Bir de böyle bir kesim var tabi. Neyi, neden, kime, nasıl hitap ettiğini aslında bilmeyen, boy gösteren ancak boy veremeden çıkamayan.. Neyse. Eski bir haber olmasına rağmen kanın beyne sıçraması durumu.

Bir de böyle bir kesim var tabi. Neyi, neden, kime, nasıl hitap ettiğini aslında bilmeyen, boy gösteren ancak boy veremeden çıkamayan.. Neyse. Eski bir haber olmasına rağmen kanın beyne sıçraması durumu.

Bir de böyle bir kesim var tabi. Neyi, neden, kime, nasıl hitap ettiğini aslında bilmeyen, boy gösteren ancak boy veremeden çıkamayan.. Neyse. Eski bir haber olmasına rağmen kanın beyne sıçraması durumu.

Evrim sansürü

Evrim sansürü

  1. benim sorum farklı ,tamam evrimede inana bilirler ama.ilk insan hz adem dir evrime inanmak bunu inkar etmektir buda müslüman inancına aykırıdır.ayrıca.dinle bilimin çakışmasına da gerek yok çünkü islamın ilk emri okudur…

  2. İnanç ve yargılarını kendine sakla ve onları başkalarına zorla kabul ettirmekten vazgeç. İşte tam olarak şikayet edilen budur. Dini inançların her kurumda insanlara empoze edilmesi. Tam da bu nedenle ‘laiklik’ adına sesini duyurmaya çalışır insanlar..

  3. Peki gerçek olduğu bile kanıtlanamayan bır teoriyi siz neden zorla empoze etmeye çalışıyorsunuz? Senin uslubunla bende sana teorini kendine sakla diyebilirim

  4. “Evrime mi inanıyorsunuz?” “Gerçek olduğu bile kanıtlanamayan bir teori” Burada ne yapmaya çalıştığınızı anlamadım.
   1-) Evrime inanılmaz, evrim bilimsel bir gerçektir. Eğer evrimin gerçek olduğunu düşünmüyorsanız bu sayfada bulunmanızın bir anlamı yok.
   2-) Evrim kesin değildir, diğer teorilerin olmadığı gibi. Ancak 1400 yıl önce gönderilen, içinde onlarca yanlış bilgi bulunan bir kitabın ve buna inananların anlattığından daha kesin olduğu aşikardır.
   Hala “Kuran kesin bilgidir, en doğru bilgi kaynağı o’dur.” diyen varsa http://wikiislam.net/wiki/Scientific_Errors_in_the_Qur'an sayfasına girip okusun, gelsin bunları inkar etsin, başka bir şey demiyorum.

 1. Evrim bir din değil inanç meselesi de değil bilimsel bir gerçek…Bilimle dini karşılaştıramazsın bilim değişim gösterebilir yarın evrim yerine daha yeni bir teori ortaya atılabilir ama din değişim gösteremez kalıplaşmıştır. Eğer bu şekilde din ile bilim kapıştırılmaya devam ettirildiğinde dine ters düşen herhangi bir şey bilim ile kanıtlanırsa bu sefer din en büyük yarayı alır… Ancak 100 lerce kez bilim yanılsa dahi değişebilir çünkü 1-2 kanun dışında kalıplaşmış bir kuralı yoktur.Değişim gösterir.Bunu umarım bir gün anlarlar.

 2. Gayet güzel cvp vermiş sorun ne anlamadım ha sorun sizin evrime inanmanizsa bunu tartisiriz ama insnmayan insanlarin görüşlerine saygı duymalisiniz evrim bir bilimsel gerçek değildir her hipotez kabul ediliyor olsaydı hipotez red diye birşey olmazdı

 3. Maymundan insan olmaz zaten evrimde bunu savunmuyor. Evrim, maymunlarin insanlarla ayni kokenden geldiğini savunur, maymundan insan oldugunu nu degil. Not: sayfada siyaset haberleri ve üst yazi yorumu istemiyoruz.

