in

David Attenborough, İklim Değişikliği Konferansında Halk Sandalyesindeki yerini aldı!

Polonya’daki BM İklim Değişikliği Konferansı’nda halk adına David Attenborough var.

David Attenborough, İklim Değişikliği Konferansında Halk Sandalyesindeki yerini aldı!
David Attenborough, İklim Değişikliği Konferansında Halk Sandalyesindeki yerini aldı!

Sesini belgesellerden dinlediğimiz Sör David Attenborough önümüzdeki ay Polonya da yapılacak olan BM iklim değişikliği konferansında bir konuşma yaparak dünya liderleri de kendisini dinleme fırsatı bulacak.

Bu konferans Halkın Sandalyesi olarak da adlandırılıyor. Dünya nüfusunu temsil edecek bir kurul oluşturulacak ve küresel ısınmayı önlemek için konular ele alınacaktır. Attenborough küresel sorun olduğunu bildiğimiz küresel ısınmanın küresel bir çözüme ihtiyacı vardır diyor.

Bu konferans dünya çapındaki insanlara yüzyılın en önemli çevre tartışmasında söz hakkına sahip olup bu konuda yapılacakların bir parçası olma imkanı sunuyor ayrıca yapılmış olan Paris anlaşmasının hedefine ulaşmak için büyük bir eyleme geçilmesi gerekiyor.

Tüm insanların fikirlerini sunmalarını ve çözüm fikirleri ile dolu büyük bir fikir havuzu oluşturmaya çağırıyorlar. Sizlerde bu konudaki düşüncelerinizi #TakeYourSeat etiketiyle yayınlayabilirsiniz.

Bu gibi toplantıların başarıları tartışılabilir ancak şunu da unutmayalım ki ozon tabakasının Güney Kutup noktasında bulunan kel noktasının kapandığına dair raporlar elde edilmiştir. Kim bilir küresel ısınmayla ilgili yapılacak bu konferans sonucunda da oluşacak bilinç ile geleceğimiz için ciddi bir gerileme kaydedebiliriz.

Attenborough halk ile bağlantı kurarak yapacağı konuşması için fikirleri alıyor ve bunları önemsiyor. Tüm bunların yanı sıra ‘ActNow’ isimli bir Facebook yazılımı ile sıradan insanların nasıl farklılık yaratacakları önerileri toplanıyor.

Önümüzdeki ay gerçekleşecek olan konferansla dile getirilecek önerilerin yaptırımlarının yerine getirilip daha güzel bir dünyada yaşamak dileğiyle..

kaynak, kaynak 2, kaynak 3

2018 Komedi Yaban Hayatı Fotoğraf Ödüllerini Buldu.

Bilim dünyasında bu günlerde neler oluyor?