keyif

Biyoloji bölümleri kapatılacak mı?

Buralarda doğal hayata da değer verilmez artık.

Biyoloji bölümleri kapatılacak mı?Yorumlar

0 Yorum

  1. Şarlot üzerindeki ahududu

    31 Ocak 2013 at 05:45

    “Sardı korkular gelecek yıllar düşündüm biyolojisiz nasıl yaşanacak yıllar?”
    Bakan haklı esasında etik ilkelere uygun adam gibi içi dolu dolu kaç tane bilimsel bir çalışma yapıyorsunuz demek istiyor aslında?Madem yapmıyorsunuz bizler taşeron politika anlayışı ile sizleri piyasa dönük üretimsi şiyler yapan bilimsel araştırma yapmayan kurumlara dönüştürelim de görün bakayım demek istiyor.Bu da demek oluyor ki zooloji,botanik,korumacılık biyolojisi,ekoloji..vs gibi biyolojinin alt dallarının bitip,biyoloji bölümlerinin moleküler biyoloji,biyoteknoloji tabanlı daha çok sağlık ve endüstri alanlarında iç ve dış pazara yönelik ekonomik faaliyetler gerçekleştireceğinin haberini veriyor.Üniversitelerimizde her yeri zorlaya zorlaya doğru dürüst bilimsel araştırma yapan bir gıdım öğretim üyesi kalmıştı onlarında neslini tamamen tüketecekler.Üniversitelerimizdeki çoğu öğretim üyesinin bu durum işine gelecek,gelmeyenler de makam korkusuna politik davranarak evet diyecekler.Ülkemiz bilimsel piyasa çöplüğüne dönüşecek.Bilmem farkında mısınız?
    (Yurt dışındaki üniversitelerde ülkemizin güzide biyoloji öğrencilerini kapıyordu zaten:)

Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Biyoloji okumadan, görmeden, yaşamadan öğrenilecek bir bilim dalı değildir.

Cenk Önsoy

Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir.

Sağlık, eğitim, finans, gıda vb. sorunlarınız için öncelikle bir uzmana ve profesyonele danışınız.

Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir. Kaynaklar ve atıflar da gerektiğinde belirtilmiştir.

Biyolojigunlugu.com sayfalarında yer alan her türlü bilgi, görsel ve doküman sadece bilgilendirmek amacıyla verilmiştir.

en çok paylaşılanlar

...

Copyright © 2010 | Biyoloji Günlüğü

Yukarı