Avrupa istiyor diye sahipsiz hayvanların hepsi 1 ay içerisinde öldürülecek!

Avrupa istiyor diye sahipsiz hayvanların hepsi 1 ay içerisinde öldürülecek!

Lütfen bu katliama bir engel olalım, sosyal medyada paylaşalım, bir şeyler yapalım.. Ben denk geldiğim medya kanallarından örnek veriyorum, lütfen siz de destek olun, örnekleri çoğaltalım.

https://goo.gl/wtQmBy

Avrupa istiyor diye sahipsiz hayvanların hepsi öldürülecek!

 

Haytap’tan alıntıdır: http://www.haytap.org

Başbakana İmdat Mektubumuzdur!

 

Başbakana İmdat Mektubumuzdur

 

Sesimizi duyacağınıza, YÜZLERCE YILIN EN BÜYÜK KATLİAMINA geçit vermeyeceğinize olan inancımız, boşa çıkmadı, müteşekkiriz. Talimatınız üzerine tasarı tekrar incelemeye alındı.

Hayvanları Koruma Kanunu Değişiklik Tasarısının, milyonlarca KEDİ ve KÖPEĞİN ÖLDÜRÜLMESİNE zemin hazırlayacak maddelerine karşı on binlerce insanın meydanlara çıkmasına rağmen, Orman Bakanlığı ısrarla “pembe, aldatıcı ve gerçeklerden uzak”  tablolar çizerek teklifin “aynen” geçmesini sağlamaya çalışmaktadır.

Şimdiye kadar, STK ların veya bilim kuruluşlarının görüşü alınmadan hazırlanan bu Yasa teklifinin TBMM komisyonlarına ineceği bu günlerde biz tekrar son umudumuz olarak siz  Sayın Başbakanımıza sesleniyor ve “Hayvanlarımızla da bebarer yürümek istiyoruz biz bu yollarda” diyoruz.

Hayvanların katli ile sonuçlanacak maddeleri bilgilerinize sunuyoruz:

1. Bu kanun teklifine konan “m) ………. ve sahipsiz hayvanları belediye sınırları içinde veya dışında başıboş bırakmak YASAKTIR” maddesi, çok açık bir şekilde dışarda HİÇ KEDİ-KÖPEK kalmamasını hükme bağlamıştır. Ayrıca, sokakta ki sahipsiz hayvan başına 300 tl idari para cezası konduğu için, bu cezaya da tek muhatap belediyeler olacağı için, kedi ve köpekler için sürek avı başlatacaklardır.

TALEBİMİZ: Şu anda yürürlükte ki kanunun 6. maddesinde ki “Kısırlaştır, aşılat ve aldığın yere bırak” maddesinin DEĞİŞMEDEN kalmasını, sorunun çözümü için yurt çapında KISIRLAŞTIRMA SEFERBERLİĞİ yapılmasını istiyoruz. Zaten bu toplama uygulansa bile 2-3 ay içinde sokaklar yeniden kedi ve köpeklerle dolacak ve katliam sürekli yapılacaktır.

2. “MADDE 3…hayvan bakım evinde rehabilite edilen sahipsiz hayvanlar, sahiplendirilinceye kadar doğal hayat parklarında barındırılır” ibaresi ile kedi ve köpeklerin bu uçsuz bucaksız ölüm parklarına doldurulmaları amaçlanmıştır.

TALEBİMİZ: Doğal Parklar Kedi ve köpeklerin etolojisine hem bilimsel hem de vicdanı olarak uygun değildir, onlar ön binlerce yıldır insanla birlikte yaşamaktadırlar. Bunun yerine “insandan uzak ve izole olmayan, geniş bahçeli, bitkili, ağaçlı BAKIMEVLERİ” oluşturulmasını talep ediyoruz.

3..”3.Geçici MADDE bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihten itibaren üç ay içinde tehlikeli olarak tanımlanan köpeklerini bakım evlerine teslim etmek, bakım evleri de bu hayvanları öncelikle almak zorundadır.”ibaresi yasa teklifine konmuştur. Şehirlerin %90 ında hala daha bakım evi yokken bu hayvanlar HANGİ bakımevine konacaktır? Bu hayvanların da öldürüleceği açıktır.
TALEBİMİZ: Hiç bir hayvan türü tehlikeli olarak sınıflanamaz. Hayvanlara değil sahiplerine “yasal zorunluluklar” getirilmelidir.

4. “Meskende barındırılabilecek ev ve sus hayvanı tur ve sayısı,  …… Bakanlıkça çıkarılan yönetmelikle belirlenir” maddesi ile evlerde hayvan beslenmesini sınırlama ve hatta yasaklama yetkisi kayıtsız şartsız bakanlığa verilmiştir. Bu madde ile evlerde sahipleri ile yaşayan on binlerce hayvan ailesinden kopartılıp yok edilecektir.

TALEBİMİZ:  Sahipli hayvanların meskenlerde beslenmesine hiç bir şekilde kısıtlama veya koşul getirilmemelidir. Zaten sakıncalı durumlarda mahkemeler yetkilidir ve gerekli kararları hızla alabilmektedirler.

5. Petshop’larda hayvan satışı, üretimi ve ithalatı da yasaklanarak, üretim kontrol altına alınmalıdır.

6. Hayvanat bahçelerini teşvik eden  ve hayvanlar için en büyük ızdırap kaynağı olan deneylere kolaylıklar getiren maddeler  yasada yer almamalıdır.

7. Yasa teklifiyle işkence yapanlara 750 tl para cezası yer almakta, ancak işkence yapılan hayvanın ölmesi halinde para cezasına çevrilecek 1 yıla kadar hapis cezası öngörülmektedir.  “Öldürme şartı” içeren bu madde direkt olarak “işkenceye” hapis cezası getirmeli, diğer cezalar da ağırlaştırılmalıdır.
Sayın Başbakanımız,

Tarihin en büyük katliamına ortam ve imkan sağlayacak olan bu tasarıya DUR diyeceğinize, STK lar ve bilim kuruluşlarının görüşlerine göre bu tasarının yeniden düzenlenmesini  sağlayacağınıza inanıyoruz ve “İMDAT ELİNİZİ” umutla bekliyoruz.

Kimler Neler Demiş?

avatar
wpDiscuz


VEYANot: Şifreniz otomatik olarak eposta adresinize iletilecektir.

Şifrenizi mi unuttunuz?

Eposta adresinizi size yeni bir şifre göndermemiz için girmelisiniz.

.async-hide { opacity: 0 !important}