Embriyoloji

Embriyoloji

Embriyoloji, embriyolog olmak, ales, embriyoloji-histoloji yüksek lisansı, embriyolog sertifikası, tüp bebek merkezleri, embriyoloji laboratuvarı, MSc biyolog…
Bu konularda biraz konuşulsa, bilgi alışverişi yapılsa, mesela bilenler veya işi içinde olanlar zorlukları ve güzel yanlarını anlatsaa…

  1. Embriyolog olmak için öncelikle en az 2 yıl yüksek lisans yapman gerekiyormuş. Daha sonra özgeçmişini, mezun olduğun yüksek okul diplomasını, konu ile ilgili çalışmalarını ve ilgili belgeleri sağlık bakanlığına bir dilekçe ile gönderip başvuruyormuşsun. Başvuru sırası da baya uzunmuş en az 1 yılın gidecek beklerken. Başvurun onaylanırsa seni 6 aylık bir kursa yerleştirip sertifikanı veriyorlarmış. Ama iş bitmiyormuş yine ne yazık ki :s çalışmak için yine fakültelere başvurman lazımmış. Fakültelerde de kısıtlama varmış çoğu hiç biyolog almıyormuş bile. Kurslar 2-3 yıllığına kapandı muhabbeti de var ortada. Güzellikleri var tabi bölümün ama unutma o güzellikleri tüm bunları yapabilirsen görebilirsin. Riske değecek mi senin kararın.

  2. Teşekkür ederim. Evet, tüm bunları ben de araştırdım.. Gerçekten, kolay bi süreç değil tabiiki.. Ama kolay olsun istemiyorum ben de zaten, öyle hayallerim yok yani.. Sertifika meselesi epey zahmetliymiş, hatta sertifika için şuanda 4 bin tl alınıyormuş…sertifikayı beklerken bi işe girer çalışırım ben .d Çalışmak için neden fakültelere başvurmam gerekiyor, o kısmı anlamadım, ben sertifikayı aldıktan sonra özel hastanelere başvurabiliyorum diye okumuştum. Güzellikleri olmaz mı, insanların bebek sahibi olmasında çalışmak, o işlerde emeğinin geçmesi kutsal bi iş bana göre.. Hem maaşları da gayet tatmin ediciymiş embriyologların.. Bilmiyorum, belki de biyokimya dan yüksek lisans yaparım.. Ama mutlaka sağlık sektöründe bir laboratuvarda çalışmak istiyorum.. Neyse ya, daha çoook uzun bi yol var benim önümde 😀

  3. gelin gelin b*k var tup bebek laboratuvarinda! ne zaman bi sey duysaniz ususursunuz b*k sinegi gibi !

    ne piyasa kosullarindan ne de ucretlerden haberiniz yok ! haftanin 7 gunu 3 kurusa calisin ve alayli gerzeklerle ayni cahil muamelesi gorun patronlardan (onlara doktor demeye bin sahit ister) da akliniz basiniza gelsin !

    kizlar labtan cikamadigi icin erkekler de para kazanamadigi icin genellikle evlenemezler. millet bebek sahibi olunca geri gelip size tesekkur eder cok beklersiniz !

    piyasadaki alaylilar ve kendini bilmez hevesli densizler yuzunden bu is ayaga dusmus durumdadir. hic pembe hayaller kurup bu isin pesine dusmeyin.adami delirtmeyin.gidin baska bolum okuyun.bu iste ekmek bitti uyanin artik !

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *VEYANot: Şifreniz otomatik olarak eposta adresinize iletilecektir.

Şifrenizi mi unuttunuz?

Eposta adresinizi size yeni bir şifre göndermemiz için girmelisiniz.