Açıköğretim Fakültesi Biyoloji Lisans tamamlama bölümü açılmış.

Açıköğretim Fakültesi Biyoloji Lisans tamamlama bölümü açılmış.

Türkiye Biyologlar Derneği Facebook grubunda Yalçın Dedeoğlu hocamızın paylaşmış olduğu iletiyi sizinle sözlüğümüzde kalıcı olması adına paylaşıyorum.

Ek olarak verilen PDF içerisinde ilgili metin ve karar yer almaktadır, lütfen göz atınız.

Açıköğretim Fakültesi Biyoloji Lisans tamamlama bölümü açılmış.

Anadolu Üniversitesi Senato Kararları

Gündem:
11- Açıköğretim Fakültesi Lisans Tamamlama programları Almanca Lisans Tamamlama, Biyoloji Lisans Tamamlama, Eğitim Önlisans, Fenbilgisi, Fizik Lisans Tamamlama, Fransızca Lisans Tamamlama, İngilizce Lisans Tamamlama, Kimya Lisans Tamamlama, Matematik, Matematik Lisans Tamamlama, Sosyal Bilgiler, Tarih Lisans Tamamlama, Türk Dili ve Edebiyatı Lisans Tamamlama programlarının 2012-2013 öğretim yılı itibariyle dönemlik-kredili sisteme geçecek olması nedeniyle derslerde yapılan değişiklikler ve derslere intibaklarının ne şekilde yapılacağının görüşülmesi.

Kaynak PDF: https://www.biyolojigunlugu.com/link/GkcJn

Kimler Neler Demiş?

avatar
Sıralama:   En Yeniler | Eskiler | Beğenilenler
Lİve things
Ziyaretçi
Lİve things
Biyoloji-Canlılar Bilimi, Genel anlamı Canlıları İnceleyen Bilim Dalı, Doğa Bilimlerinin Fizik Kimya gibi en temel dallarından bir tanesidir. Dünyada hangi canlı türlerinin var olduğunu, bunların birbirleri ile olan benzerlik ve farklılıklarını, moleküler düzeyden popülasyon düzeyine kadar bütün özelliklerini, ekolojilerini, popülasyon durumlarını, geçmişten günümüze hangi değişimler geçirdiklerini ve buna benzer canlılığı ilgilendiren temel konuları inceleyen derin ve kapsamlı bir bilim dalıdır. Herbir alt dalı başlı başına lisans seviyesinde bir bölüm olabilecek düzeydedir. Örneğin Moleküler biyoloji, Biyokimya, Fizyoloji, Ekoloji, Zooloji, Botanik gibi anabilim dalları seviyesinde pek çok üniversitede branşları mevcuttur. Burada kısaca açıklamaya çalıştığım bu bilim dalından mezun olup sadece börtü böcek… Read more »
Sabri Polatlı
Ziyaretçi
Sabri Polatlı

Bu yorumun altına imzamı atıyorum ve tesbitlerin bu kadar tutarlı ve sağlıklı olması doğru düşünme ve düşüncelerini birbirine doğru bağlantısını bir sonuca varmak bu devirde nadir bulunan bir şey. Günümüz hastalığı sağlıklı düşünme yeteneğini kaybetmektir. Tebrik ederim arkadaşım.

gülşen yalçın
Ziyaretçi
gülşen yalçın

açıköğretimde biyoloji nasıl okutulur ?? dışarıdan bitirilecek bölüm değil ,laboratuvar derslerini uygulamalı görmedikten sonra,el becerisi geliştirilmedikten sonra ne anlamı kalıyor biyolog olmanın…

irmak
Ziyaretçi
irmak

Kesinlikle dışarıdan bitirilmesi kabul edilemez. Zaten devam zorunluluğu olanların hepsine kadro verdiler de dışarıdan bitirecekleri mi yerleştirecekler. Başka bir iş vardır onda!
 

asteracea
Ziyaretçi
asteracea

kesinliği nedir. şuan üniye devam edenler içinde geçerli mi aydınlatırsanız sevinirim.

Mürşit
Ziyaretçi
Mürşit

Bir Tıbbi Lab mezunu olarak biyologlarla çalışma alanlarımız ortak ve 17 yıllık labotuvar personeliyim örgün olarak biyolojiye devam olanağım olmadığı için ve biyoloji bölümü de benim üst öğrenimim olduğu için lab mezunlara biyoloji alanında lisans tamamlama en uygunu ve olması gereken bir hizmet zaten lys de barajı aşan yerleşiyor ekstre bir çaba ve çalışma da gerektirmeyen bir bölüm(yerleştirme açısından) Çıkarılmalı ve benim durumunda olan bir sürü arkadaşım da benimle hemfikir… 

sanem
Ziyaretçi
sanem

devlette lab tekim .biyoloji mezunları geldiğinde pipet tutmayı bilmiyorlar,insan sağlığından kan değerlerinden ,kimyadan bi haberler….hiç birşey bilmeden geldiler biz biyoloğuz dediler bi havalarına baktık ,bi bilmediklerine…:)))madem taşerondan biyolojilere tıbbi laboratuvarda çalışma imkanı var,biz neden biyoloji okumayalım….bir eksiğimiz var bitki anatomisi insan anatomisi yanında solda sıfır sayılır….onuda sözel olarak yaparız…bugün birinin meslek alanına göz dikerseniz,yarında sizinkine dikerler böyle………..

ahmet
Ziyaretçi
ahmet

arkadaşlar bilgisi olan var mı acaba 2013 -2014 döneminde lisans tamamlma bölümü var mı kimsenin bi bilgisi yok  bilgisi olan varise paylaşırsa sevinirim ,,,,,,,,,,,,,,,,

Mine akın
Ziyaretçi
Mine akın

G ü kimya mezunuyum özel Lab çalışıyordum diplomam yüzünden sıkıntı cektim sonra Eskişehir And ÜNV laboratuvar okudum şimdide biyoloji ile tamamlamak istiyorum ama çalışıyoruz eğer gerçekten böyle uzaktan veya AÖF tamamlanıyorsa güzel birçok insan faydalanır yüksek lisansa fırsat bir bilen var mı bize bilgi gönderirmisiniz saygılar!

wpDiscuz


VEYANot: Şifreniz otomatik olarak eposta adresinize iletilecektir.

Şifrenizi mi unuttunuz?

Eposta adresinizi size yeni bir şifre göndermemiz için girmelisiniz.