Biyoloji Bölümü Hocalarının sorunu!

Biyoloji Bölümü Hocalarının sorunu!

yıllarca öğrencileri suçladınız durdunuz. aileden zenginleri çıkartın aradan, onlar seksen darbesiyle “bireyselliğe” inanan insanlar. şimdi bakalım torpille yanına öğrenci alan hocanın bilimselliğine ne kadar güvenilir? müteahhit’liğe başlayıp, apart yaptıran bilim adamı size denk gelmedi mi? çok yazık çok şey kaçırıyorsunuz bu hayatta… ama mutlaka yaz okulu olan bölümler için “arabayı değiştireceğim, geçirmem gereken yüzdeliği tutturup gerisini şaka maka derken bırakan hocalar vardır, bunlar bölümlerden ne kadar öğrenciyi soğutuyor acaba… yalakalığı çok seviyor bu camia… muz cumhuriyetinin vazgeçilmez insan profili ne yazık ki. şaka şaka hocalar ellerinden geleni yapıyordur, puştluk öğrencilerde…
bir laf vardı, inanç biçimden daha önemli olsaydı, dünyada bu kadar din olmazdı. (bu son cümlenin konuyla alakası yok, amacım cümleyi bir yere yazmaktı, burası nasipmiş.)

  1. Kimi hocalarda sorun var evet haklısın ama sorunlu olan bir taraf daha var bence… Sırf üniversite okumak için şu bölüme gelip ezberci eğitimin iğrençliğine ayak uydurabilip okulu bitiren insanlar. Eğitim sistemi ezberleyin dedi onlar ezberledi ve onlar yüksek notları aldı. Şahsen ben öğrenip de bitirmek istiyorum okulumu, fakat ne ( bazı ) hocalar öğretiyor ne de sistem buna izin veriyor. Kopya çekip ezber yapan hamallar bölümü bitirirken ben gibi öğrenmeye çalışanlar ise alttan derslerle uğraşıyor… Hata yalnızca hocalarda değil görüldüğü gibi her şey yanlış.. En başta biyoloji bölümü bu kadar az puanı da haketmiyor, elini kolunu sallayanın biyoloji okuyabileceğini sanmasını da…

  2. Hayatım boyunca p.. öğrenci olmadığım için ilkokul birinci sınıftan itibaren eğitim sisteminin fiziksel şiddetine ve maddi,manevi yıkıntısına uğramış,başarıdan ötürü de epey cezalandırılmış bir öğrenci olarak,üniversitedeki hocalarıma okulu uzatma pahasına bile olsa yardım etmeye çalıştım.Lakin adamlar nasıl bir idiotsa bunu anlamayıp,gene verip veriştirdiler mahalle baskısını sonuçta eğer bu sene mezun olursam oldukça sistemin yetiştirdiği bilumum vitamin ve demir eksikliği olan,alerjik astımı olan,anksiyet bozukluğu olan,özgüveni sarsılmış,algısı bozulmuş vücut dengesini sağlayamayan,yaşama inanmayan,dünyadan nefret eden ucube bir yaratık olacağım.Yapımda emeği geçen tüm hocalarımın Allah belasını versin!!!
    Onları gördükçe suratlarına tüküresim geliyor. Hatta hepsini yakasım var. İnş. okul bitince karşıma çıkmazlar ve sonsuza dek kurtulurum.

  3. ego sorunudur, konuşamama, anlatamama sorunudur. o kadar şey bilir, dünya kadar tecrübesi vardır ama çok değil 15-20 kişinin önünde iki kelimeyi bir araya getiremez, anlatamaz duruma gelir. kul hakkı yemektir, sınav kağıdını okumaktan aciz olmaktır. ne zaman ki aldığı ünvanın hakkını verecek o hoca, işte o zaman biz de daha donanımlı olacağız.
    amma dolmuşum yalnız, daha da yazardım bir bu kadar daha.

  4. cem yilmaz’in bir igne yapma espirisi var ya, ben 8 sene okudum bu g’tu gorucem arkadas diye: aynisinin lacivertinden var, ben buraya geldim sen bu g’tu opucen arkadas mantigi. itirazin mi var(mudur bu ona konus bakisi esliginde) yiyosa dert anlat!!!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *