sözlük

Biyologlara Müjde: Biyologlar Dayanışma Derneği’ nden yeni yıl hediyesi!!

Arkadaşlar az önce facebook üzerinde gördüğüm alıntı bir paylaşımı sizinle paylaşmaktan büyük keyif alıyorum.

Gümrük yasasıyla ilgili olarak biyologların bulundurulması adına faaliyetler vardı, güzel bir haber gelmiş; size aynen metni aktarıyorum.

Değerli Meslektaşlar;

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından çıkarılan 14.07.2012 tarih ve 28353 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “Gümrük ve Ticaret Denetmenliği Yönetmeliği” ile 08.08.2012 tarih ve 28378 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “Gümrük ve Ticaret Uzmanlığı Yönetmeliği”nde gümrük denetmenliği ve gümrük uzmanlığı kadroları için biyologlara yer verilmemişti.

Yönetim Kurulu üyelerimizden Sayın Filiz KANKUR’un takibi ile ortaya çıkan bu duruma, derhal gerekçeli bir itiraz yazısı hazırlayıp ilgili bakanlığa gönderdik. Gönderdiğimiz yazıya ilk olumlu cevap gümrük denetmenliği yönetmeliğinde talebimizin dikkate alınacağı yönünde gelen cevabi yazı oldu. Bununla birlikte bakanlık yetkilileri ile yaptığımız görüşmede, ilk personel alımlarında mevcut yönetmeliğin uygulanacağını ancak ikinci alımlarda biyologların da içinde olacağı yeni yönetmeliğin uygulanacağını söylediler. Gümrük ve Ticaret Uzmanlığı Yönetmeliği için ise cevabi yazı henüz derneğimize ulaşmamış olup, derneğimiz tarafından sıkı bir şekilde takip edilmektedir.

Sonuç olarak; 2013 yılının ilk yarısına kadar revize edilecek Gümrük ve Ticaret Denetmenliği Yönetmeliği kapsamında biyologlar da gümrük denetmeni olabileceklerdir. İlgilenen meslektaşların konuyu takip etmelerini önerir, tüm meslektaşlarımızın bilgisine sunarız.

Uzm Biyolog Tarık PATIHAN

Biyologlar Dayanışma Der. Başkanı

 

yazıya dilerseniz dernek kendi sitesinden de ulaşabilirsiniz: https://goo.gl/OoKkqF3 Yorum

3 Yorum

 1. Cenk Önsoy

  24 Ocak 2013 at 17:29

  Bu harika bir haber. Sonunda biyologlarda bir hareketlenme ve uyanma başladı. Kaybedilen haklarımızı tek tek geri alacağız.

 2. Cenk Önsoy

  26 Ocak 2013 at 10:29

  keske boyle haberler pes pese gelse, kadrolar acilmaya baslasa halimize bak hayal kuruyoruz..!

 3. Cenk Önsoy

  26 Ocak 2013 at 15:06

  bugün beni heyecanladıran bir gelişme. umutlara tek tek mum yakılsın devamının geleceğini umuyorum

Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Biyoloji okumadan, görmeden, yaşamadan öğrenilecek bir bilim dalı değildir.

Cenk Önsoy

Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir.

Sağlık, eğitim, finans, gıda vb. sorunlarınız için öncelikle bir uzmana ve profesyonele danışınız.

Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir. Kaynaklar ve atıflar da gerektiğinde belirtilmiştir.

Biyolojigunlugu.com sayfalarında yer alan her türlü bilgi, görsel ve doküman sadece bilgilendirmek amacıyla verilmiştir.

en çok paylaşılanlar

...

Copyright © 2010 | Biyoloji Günlüğü

Yukarı