sözlük

Deneyim için Staj

Buradan ununu elemiş eleğini asmış sözüm ona biyologlara birkaç kelamım var.

Türkiye’deki laboratuvarlara staj için e-mail yolladım yetmedi telefonla aradım. Ücretsiz bir staj imkanı istiyorum sizlerden. Yol yemek gibi tüm ihtiyaçlar bana ait. Sadece istediğim bölümde 2-3 ay gibi bir süre kendilerine ”misafir” olmak istediğimi belirttim. Zaten telefonlara çıkan kadınlar binbir bela insan gibi cevap veren yok, ilgilenen yok. Tamam özel bir müessese olabilirsiniz ama bana böyle davranan hastaya(müşteriye nasıl davranıyordur.)

Gidip Ulusal ve uluslararası Kongrelerde reklamlarınızı yapıp projelerinizden bahsediyorsunuz ama o kongrede bulunan bir tek öğrenciye bile staj imkanı tanımıyorsunuz. Bence bu şirketlerin de bir nebze taşın altına elini koyması lazım veya üniversitelerin böyle yerlerle anlaşması lazım. Tek staj imkanı devlet olmasa daha iyi olur. Çünkü özel sektörde işinin piri denilecek insanlar çalışıyor yüksek oranda.

Gönderdiğim maillerin 1 tanesine bile olumlu veya olumsuz cevap gelmedi.

Umuyorum ki bencil insanlar bu sektörü bu şekilde kapalı kutuya çevirmesin.3 Yorum

3 Yorum

 1. Cenk Önsoy

  20 Haziran 2013 at 21:23

  ben staj yaptım işe alınırken stajı herkes yapıyor bi önemi yok dendi ya şaka gibi

 2. Cenk Önsoy

  25 Haziran 2013 at 12:59

  bu ülkede bilim adamı yetişmesi en büyük şaka zaten 😀

 3. cahilcuhela

  06 Temmuz 2013 at 20:34

  cogu yerde neye tam olarak ihtiyac duyuldugu bile belli degil, prosedur tamamlamak icin eleman aliyorlar.. Ne icin ve kim icin yetistigimizi iyi belirlemeliyiz. Hedefimiz kesin olursa alternatiflere gerek kalmaz…….

Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Biyoloji okumadan, görmeden, yaşamadan öğrenilecek bir bilim dalı değildir.

Cenk Önsoy

Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir.

Sağlık, eğitim, finans, gıda vb. sorunlarınız için öncelikle bir uzmana ve profesyonele danışınız.

Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir. Kaynaklar ve atıflar da gerektiğinde belirtilmiştir.

Biyolojigunlugu.com sayfalarında yer alan her türlü bilgi, görsel ve doküman sadece bilgilendirmek amacıyla verilmiştir.

en çok paylaşılanlar

...

Copyright © 2010 | Biyoloji Günlüğü

Yukarı