Biyoloji yerine hangi bölümü okumak isterdiniz? Tüm olumlu/olumsuz eleştirilerinizi bekliyorum.

Biyoloji yerine hangi bölümü okumak isterdiniz? Tüm olumlu/olumsuz eleştirilerinizi bekliyorum.

Mezun arkadaşlara sesleniyorum. Hep kötü, kaka, eh, okuma yapma diyorsunuz. Biyoloji yerine hangi bölümü okumak isterdiniz? Nedenleriz ile birlikte yanıtlarınızı alabilirsek ne mutlu bize, bizden sonra yolunu çizecek dostlarımıza..

Biyoloji bölümleri yerine hangi bölümü okumak isterdiniz?

    1. Türkiye’de is imkanları gelismesine karsı malesef çok alternatif yok ama dilini gelistirip yurtdısı düsünürsen ve kendini okul dısında da gelistirebilirsen iyi bir yere gelebilirsin ama öncelikle biyolojiyi sevmen gerekir aksi takdirde zorlanıp sıkılabilirsin.

  1. biyoloji bölümünden lisans ve yüksek lisans mezunuyum. 6 yılımı bu işe severek verdim. ancak tercih yapacak arkadaşlara söylüyorum. laboratuvar imkanları geniş, bilimsel çalışma olanakları çok olan üniversitelerin biyoloji bölümlerini tavsiye ediyorum. okuması kolay değil. bitirdiğinizde işsiz kalabilirsiniz. lisans eğitiminizi gerçekleştirirken okul dışında farklı laboratuvarlarla kontak kurmalısınız. böylece ufkunuz genişleyecektir. biyoloji bölümünü okumak büyük bir özveri ister 😉

  2. Biyoloji okumanin faydasını kanser tedavisi görüyorken anladim. 13 yildir biyoloji öğretmenliği yaptim hep öğrenciler yinemi biyoloji dediklerinde onlara dersi sevdirmek için yoruluyordum. Bu nedenle matematik okusaydim dediigim oluyordu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *