Jump to content
Biyolokum

İnsanda ve bezelyede baskınlık çekiniklik nedir?

Önerilen İletiler

Bir özelliğin oluşması için genler; anneden ve babadan gelenler olmak üzere bir çift halinde bulunurlar. Bu gen özelliğinin fenotipte gözlenebilmesi için sadece 1 tanesinin olması yeterli ise bu gen BASKIN GEN, Ancak özelliğin gözlenmesi için her iki geninde aynı olması durumunda ise bu gene ÇEKİNİK GEN denir. Örneğin göz rengi “A” kahverengi baskın gen, “a” mavi çekinik geni ile temsil edilsin. Aa ve AA; kahverengi olurken, sadece aa eşlenmesi mavi gözün oluşmasını sağlar.

İletiyi paylaş


İletiye bağlantı
Misafir
Misafir olarak yorum yapıyorsun, buradan giriş yaparak yorum yapabilirsin.
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

  Only 75 emoticons maximum are allowed.

×   Adresiniz otomatik olarak yerleştirildi.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


Hakkımızda

Biyoloji Günlüğü ülkemizdeki biyoloji öğrencileri, mezunları ve çalışanları adına kar gütmeyen bir proje olarak 6 senedir faaliyetlerine yılmadan devam etmeye çalışan masum bir projedir. Lütfen art niyetinizi forumdan uzak tutunuz. Bize iletişim formu aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Dilerseniz biyolojigunlugu@gmail.com veya admin@biyolojigunlugu.com adresine mail de gönderebilirsiniz. Bizimle arşivinizi paylaşmak isterseniz wetransfer.com üzerinden biyolojigunlugu.com adresine dosya transferi olarak iletmeniz yeterlidir, sizin adınıza paylaşılacaktır.

×

Önemli Bilgilendirme

Kullanım Şartları, Gizlilik Politikası, Forum Kuralları sayfalarına göz atınız.