birinci sınıflara tavsiyesi olanlar?

Kimler Neler Demiş?

avatar
Sıralama:   En Yeniler | Eskiler | Beğenilenler
halusinasyon krali
Ziyaretçi
halusinasyon krali

okulu bırakıp daha fazla gelecek vaat eden bir bölüme yönelin.

Şarlot üzerindeki ahududu
Ziyaretçi
Şarlot üzerindeki ahududu
En akıllıca hareket gençler ailenizin maddi durumu ve sizlerinde çalışma enerjiniz varsa yeniden össye girin en azından ziraat müh ya da su ürünleri müh yazın 80 alıp atanma sıkıntısı çekmezsiniz.Bir ünvanınız olur.Ziraat müh bitki koruma bölümleri ile çoğu dersimiz ortak.Devlet kademesine yeni atandıklarında en düşük 1.900 ile başlıyorlar.Sene içinde artıyor.Emekliliklerine yakın maaşları epey artıyor.Bizim devlet kademesinde çalışan emekliliği yakın doktoralı biyoloğumuz ise 2.600 alıyor.Ben biyoloji okumak istiyorum diyorsanız lisans eğitimini yurtdışında alın en azından bilim etiğini,felsefesini ve bilimsel araştırmanın nasıl bir ciddiyetle yürüdüğünü deneyimlersiniz. Ne gereği var biyoloji okuyup acı çekmeye?Okuduktan sonra da acı çekmeye?2.sınıfta bir hocamız dersin ortasında milletvekili… Read more »
queen
Ziyaretçi
queen

1. sınıfım,daha mezun olmama yıllar var deyip yayılmayın gençler.Okumanız ve öğrenmeniz gereken ne varsa okuldaki bilgilerle yetinmeyip öğrenin hepsini.Bir saniyenizi bile boşa geçirmeyin.Tamam gezip eğleniceksizin de elbet ancak sınıftan cıktıktan sonra bıyolojıyle alakanız kalmıyosa canınız yanar valla mezun oldugunuzda.Aklınız basınıza gelır ama cok gec olur.Ortalamanızı da yuksek tutun.İngilizceyi de okuldan cıkana kadar halledin derim.Staj da yapmak istiyosanız gıdın yurtdısında ayarlayın zira Türkiye’de adli tıp ta bile yaptıgınız stajlara cevırıp bakmıyolar.

nesli06
Ziyaretçi
nesli06

daha yolun çok başındalar yazık bırakın gidin başka bi bölüm okuyun ezberi olmayan için işkence bu bölüm şimdiki aklım olsa kesinlikle tercih etmezdim
 

angora
Ziyaretçi
angora

Benim ezberim hiç iyi değildir, dinleme yeteneğim de yoktur pek.. Hoca konuşurken cümleler hep yarım kalır kulağımda. Ama ilerde olmak istediğim yere ulaşmak için çabalayıp, kendi başıma bir şeyler yapmaya çalışıyorum. Eğer bu bölüme girmişseniz ve benim gibi hayalleriniz varsa, ne olursa olsun sakın bırakmayın 😉 Etraftakilerin düşünceleri hiç ama hiç önemli değil, onlar sizin nerede nasıl mutlu olacağınızı sizden iyi bilemez. Çalışıp çabalayıp hedeflerinize ulaşın (:

Tek amacım para kazanmak diyorsanız da, yanlış yerdesiniz şimdiden bilin bunu 😉 

Cigdem
Ziyaretçi
Cigdem

1. sınıfım yorumları okudum ve hiç beğenmedim. bu ülkede bilimi öldürmek isteyenler ne kadar da başarılı olmuşlar. farklı sektörde iş bulmak, para kazanmanın kısa yollarını aramaktan ziyade dersanede düşük ücretle çalışırım da yinede bilim adına katkılarda bulunmak için çabalarım. evet devlet hiçbir şekilde imkan sunmuyo ama bu bulunduğum durumu terketmem anlamına gelmiyo bence

wpDiscuz


VEYANot: Şifreniz otomatik olarak eposta adresinize iletilecektir.

Şifrenizi mi unuttunuz?

Eposta adresinizi size yeni bir şifre göndermemiz için girmelisiniz.

.async-hide { opacity: 0 !important}