sözlük

Embriyoloji

Embriyoloji, embriyolog olmak, ales, embriyoloji-histoloji yüksek lisansı, embriyolog sertifikası, tüp bebek merkezleri, embriyoloji laboratuvarı, MSc biyolog…
Bu konularda biraz konuşulsa, bilgi alışverişi yapılsa, mesela bilenler veya işi içinde olanlar zorlukları ve güzel yanlarını anlatsaa…3 Yorum

3 Yorum

 1. Cenk Önsoy

  21 Ağustos 2013 at 18:55

  Embriyolog olmak için öncelikle en az 2 yıl yüksek lisans yapman gerekiyormuş. Daha sonra özgeçmişini, mezun olduğun yüksek okul diplomasını, konu ile ilgili çalışmalarını ve ilgili belgeleri sağlık bakanlığına bir dilekçe ile gönderip başvuruyormuşsun. Başvuru sırası da baya uzunmuş en az 1 yılın gidecek beklerken. Başvurun onaylanırsa seni 6 aylık bir kursa yerleştirip sertifikanı veriyorlarmış. Ama iş bitmiyormuş yine ne yazık ki :s çalışmak için yine fakültelere başvurman lazımmış. Fakültelerde de kısıtlama varmış çoğu hiç biyolog almıyormuş bile. Kurslar 2-3 yıllığına kapandı muhabbeti de var ortada. Güzellikleri var tabi bölümün ama unutma o güzellikleri tüm bunları yapabilirsen görebilirsin. Riske değecek mi senin kararın.

 2. Cenk Önsoy

  22 Ağustos 2013 at 23:12

  Teşekkür ederim. Evet, tüm bunları ben de araştırdım.. Gerçekten, kolay bi süreç değil tabiiki.. Ama kolay olsun istemiyorum ben de zaten, öyle hayallerim yok yani.. Sertifika meselesi epey zahmetliymiş, hatta sertifika için şuanda 4 bin tl alınıyormuş…sertifikayı beklerken bi işe girer çalışırım ben .d Çalışmak için neden fakültelere başvurmam gerekiyor, o kısmı anlamadım, ben sertifikayı aldıktan sonra özel hastanelere başvurabiliyorum diye okumuştum. Güzellikleri olmaz mı, insanların bebek sahibi olmasında çalışmak, o işlerde emeğinin geçmesi kutsal bi iş bana göre.. Hem maaşları da gayet tatmin ediciymiş embriyologların.. Bilmiyorum, belki de biyokimya dan yüksek lisans yaparım.. Ama mutlaka sağlık sektöründe bir laboratuvarda çalışmak istiyorum.. Neyse ya, daha çoook uzun bi yol var benim önümde 😀

 3. Mert

  12 Aralık 2014 at 18:46

  gelin gelin b*k var tup bebek laboratuvarinda! ne zaman bi sey duysaniz ususursunuz b*k sinegi gibi !

  ne piyasa kosullarindan ne de ucretlerden haberiniz yok ! haftanin 7 gunu 3 kurusa calisin ve alayli gerzeklerle ayni cahil muamelesi gorun patronlardan (onlara doktor demeye bin sahit ister) da akliniz basiniza gelsin !

  kizlar labtan cikamadigi icin erkekler de para kazanamadigi icin genellikle evlenemezler. millet bebek sahibi olunca geri gelip size tesekkur eder cok beklersiniz !

  piyasadaki alaylilar ve kendini bilmez hevesli densizler yuzunden bu is ayaga dusmus durumdadir. hic pembe hayaller kurup bu isin pesine dusmeyin.adami delirtmeyin.gidin baska bolum okuyun.bu iste ekmek bitti uyanin artik !

Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Biyoloji okumadan, görmeden, yaşamadan öğrenilecek bir bilim dalı değildir.

Cenk Önsoy

Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir.

Sağlık, eğitim, finans, gıda vb. sorunlarınız için öncelikle bir uzmana ve profesyonele danışınız.

Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir. Kaynaklar ve atıflar da gerektiğinde belirtilmiştir.

Biyolojigunlugu.com sayfalarında yer alan her türlü bilgi, görsel ve doküman sadece bilgilendirmek amacıyla verilmiştir.

en çok paylaşılanlar

...

Copyright © 2010 | Biyoloji Günlüğü

Yukarı