sözlük

ATAMALARIN SAYISINI ARTTIRMAK İÇİN NE YAPIYORUZ?

ŞUNU FARK ETTİM Kİ EN ORGANİZE OLAMAYAN HAKKINI BİLMEYEN, HAKKINI SAVUNMAYAN MESLEK GRUBU BİYOLOGLAR. DAHA TWİTTERDA BİLE ORGANİZE OLAMIYORUZ DEMOKRATİK HAKKIMIZI ARAYIP SESİMİZİ DUYURMUYORUZ. HERKESTE BANA DOKUNMAYAN BİN YIL YAŞASIN HAVASI VAR EDEBİYATÇILAR, İNGİLİZCE ÖĞRETMENLERİ VE PDR CİLER BİZDEN DAHA AKTİF.BİZİMKİLER SADECE KENDİ KENDİNE AHLANIP VAHLANIR EMEK VERMEDEN BİRŞEYLER DEĞİŞSİN DİYE BEKLER??5 Yorum

5 Yorum

 1. Cenk Önsoy

  01 Ağustos 2013 at 02:14

  ben hergün dua ediyorum!

 2. Cenk Önsoy

  01 Ağustos 2013 at 02:18

  (her gün) belki de etmiyorum, bu biraz masturbasyon gibi, yalancı bir tatmin, yani bu soru; “bugün atamalar için ne yaptın?” bana dokunmayan yılan bin yaşasın da, bir yerden sonra olmuyorsa akışına bırakacaksın, geniş bakmak lazım falan filan.

 3. Cenk Önsoy

  01 Ağustos 2013 at 14:00

  o zaman kimse ahlanıp vahlanmasın 4 yıl okudum iş bulamıyorum diye.kendi hakkını aramazsan sesini duyurmazsan koyun gibi güdülmeye mahkum olursun zenginler daha da zengin fakirler daha da fakir olur.emek olmadan hiçbirşeyi başaramazsın ki.armut piş ağzıma düş mantık hep bu insanlarda

 4. Cenk Önsoy

  01 Ağustos 2013 at 14:37

  dediğim bu işte, masturbasyonla rahatlayınca insanın canı gerçeğini çekmez. sen şu an kendini ikna ediyorsun, tatmin oluyorsun, ancak pazarlamanın ilk kuralı kendinden başkalarını ikna edebilmektir. eğer başkalarını ikna etmek yerine öfkeni kusarsan, asıl eğlenceyi kaçırır, yalancı bir eğlence elde edersin. bu seni sahtetatminperver bir insan yapar. öfkeni kusuyorsun, başka insanları suçluyorsun, senin dışındaki herkesin koyun olduğunu bile düşünebilirsin. bu seni genç ve heyecanlı da biri olduğunu gösterir. güzel bir şey. yanlış anlama kişisel olarak seni eleştirmiyorum, dışarıdaki gençlere de saygım sonsuz; çoğu bir şeyler yapmak için kıvranıyor, gözü çıkanlar, bir daha sokağa çıkamasın diye, başkaları tarafından ayakları kırılanlar var. yaratıcılık başkalarını olayına alet etmekten geçer. sistematik eğitimi aldığınızı sanıyorum, bir liste yapın ve kimlerden yardım alabileceğinizi araştırın. hani filmin birinde diyor ya ” pazarlamacılığın ilk dersi müşterilerini öldürme” diye. onu anlatmak istiyorum, sen fikirlerini empoze edebileceğin binlerce insana koyun dersen kimse seni sallamaz, fikirlerin mantıklı olsa bile. yol yordam öğrenmek, kimlerin işin içinde olduğunu bilmek, siyasi olarak kimin yanında yer alacağınıza karar vermek, bunların kararı verilmeli, toplu hareketlerde ince ayrıntılar sizi hedefe yaklaştırır. ama sen nasılsa bunları dikkate almayacaksın. kafana göre takıl, ya da mantıklı davran.

 5. fntk1905

  17 Ekim 2013 at 14:00

  Bence sadece atamaların artması konusunda değil TUS konusunda ve diğer konularda da hakkımızı aramamız gerekir. Gün geçtikçe haklarımız elimizden alınıyor böyle devam ederse 4 senemizi heba etmiş gibi olacağız malesef. Ben ülkemizdeki biyolog sayısının hakkını savunamayacak yada birtakım şeyleri ilgili yerlere duyuramayacak kadar az olduğuna da inanmıyorum açıkçası. Tek eksiğimiz bütünlük sağlayıp bu haklarımızı toplu halde arayıp savunamamak. Bunu yapsak hükümet yada mesleğimizin bu hale gelmesinde kimlerin emeği varsa o kişiler, bugüne kadar yapılan tüm toplu protestolar gibi geri adım atabilirler. Ama dediğim gibi bunu ya toplu halde yapıcaz yada zaten az kişi ses duyurmaya çalışacağı için yine kulak ardı edilicek.

Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Biyoloji okumadan, görmeden, yaşamadan öğrenilecek bir bilim dalı değildir.

Cenk Önsoy

Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir.

Sağlık, eğitim, finans, gıda vb. sorunlarınız için öncelikle bir uzmana ve profesyonele danışınız.

Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir. Kaynaklar ve atıflar da gerektiğinde belirtilmiştir.

Biyolojigunlugu.com sayfalarında yer alan her türlü bilgi, görsel ve doküman sadece bilgilendirmek amacıyla verilmiştir.

en çok paylaşılanlar

...

Copyright © 2010 | Biyoloji Günlüğü

Yukarı