 4. Maymundan insan olmaz, zaten evrimde bunu savunmuyor. Evrim, maymunlarin insanlarla ayni kokenden geldiğini savunur, maymundan insan oldugunu nu degil. Not: sayfada siyaset haberleri ve üst yazi yorumu istemiyoruz.

  1. Siyaset haberi veya üst yazı yorum katkısı olarak değerlendirmeyin, biz bilgisayar başında otururken ülkemizde değişen bir yapı var ve bu haber geçen seneye ait bir haber. Tamamen içinde bulunduğun(m)uz dünyaya hitaben gerçekleşen değişimlerden bir haber burada veya dünyamızda kendi yağımızda kavrulursak kaybederiz. Bu yüzden tekrar paylaşıma alındı, yoksa siyaseti pek sevmem, seveni de sevmem.

  1. Eğer teoriye bilimsel bir gerçek değil diyorsan şuan lise müfredatında bile olan bir konu var hipotez oluşturma daha sonra onun teoriye dönüşmesi hakkında…biraz araştırırsan

  2. Boşuna nefesinizi harcamayın. Mümkün değil bunu söyleyen bir insanı, hele de gelişim çağını tamamlamış bir kişi ise ikna edemezsiniz. Söylediklerinizi bile yalanlama amacıyla okuyacağından boşuna zamanınızı harcamış olursunuz.

 5. Meğer biz baya kendimizi kaybetmişiz ve sandığımdan çok daha kötü durumdayız ve bu haberin sahibi insan da bu sözleri söylerken haklı bir sebepten dolayı söylüyormuş. Ben de zamanında “nasıl cesaret edebiliyorlar böyle şeyler söylemeye, rezil ediyorlar kendilerini” diyordum. Yazık denilecek konuma gelmişiz de haberimiz yok. Yakında sayfayı da bu uslup bilmeyen, yordam bilmeyen, tartışma bilmeyen, cümle kurmayı bilmeyen üyelerimizden dolayı da kapatırım. Söylemedi demeyin, gereksiz stres oluyorum çünkü.

 6. Admin hic ugrasma hurafeyi bilime tercih edenler ile tartisilmaz hele bunu bilimin urunlerini kullanarak yapanlar daha korkunc. Sozum ona biyoloji sayfasini takip ediyorlar. Gravitasyonu red eden Fizik gibi sizin Biyolojiniz. Levha tektonigini red eden jeoloji…

 7. evrime inanmak diye bir tabir mi olur,evrim bilimsel bir gercektir senin inanip inanmaman onun gercekligini degistirmez.Evrim kuramini anlatan bir yazi bile okumadiginiz belli oluyor,neden bilmediginiz sey hakkinda buyuk iddialarda bulunursunuz ki?Bu kadar bilim insani keriz de siz mi akillisiniz?

 8. Şimdi milyonlarca yıl öncesinde olmuş olan olayların bir gözlemlenebilirligi olmadığı için evrim bu kadar hırpalanıyor peki Sen ilk insanı gördün mü ? Bir hipotez ancak başka bir bilimsel görüşle çürütülebilir dolayisiyla bilimde uydurma masallara yer yoktur .Evrimin somut delilleri pek olmasa da işaretler olduğunu gösteriyor.

 9. Bence bu tarz tartışmalar doğrabilecek paylaşımlardan kaçın admin, ne gerek var gerilmeye, zaten ülkecek gerginiz, bari sanalda az huzurlu olalım. Savaşmayın arkadaşlar, isteyen istediğine inansın, kalp kırmayın 🙂

 10. Nihana katıliyorum bence sayfa adminleri olarak sizlerinde yorumlara dikkat etmeniz gerekir, saygi çerçevesini bozmamaniz gerekir. Biz biyologlar her zaman olacağız bizi sadece bu sayfa temsil etmiyor.

 11. Yiğitse o bakan ama cehaleti yüzünden zerre kadar cahil , bilgisiz olarak göremeyen bakan bozuntusu kılıç, yiğitse bunu bilimsel olarak ispatla, bir biyoloji fırtınası yapta görelim adamlığını.Öyle yüzlerce korumayı etrafa salıp ben devlet bakanıyım demekle adam olunmuyor!…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *