popüler bilim

Bir de böyle bir kesim var tabi. Neyi, neden, kime, nasıl hitap ettiğini aslında bilmeyen, boy gösteren ancak boy veremeden çıkamayan.. Neyse. Eski bir haber olmasına rağmen kanın beyne sıçraması durumu.

Evrim sansürü
Evrim sansürü

Bir de böyle bir kesim var tabi. Neyi, neden, kime, nasıl hitap ettiğini aslında bilmeyen, boy gösteren ancak boy veremeden çıkamayan.. Neyse. Eski bir haber olmasına rağmen kanın beyne sıçraması durumu.

Evrim sansürü

Evrim sansürü27 Yorum

27 Yorum

 1. Suna Üstün

  17 Temmuz 2014 at 02:06

  peki burada sorun ne sayfa olarak sizde mi evrime inanıyorsunuz…

  • Oğuzhan TC Yilmaz

   17 Temmuz 2014 at 02:20

   Bir üst yorumun,ilk cümlesini okumalısın bence.

  • Suna Üstün

   17 Temmuz 2014 at 02:24

   benim sorum farklı ,tamam evrimede inana bilirler ama.ilk insan hz adem dir evrime inanmak bunu inkar etmektir buda müslüman inancına aykırıdır.ayrıca.dinle bilimin çakışmasına da gerek yok çünkü islamın ilk emri okudur…

  • Zülâl Kaynarkan

   17 Temmuz 2014 at 02:33

   İnanç ve yargılarını kendine sakla ve onları başkalarına zorla kabul ettirmekten vazgeç. İşte tam olarak şikayet edilen budur. Dini inançların her kurumda insanlara empoze edilmesi. Tam da bu nedenle ‘laiklik’ adına sesini duyurmaya çalışır insanlar..

  • Suna Üstün

   17 Temmuz 2014 at 02:38

   Peki gerçek olduğu bile kanıtlanamayan bır teoriyi siz neden zorla empoze etmeye çalışıyorsunuz? Senin uslubunla bende sana teorini kendine sakla diyebilirim

  • Kirsten Lazarovic

   17 Temmuz 2014 at 13:21

   “Evrime mi inanıyorsunuz?” “Gerçek olduğu bile kanıtlanamayan bir teori” Burada ne yapmaya çalıştığınızı anlamadım.
   1-) Evrime inanılmaz, evrim bilimsel bir gerçektir. Eğer evrimin gerçek olduğunu düşünmüyorsanız bu sayfada bulunmanızın bir anlamı yok.
   2-) Evrim kesin değildir, diğer teorilerin olmadığı gibi. Ancak 1400 yıl önce gönderilen, içinde onlarca yanlış bilgi bulunan bir kitabın ve buna inananların anlattığından daha kesin olduğu aşikardır.
   Hala “Kuran kesin bilgidir, en doğru bilgi kaynağı o’dur.” diyen varsa http://wikiislam.net/wiki/Scientific_Errors_in_the_Qur'an sayfasına girip okusun, gelsin bunları inkar etsin, başka bir şey demiyorum.

  • Suna Üstün

   17 Temmuz 2014 at 13:23

   🙂

  • Kirsten Lazarovic

   17 Temmuz 2014 at 13:51

   Teşekkür ederim, yukarıda başka bir kişiye attığım yorumu kanıtladığınız için.

  • Suna Üstün

   17 Temmuz 2014 at 13:54

  • Zülâl Kaynarkan

   18 Temmuz 2014 at 01:32

   Bilimin zorla empoze ettirilmek gibi bir ihtiyacı hele ki böyle bir amacı olamaz. Benim üslubum da bunu değiştirmez.

 2. Onur Ergun

  17 Temmuz 2014 at 02:18

  Evrim bir din değil inanç meselesi de değil bilimsel bir gerçek…Bilimle dini karşılaştıramazsın bilim değişim gösterebilir yarın evrim yerine daha yeni bir teori ortaya atılabilir ama din değişim gösteremez kalıplaşmıştır. Eğer bu şekilde din ile bilim kapıştırılmaya devam ettirildiğinde dine ters düşen herhangi bir şey bilim ile kanıtlanırsa bu sefer din en büyük yarayı alır… Ancak 100 lerce kez bilim yanılsa dahi değişebilir çünkü 1-2 kanun dışında kalıplaşmış bir kuralı yoktur.Değişim gösterir.Bunu umarım bir gün anlarlar.

 3. Gülsün Özlen

  17 Temmuz 2014 at 02:34

  Gayet güzel cvp vermiş sorun ne anlamadım ha sorun sizin evrime inanmanizsa bunu tartisiriz ama insnmayan insanlarin görüşlerine saygı duymalisiniz evrim bir bilimsel gerçek değildir her hipotez kabul ediliyor olsaydı hipotez red diye birşey olmazdı

 4. Ibrahim Polat

  17 Temmuz 2014 at 02:41

  Maymundan insan olmaz zaten evrimde bunu savunmuyor. Evrim, maymunlarin insanlarla ayni kokenden geldiğini savunur, maymundan insan oldugunu nu degil. Not: sayfada siyaset haberleri ve üst yazi yorumu istemiyoruz.

 5. Ibrahim Polat

  17 Temmuz 2014 at 02:41

  Maymundan insan olmaz, zaten evrimde bunu savunmuyor. Evrim, maymunlarin insanlarla ayni kokenden geldiğini savunur, maymundan insan oldugunu nu degil. Not: sayfada siyaset haberleri ve üst yazi yorumu istemiyoruz.

