğrencileri, mezunları ve çalışanları adına kar gütmeyen bir proje olarak 6 senedir faaliyetlerine yılmadan devam etmeye çalışan masum bir projedir. Lütfen art niyetinizi forumdan uzak tutunuz. Bize iletişim formu aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Dilerseniz biyolojigunlugu@gmail.com veya admin@biyolojigunlugu.com adresine mail de gönderebilirsiniz. Bizimle arşivinizi paylaşmak isterseniz wetransfer.com üzerinden biyolojigunlugu.com adresine dosya transferi olarak iletmeniz yeterlidir, sizin adınıza paylaşılacaktır.

Önemli Bilgilendirme

Kullanım Şartları, Gizlilik Politikası, Forum Kuralları sayfalarına göz atınız.