sözlük

Ege üniversitesinde 3 yeni tür bulunmuş

Az önce memurlar.net adresinde denk geldiğim haberi sizinle paylaşmak istiyorum.

Ege Üniversitesi Su ürünleri fakültesi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Murat Özbek tarafında 3 yeni tür bulunmuş. Gammarus katagani, Gammarus obruki ve Gammarus baysali isimleri verilen türler Amphipoda takımı, Malacostraca sınıfı, Crustacea subfilumu ve Arthropoda filum sistematiği içerisinde yer alıyor.

Haberin tamamı için lütfen tıklayın: http://bit.ly/Vcrrlz11 Yorum

11 Yorum

 1. Cenk Önsoy

  25 Ocak 2013 at 22:26

  gecen seneydi galiba yine boyle bi haber gelmisti cok eski degildi hatta helal olsun Ege calisiyor!! biraz da sanslilar galiba 🙂 🙂

 2. Cenk Önsoy

  25 Ocak 2013 at 22:30

  yeni tür derken Türkiye’den yeni kayıt mı yoksa uluslararası bağlamda yeni bir tür mü? bu hep karıştırılır ve hava olsun diye yeni tür der geçerler genelde bilgi verir misiniz telefondan giriyorum

 3. Cenk Önsoy

  26 Ocak 2013 at 00:46

  Konu ile ilgili araştırma yapmadım ancak haberde geçen metin “suda yaşayan üç yeni tür keşfedildi. Bulunan bu canlıların sadece Türkiye’de değil, dünyada da ilk kez karşılaşılan cinsler olduğu bildirildi.” İlk kez karşılaşılan cinsler olup diye bahsedilen Gammarus, ajansa da biyolog desteği gerekiyor 🙂

 4. Cenk Önsoy

  26 Ocak 2013 at 01:30

  haberin tamamen doğru oldugunu söyleyemicem çünkü izzet baysal üniversitesinde Prof. Dr. Okan Külköylüoğlu ve ekibi tarafından bulundu bu yeni türler. aynı ekibin içinde ege ünversitesi vardı.

 5. Cenk Önsoy

  26 Ocak 2013 at 01:30

  hürriyet gsazetesi de ege üniversitesi demişti zaten onu da şikayet etmiştik ögrenciler olarak

 6. Cenk Önsoy

  26 Ocak 2013 at 04:53

  Gammarus baysali simdi anlamli geldi bana okurken ne alaka izzet baysal demistim, sagol Enes

 7. Cenk Önsoy

  26 Ocak 2013 at 10:02

  Haber neden özellikle ege üniversitesi üzerine yapılmış gerçekten merak ediyorum. Bir ekip çalışması denerek ünv isimleri sıralansa daha doğru olmaz mıydı?

 8. Cenk Önsoy

  26 Ocak 2013 at 10:58

  tam diyorsun ki helal adamlara bak dunyaya yeni tur yayinlamislar, pat arkasindan gelen bilgiye bak! kotu hisettiriyor..

 9. Cenk Önsoy

  26 Ocak 2013 at 22:07

  sadece bir düzeltme yaptım rica ederim… türk milleti olarak böyleyiz biraz malesef ama herkes değil bizim okulda ortak yapılan bir çalışma diye bilgi verildi ama bazıları direk kendilerini ön plana attı her neyse daha önemli olan yeni bulunan türler

 10. AgaricusBisporus

  27 Ocak 2013 at 01:18

  Neden Ege’yi daha ön plana atıyorlar diye birkez daha düşünün o zaman.Diğer üniversiteler demiyor mu yani biz neden yokuz diye?

 11. Cenk Önsoy

  28 Ocak 2013 at 07:11

  agaricus neden Ege’yi on plana cikartiyorlar?

Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Biyoloji okumadan, görmeden, yaşamadan öğrenilecek bir bilim dalı değildir.

Cenk Önsoy

Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir.

Sağlık, eğitim, finans, gıda vb. sorunlarınız için öncelikle bir uzmana ve profesyonele danışınız.

Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir. Kaynaklar ve atıflar da gerektiğinde belirtilmiştir.

Biyolojigunlugu.com sayfalarında yer alan her türlü bilgi, görsel ve doküman sadece bilgilendirmek amacıyla verilmiştir.

...

Copyright © 2010 | Biyoloji Günlüğü

Yukarı