sözlük

Beklenen öğretmen atamaları zamanı 6 Şubat olarak ön görüldü.

Beklenen öğretmen atamaları zamanı 6 Şubat olarak ön görüldü.
Beklenen öğretmen atamaları zamanı 6 Şubat olarak ön görüldü.

Talim Terbiye Kurulunun ilgili kararıyla 118 alanın tespit edildiğini bildiren Aydoğdu, bölümler kapanmış olduğu için 10 alana saptanca verilmediğini, bu yüzden 15 bin öğretmen atamasının, 108 alana yapılacağını kaydetti.

-“Bekleyenlere nazaran değil ihtiyaca bakılırsa saptanca”

Hamza Aydoğdu, “108 alana atama yaptığımız süre ilk olarak ihtiyaca nazaran atama yapmamız gerekiyor. Örneğin tarih öğretmenleri ’14 bin bekleyen var. Buna bakılırsa bizlere saptanca verin’ diyorlar. Bekleyenlere bakılırsa değil ihtiyaca gore kontenjanı belirlememiz gerekiyor” diye konuştu.

Tarih branşından örnek veren Aydoğdu, bu branşta 14 bin 288 adayın beklediğini sadece ihtiyacın bin şahıs bulunduğunu söylemiş oldu. Kontenjanın da ihtiyaca bakılırsa belirlendiğini kaydeden Aydoğdu, “Yüzde yüz saptanca da ayırsanız bu arkadaşlarımız doygunluk olmayabilir” dedi.

Aydoğdu, Türkçe, matematik, İngilizce, din kültürü ve terbiye bilgisi, fen ve toplumsal bilimler derslerinden TEOG ile edebiyat, tarih, coğrafya, felsefe, matematik, fizik, kimya ve biyoloji derslerinden LYS’ye yönelik branşlara kontenjanın yüzde 58’ini ayırdıklarını bildirdi.

Kontenjanlar, bu hafta açıklanacak

Branşlar içinde kadro dağılımında fazlaca yar olmamasına dikkat ettiklerini söyleyen Aydoğdu, mesleki ve teknik eğitim alanları ile ufak alanlara oldukca ehemmiyet verdiklerini dile getirdi.

Önceki yıllarda azca saptanca ayrılan, 15-17 senedir beklenen alanlardakileri mağdur etmemek için buralara fazlalık verdiklerini özetleyen Aydoğdu, “Her eşit dağılım, adaletli dağılım değildir. Arkadaşlarımızın talepleri, istekleri oldukça uç noktada. Biz 15 bin dağılım yapacağız. Fakat arkadaşların taleplerine baktığınız süre 150 bin çıkıyor. Kontenjanlar açıklanmış olduğu süre mutlu olanlar, mutsuz olanlar olacaktır. Biz elimizden geldiği kadar, gece gündüz emek vererek, iyi bir dağılım hayata geçirmeye çalıştık. Bu tarz şeyleri da en geç salı yada çarşamba günü kamuoyuna duyururuz” diye konuştu.

Aydoğdu, kontenjanının yüzde 73’ünü, geri kalmış bölgelere dağıttıklarını da bildirdi.

kaynak: milliyet.com.trYorumlar

Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Biyoloji okumadan, görmeden, yaşamadan öğrenilecek bir bilim dalı değildir.

Cenk Önsoy

Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir.

Sağlık, eğitim, finans, gıda vb. sorunlarınız için öncelikle bir uzmana ve profesyonele danışınız.

Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir. Kaynaklar ve atıflar da gerektiğinde belirtilmiştir.

Biyolojigunlugu.com sayfalarında yer alan her türlü bilgi, görsel ve doküman sadece bilgilendirmek amacıyla verilmiştir.

en çok paylaşılanlar

...

Copyright © 2010 | Biyoloji Günlüğü

Yukarı