in

Biyoloji Günlüğü forum bölümü artık aktif, bilim/biyoloji severleri bekliyoruz.

Biyoloji Forum, Bilim Forum, Bilimsever Forum
Biyoloji Forum, Bilim Forum, Bilimsever Forum

Merhaba arkadaşlar!

Biyoloji Günlüğü projesine ilk başladığımız senelerde (yaklaşık 6 sene önce) Biyoloji Forum adresi olarak başlamış, uzun yıllarca bu şekilde devam etmiştik, belki hatırlayan arkadaşlarımız vardır, Biyolog olma hayalleri ile üniversite yıllarımızda biyoloji bölümlerinde ter döken üniversite biyoloji bölüm öğrencilerinin internet ortamındaki eksikliğini tamamlamak üzere yine üniversiteli gençlik olarak atıldığımız bir projeydi.

Seneler geçti, bilime bakış açımız değişti, daha popülerist bir yaklaşıma büründük, herkes kendi çapında önemli insan rolü oynamaya başladı, kitlesi olan tüm bilim sayfaları ve sahipleri bilim adamı kıvamında takılmaya, olayları yorumlamaya ve bilirkişi konumuna terfi etmeye başladı; otomasyon sistem gibi her şey hızlıca ve kendiliğinden gerçekleşti ^.^

Bu süre zarfında kadromuzu genişletirken sürekli eksikleri tamamlamaya çalışan Biyoloji Günlüğü ihtiyar heyeti ise bireyselleşme hatasından ziyade tam aksine gruplaşmaya yöneldi ve tüm fikirleri tek bir ortak projede birleştirmeye çalışırken baktık ki bir forum ihtiyacımız var; hemen 6-7 kişi içeriklerimizi taşımaya ve forumu bütünleştirmeye başladık.

Sizin de baktığınızda fark edebileceğiniz gibi konu başlıklarımız oldukça sade, alt kategoriler sadece ders notlarında mevcut, bunun dışında paylaşımlarınızı kolayca yapabileceğiniz bir sistem olarak entegre etmeye çalıştık.

Amacımız bilim forumu olarak, bilim dünyasından, biyoloji içerikli cümlelerin ağırlıklı yer alacağı bir paylaşım ortamı oluşturmak.. İnternette aramalarınıza Biyoloji Forum, Biyoloji Forum sitesi, Bilim Forum gibi kelimelerle yola çıkarsanız; ne kadar büyük bir boşluk ve maalesef derlenmemiş düzinelerce içi boş platformun olduğunu da görebilirsiniz. Var olan bir iki tane site ise sürekli alıntı ve eski dönemden kalma içeriklerle maalesef güncel değiller..

Bu yüzden keyifli bir şekilde sizleri Biyoloji Forum – Bilim Sever Forum adresine davet ediyoruz.

Forum içerisinde üye olmadan da cümlelerinizi bizlere aktarabilirsiniz, saygı çerçevesi olduğu sürece her cümle kabulümüzdür.

Forum bölümü için sizi şöyle alalım: https://www.biyolojigunlugu.com/forum/

Yazar: Cenk Önsoy

Biyoloji okumadan, görmeden, yaşamadan öğrenilecek bir bilim dalı değildir.

Oğlunun çizimlerini gerçekçi hale getiren baba ve oğul projesi

Oğlunun çizimlerini gerçekçi hale getiren baba ve oğul projesi

Türkiye'de bilimin araştırılabilir olması için olmazsa olmaz iki şart vardır.

Türkiye’de bilimin araştırılabilir olması için olmazsa olmaz iki şart vardır.