12.Ulusal Tıbbi Biyoloji ve Genetik Kongresi

12.Ulusal Tıbbi Biyoloji ve Genetik Kongresi

 

Değerli Meslektaşlarım,

 

Tıbbi Biyoloji ve Genetik camiası uzun yılların verdiği deneyimlerle 12.kongreye ulaşmış bulunuyor. Bu vesile ile 26 – 30 Ekim 2011 tarihleri arasında Antalya’da düzenlenecek olan 12.Ulusal Tıbbi Biyoloji ve Genetik Kongresinde sizleri aramızda görmekten büyük mutluluk duyacağız.

 

Bu yıl Tıbbi Biyoloji ve Genetik Derneği tarafından düzenlenen 12.Ulusal Tıbbi Biyoloji ve Genetik Kongresi Ankara Üniversitesi Tıbbi Biyoloji Anabilim Dalının Başkanlığında yapılacaktır. Camiamızın pek çok sorununun gündemde olduğu bir dönemde gerçekleşecek olan bu kongrenin uluslararası katılımlı bilimsel programının yanı sıra sorunlarımızı tartışma olanağını da bize sunacak olması önem verdiğimiz bir konudur.

Kongre katılım ücreti genç araştırmacılar düşünülerek minimum ölçülerde tutulmaya çalışılmıştır. Sosyal açıdan da pek çok etkinliğe sahip olacak olan bu kongreden umarım hepimiz bilimsel açıdan doymuş, birbirleriyle kaynaşmış ve güzel anılarla ayrılırız.

 

Kongrenin her tür aktivitesinin planlanmasında büyük emek harcayan kongre başkanı Prof.Dr. Asuman Sunguroğlu’na, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Biyoloji Anabilim Dalı mensuplarına, düzenleme komitesine, bilimsel programın oluşturulmasına katkı veren bilimsel komiteye şükranlarımı sunar, sizleri saygıyla selamlarım.

 

Prof.Dr. Turgut Ulutin
Tıbbi Biyoloji ve Genetik Derneği
Yönetim Kurulu Başkanı

Bilimsel Konu başlıkları

 •  Kanser
 • Kök Hücre ve Rejeneratif Tıp
 • Programlı Hücre Ölümü
 • Hücre Döngüsü
 • İmmunogenetik
 • Kardiyogenetik
 • Farmakogenetik
 • Mutasyon ve DNA Tamiri
 • Sinir Bilimi
 • Biyoteknoloji / Gen Mühendisliği
 • Biyoinformatik
 • Hastalıkların Moleküler Temeli
 • Moleküler Hücre Biyolojisi
 • Nano Teknoloji
 • Sinyal İleti Yolu Bozuklukları
 • Epigenetik
 • Serbest radikaller ve Antioksidanlar
 • Diyabet Genetiği
 • Üreme Biyolojisi ve Genetiği
 • Gen Tedavisi
 • Polimorfizm

KONGRE MERKEZİ 
Tüm Bilimsel Program Porto Bello Hotel, ANTALYA’da gerçekleşecektir.

 

KONGRENİN DİLİ 
Toplantının resmi dili Türkçe’dir.

 

İNTERNET SİTEMİZ 
www.tbgk2011.org Bilimsel program, kayıt ve konaklama ile ilgili en güncel bilgileri sitemizden bulabilirsiniz. Web sayfamız düzenli olarak güncellenmektedir. Lütfen ziyaret ediniz.

 

KATILIM SERTİFİKASI 
Kongre katılım sertifikası 30 EKİM 2011 tarihinde Kongre Kayıt masasından dağıtılacaktır.

 

KAYIT ve DANIŞMA 
Kayıt masası kongre süresince Porto Bello Hotel girişinde saat 07:30 – 22:00 arasında açık olacaktır.
Kayıt yaptırmamış katılımcılar kongre merkezinde bulunan kayıt masasından kayıt yaptırabileceklerdir.

SUNUMLAR & ABSTRACT KİTABI
Özetler “online” bildiri özeti sistemiyle web sitesi üzerinden toplanacaktır. Seçilen sunumlar içerisinden oluşturulan Kongre Kitabı, kayıt masasından verilecek çantaların içerisinde yer alacaktır. Kongre kitabının basımı Türkiye Klinikleri Dergisi tarafından yapılacaktır.