  • Biyoloji Günlüğü

   17 Temmuz 2014 at 08:35

   Siyaset haberi veya üst yazı yorum katkısı olarak değerlendirmeyin, biz bilgisayar başında otururken ülkemizde değişen bir yapı var ve bu haber geçen seneye ait bir haber. Tamamen içinde bulunduğun(m)uz dünyaya hitaben gerçekleşen değişimlerden bir haber burada veya dünyamızda kendi yağımızda kavrulursak kaybederiz. Bu yüzden tekrar paylaşıma alındı, yoksa siyaseti pek sevmem, seveni de sevmem.

 6. Şahan Ayağlı

  17 Temmuz 2014 at 03:19

  Admin galiba senin atalarin Maymundular sen buna inanmaya devam et bakalım…

 7. Hasan Orhan

  17 Temmuz 2014 at 08:11

  Evrim bilimsel bir gerçek değildir. Evrim bir fikirdir iddiadır bilimsel olarak kanıtlanmamıştır, bunun aksini söyleyen varsa buyursun

  • Onur Ergun

   17 Temmuz 2014 at 08:25

   Eğer teoriye bilimsel bir gerçek değil diyorsan şuan lise müfredatında bile olan bir konu var hipotez oluşturma daha sonra onun teoriye dönüşmesi hakkında…biraz araştırırsan

  • Ahmet Firat

   17 Temmuz 2014 at 08:36

   Bos verin hurafe ile bilimi mukayese ettirmeyelim bunlara

  • Kirsten Lazarovic

   17 Temmuz 2014 at 13:08

   Boşuna nefesinizi harcamayın. Mümkün değil bunu söyleyen bir insanı, hele de gelişim çağını tamamlamış bir kişi ise ikna edemezsiniz. Söylediklerinizi bile yalanlama amacıyla okuyacağından boşuna zamanınızı harcamış olursunuz.

 8. Biyoloji Günlüğü

  17 Temmuz 2014 at 08:33

  Meğer biz baya kendimizi kaybetmişiz ve sandığımdan çok daha kötü durumdayız ve bu haberin sahibi insan da bu sözleri söylerken haklı bir sebepten dolayı söylüyormuş. Ben de zamanında “nasıl cesaret edebiliyorlar böyle şeyler söylemeye, rezil ediyorlar kendilerini” diyordum. Yazık denilecek konuma gelmişiz de haberimiz yok. Yakında sayfayı da bu uslup bilmeyen, yordam bilmeyen, tartışma bilmeyen, cümle kurmayı bilmeyen üyelerimizden dolayı da kapatırım. Söylemedi demeyin, gereksiz stres oluyorum çünkü.

 9. Ahmet Firat

  17 Temmuz 2014 at 08:37

  Admin hic ugrasma hurafeyi bilime tercih edenler ile tartisilmaz hele bunu bilimin urunlerini kullanarak yapanlar daha korkunc. Sozum ona biyoloji sayfasini takip ediyorlar. Gravitasyonu red eden Fizik gibi sizin Biyolojiniz. Levha tektonigini red eden jeoloji…

 10. Sena Odacı

  17 Temmuz 2014 at 10:14

  evrime inanmak diye bir tabir mi olur,evrim bilimsel bir gercektir senin inanip inanmaman onun gercekligini degistirmez.Evrim kuramini anlatan bir yazi bile okumadiginiz belli oluyor,neden bilmediginiz sey hakkinda buyuk iddialarda bulunursunuz ki?Bu kadar bilim insani keriz de siz mi akillisiniz?

 11. Hilal Çarıkçı

  17 Temmuz 2014 at 14:03

  Şimdi milyonlarca yıl öncesinde olmuş olan olayların bir gözlemlenebilirligi olmadığı için evrim bu kadar hırpalanıyor peki Sen ilk insanı gördün mü ? Bir hipotez ancak başka bir bilimsel görüşle çürütülebilir dolayisiyla bilimde uydurma masallara yer yoktur .Evrimin somut delilleri pek olmasa da işaretler olduğunu gösteriyor.

 12. Nihan şahin

  17 Temmuz 2014 at 15:01

  Bence bu tarz tartışmalar doğrabilecek paylaşımlardan kaçın admin, ne gerek var gerilmeye, zaten ülkecek gerginiz, bari sanalda az huzurlu olalım. Savaşmayın arkadaşlar, isteyen istediğine inansın, kalp kırmayın 🙂

 13. Ibrahim Polat

  17 Temmuz 2014 at 15:26

  Nihana katıliyorum bence sayfa adminleri olarak sizlerinde yorumlara dikkat etmeniz gerekir, saygi çerçevesini bozmamaniz gerekir. Biz biyologlar her zaman olacağız bizi sadece bu sayfa temsil etmiyor.

 14. T C Yılmaz Süslü

  18 Ağustos 2014 at 17:59

  Yiğitse o bakan ama cehaleti yüzünden zerre kadar cahil , bilgisiz olarak göremeyen bakan bozuntusu kılıç, yiğitse bunu bilimsel olarak ispatla, bir biyoloji fırtınası yapta görelim adamlığını.Öyle yüzlerce korumayı etrafa salıp ben devlet bakanıyım demekle adam olunmuyor!…

Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Biyoloji okumadan, görmeden, yaşamadan öğrenilecek bir bilim dalı değildir.

Cenk Önsoy

Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir.

Sağlık, eğitim, finans, gıda vb. sorunlarınız için öncelikle bir uzmana ve profesyonele danışınız.

Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir. Kaynaklar ve atıflar da gerektiğinde belirtilmiştir.

Biyolojigunlugu.com sayfalarında yer alan her türlü bilgi, görsel ve doküman sadece bilgilendirmek amacıyla verilmiştir.

en çok paylaşılanlar

...

Copyright © 2010 | Biyoloji Günlüğü

Yukarı