Deneyim için Staj

Deneyim için Staj

Buradan ununu elemiş eleğini asmış sözüm ona biyologlara birkaç kelamım var.

Türkiye’deki laboratuvarlara staj için e-mail yolladım yetmedi telefonla aradım. Ücretsiz bir staj imkanı istiyorum sizlerden. Yol yemek gibi tüm ihtiyaçlar bana ait. Sadece istediğim bölümde 2-3 ay gibi bir süre kendilerine ”misafir” olmak istediğimi belirttim. Zaten telefonlara çıkan kadınlar binbir bela insan gibi cevap veren yok, ilgilenen yok. Tamam özel bir müessese olabilirsiniz ama bana böyle davranan hastaya(müşteriye nasıl davranıyordur.)

Gidip Ulusal ve uluslararası Kongrelerde reklamlarınızı yapıp projelerinizden bahsediyorsunuz ama o kongrede bulunan bir tek öğrenciye bile staj imkanı tanımıyorsunuz. Bence bu şirketlerin de bir nebze taşın altına elini koyması lazım veya üniversitelerin böyle yerlerle anlaşması lazım. Tek staj imkanı devlet olmasa daha iyi olur. Çünkü özel sektörde işinin piri denilecek insanlar çalışıyor yüksek oranda.

Gönderdiğim maillerin 1 tanesine bile olumlu veya olumsuz cevap gelmedi.

Umuyorum ki bencil insanlar bu sektörü bu şekilde kapalı kutuya çevirmesin.

  1. cogu yerde neye tam olarak ihtiyac duyuldugu bile belli degil, prosedur tamamlamak icin eleman aliyorlar.. Ne icin ve kim icin yetistigimizi iyi belirlemeliyiz. Hedefimiz kesin olursa alternatiflere gerek kalmaz…….

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *VEYANot: Şifreniz otomatik olarak eposta adresinize iletilecektir.

Şifrenizi mi unuttunuz?

Eposta adresinizi size yeni bir şifre göndermemiz için girmelisiniz.