 

 • SUNUMLAR & ÖZET KİTABI
  Özetler “online” bildiri özeti sistemiyle web sitesi üzerinden toplanacaktır. Seçilen sunumlar içerisinden oluşturulan Kongre Kitabı, kayıt deksinden verilecek çantaların içerisinde yer alacaktır. Kongre kitabının basımı Türkiye Klinikleri Dergisi tarafından yapılacaktır. Bildiri özetleri ve konuşmalar SCI expanded’ yer alan Türkiye Klinikleri dergisinde supplement olarak basılacaktır.

 

YAKA KARTI 
Tüm katılımcıların kongre merkezine girişte, bilimsel oturumlar ve sosyal aktiviteler esnasında yaka kartlarını takmalarını, güvenlik açısından önemle rica ederiz.

 

KONGRE ÇANTASI 
Kayıt işlemlerini tamamlayan katılımcılara kayıt masasından verilecektir.

 

DAVET MEKTUBU 
Kongre katılımı için, kurumlara verilmek üzere talep edilecek kongre davet yazısı isteyen katılımcılara
gönderilecektir.

 

İPTALLER 
İptal şartlarına uygun olacak şekilde, tüm kayıt iptalleri Triga Turizm Kongre ve Organizasyon bildirilerek yapılmalıdır. Tüm iadeler kongre bitiminden sonra yapılacaktır. Talep edilen sponsorluk kalemlerindeki iptaller Kabul edilmeyecektir.

 

KONGRE PROGRAMI
26 Ekim Moleküler Biyolojide Yeni Teknolojiler Kursu & Firma Stand Kurulum
27 Ekim Paralel Oturumlar, Açılış Töreni ve Kokteyli
28 Ekim Paralel Oturumlar, Uydu Sempozyumlar
29 Ekim Paralel Oturumlar, Uydu Sempozyumlar, Gala Yemeği
30 Ekim Paralel Oturumlar, Kapanış

 

DÜZENLEME 
Kongre Düzenleme Kurulu Triga Turizm Kongre ve Organizasyon’u Kongre Resmi Organizasyon Firması olarak belirlemiştir. Kongre dahilinde herhangi bir talebinizde Triga Turizm Kongre & Organizasyon’a başvurmanızı rica ederiz.

 

TRANSFER BİLGİLERİ
27-30 Ekim 2011 tarihleri arasında Triga Turizm Kongre ve Organizasyon’a bildirmiş katılımcıların havaalanı-otel-havaalanı transferleri 85- TL karşılığında yapılacaktır. Özel Transferler için lütfen Triga Kongre ve Organizasyon ile irtibata geçiniz. Uçuş değişikliklerini 48 saat önceden bildirmeniz durumunda transfer değişikliği dikkate alınacaktır.

 

İKLİM
Ekim ayında Antalya ’da ortalama hava sıcaklığı gündüz 25 – 30°C’dir.

 

SERGİ ALANLARI
Kongre süresince ilaç, tıbbi malzeme ve kitap alanlarında ürün sahibi firmaların, ürünlerini sergileyebilmesi amacıyla Porto Bello Hotel Toplantı Salonları girişinde geniş bir alan ayırılmıştır. Sergi alanlarına girişte kongre kaydı yaptırmış olma şartı aranmaktadır.

 

KAHVE MOLASI
Kongre süresince çay, kahve ikramları kongre merkezi fuayesi ve stand alanlarından servis edilecektir.

 

ÖĞLE YEMEKLERİ
Kongre süresince, öğle yemekleri belirtilen ikram standlarından servis edilecektir.

 

2223 – Yurt İçi Bilimsel Etkinlikleri Destekleme Programı kapsamında TÜBİTAK tarafından kongremize katılımcı desteği sağlanacaktır.

DESTEK KAPSAMI:
Bu etkinlik kapsamında aşağıda belirtilen konularda mali destek verilir:

 

 • Katılımcı desteği: Türkiye’de gerçekleştirilecek Ulusal, Uluslararası Katılımlı ve Uluslararası Kongre,   Sempozyum, vb. etkinliklere katılacak ve etkinlikte bildiri/poster sunumu yapacak olan genç araştırmacıların (35 yaş ve altı) yol, konaklama ve iaşe giderlerine kısmi destek sağlanır.

 

TÜBİTAK Katılımcı Desteği almak isteyen kişilerin, kongreye bildiri ile katılmaları gerekmektedir. 15 Ağustos 2011 tarihinden sonra bildirisi kabul edilen kişiler arasından yapılacak değerlendirme sonucunda hak sahibi katılımcılar belirlenecektir. ( Detaylı bilgi için:sekreterya@tbgk2011.org )


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *