Yeni mezun olmuş arkadaşımıza biyoloji bölümü ve yan bölümleri için bilgi vermek isteyen varsa, lütfen cümle ve tecrübelerini paylaşırlarsa sevinirim.


Yeni mezun, biyoloji bölümü, iş imkanları, tercih
Yeni mezun, biyoloji bölümü, iş imkanları, tercih

Yeni mezun olmuş arkadaşımıza biyoloji bölümü ve yan bölümleri için bilgi vermek isteyen varsa, lütfen cümle ve tecrübelerini paylaşırlarsa sevinirim.

Yeni mezun, biyoloji bölümü, iş imkanları, tercih
Yeni mezun, biyoloji bölümü, iş imkanları, tercih
Şahane Şahane
0
Şahane
Keyifli Keyifli
0
Keyifli
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Garip Garip
0
Garip
Fena Değil Fena Değil
0
Fena Değil
Yetersiz Yetersiz
0
Yetersiz

Kimler Neler Demiş?

19 Yorum - "Yeni mezun olmuş arkadaşımıza biyoloji bölümü ve yan bölümleri için bilgi vermek isteyen varsa, lütfen cümle ve tecrübelerini paylaşırlarsa sevinirim."

avatar
Sıralama:   En Yeniler | Eskiler | Beğenilenler
Belgin Çölgeçen
Ziyaretçi

Esracığım,hedefini belirle ve o yolda azimle en iyisi olmaya çalış.

Muhammed Yayuspayı
Ziyaretçi

devletin, hükümetin, milletin, hocaların,rektörlerin ve dolayısıyla öğrencilerinin adam yerine koymadığı bir bölüm.bence olay bundan ibaret.ben sırf üniversite mezunu olmak için geldim.zaten istesem de ondan fazlası olmuyor…oluyor da:-D olmuyor…:-D

Nihan şahin
Ziyaretçi

Okuduğum bölümü severek okudum ve bu hala geçerli, fakat hala işsizim. İşyeri sahiplerinin hepsi tecrübe istiyor, sanıyorum annemizin karnındayken tecrübe edinmemizi bekliyorlar. Kpss için ise şunu söyleyeyim, puanlar çok yüksek ve kadro sayısı da az olduğundan işler zorlaşıyor. Ama bu senin verebileceğin bir karar, dersen ki benim hemen iş bulmam lazım bitirince, o zaman pek önermem. Zorluk kısmına gelince; insan sevince zor gelmiyor galiba, bana zor gelmedi örneğin, yolun açık olsun.

Deniz Derya
Ziyaretçi
biyolojinin alanı çok geniştir biyolog olarak zengin olmayabilirsin ama işsiz de kalmazsın. Çok düşük maaşlarla çalışsan da özel sektörde en azından kendi işini yaparsın. fizik, kamu gibi bölümleri bitiren arkadaşların çoğu kpssyi kazanamazsa kendi işlerini yapamazlar. herhangi bir iş bulur çalışırlar. bizim o konuda daha şanslı olduğumuzu düşünüyorum. Ayrıca çok farklı seçenekler kullanabilme şansın var adli tıp, tüp bebek merkezleri gibi yerlerde de çalışabilirsin yeter ki umutsuzluk ve boş vermişlik gibi duygulara kapılma. Bu sene mezun oldum ama şimdiden özel hastane, özel kolejde öğretmenlik(formasyona gerek duymadan) ve şarap fabrikası gibi 3 farklı iş seçeneğini değerlendiriyorum. Maaşım az olsa da kafam… Read more »
Betül Tekin
Ziyaretçi

kosar adımlarla kac ben severek okudum ama eger bı yakının yoksa ıs bulman cok zor cnku bıolog deıl laborant lıse mezunu ınsnlar calıstrlıyr bıologa ıs yok aldanma

Ada Naz
Ziyaretçi

Bende severek okudum ama şuan çok pişmanım. Okuduğun alanda bi iş bulamıyorsan bi anlamı kalmıyo okumanın kesinlikle tavsiye etmiyorum

ØØ Tuğ Ba ØØ
Ziyaretçi

Ben biyolojiyi cok seviyorum isteyerek geldim bu bolume yeni mezun oldum ama simdiden bunalimlardayim ne olacam diyee formasyon aliyorum suan ama onunla da bi is sahibi olur muyum bilememm ..

Esra Köksal
Ziyaretçi

Iş imkanı yok yani ?

Oğuzhan TC Yilmaz
Ziyaretçi

Bizim ülkemizde henüz kıymeti anlaşılmamış,ancak hayat kurtarıcı bir meslek.Zor olmaya zor ,hemde nasıl.Öğretmenlerimin hepsi,aslında nasıl bir bölümde olduklarının farkındalığında ve ciddiyetinde.İş bulmak istersen,iş bulabilirsin.Akademik çalışabilir yada başka şeylere yönelebilirsin.Okulun ve öğretmenlerin iyiyse,yurt dışı temasların iyi olacağından yurt dışında iş imkanı da bulabilirsin.Aslında sevdiğin zaman yapılmayacak şey değil.Okul okumuş olmak için sakın ha sakın okuma bu bölümü,öyle bir niyetin varsa da vazgeç.Bölüm olarak Ege Üniversite’sini tavsiye ederim.

Esra Bayraktar
Ziyaretçi
sevdiğin bi işi yapıp zorda olsa geçinmek, sevmediğin bi işi yapıp zengin olmakdan kat kat daha güzeldir ! ben bir biyolog değilim ama biyolojiyi çok severim buna yalnız bir iş olarak değil ciddi bi bilgi birikimi ve kültür olarak bakıyorum, evreni bilmek kadar güzel ne olabilirki ? gördüğün herşeyi çok iyi bilmek hayata çok güzel anlamlar katıyo. yeniden sınava girip biyolojiden devam etmeyi kesinlikle düşünüyorum asla vazgeçme unutmaki kimse açlıktan ölmez ve yine unutmaki herşey sende biter bunca biyoloji eğitmeni direk olmadılar, yalnızca ünvde aldığım 1 yıllık biyoloji dersiyle bile özelden eğitmenlik yaptım hemde biyoloji anlattım 🙂 bol şans seninle… Read more »
Kübra Sevinç
Ziyaretçi

esra bu tünelin sonu çok karanlık, gelme 🙂

Guneş Pehlivan
Ziyaretçi

Okuma cnm git iki yıllık anestezi oku

Guneş Pehlivan
Ziyaretçi

Okuma cnm git iki yıllık anestezi oku

Elif Geyik
Ziyaretçi

Biyolojiye gönül verdim ve çok çalışıp başarılı olurum diyorsanız bence okumalısınız. Tübitak gibi yerlerde bilim insanlarına ihtiyacımız var her ne kadar bize ihtiyaç yokmuş gibi gözükse de. Üniversitelerde de açık çok. Ama mezun olup bir iş bulayım yeter diyorsanız hiç düşünmeyin çünkü sıradan bi hastanede asgari ücrete çalışmak için bile en az iki yıl deneyim istiyorlar.

Deniz Derya
Ziyaretçi
Sadece iş kısmını düşünüyorsan tercihte tabiki de yazacak çok daha iyi bölümler vardır. Bunu tüm samimiyetimle söylüyorum biyolojiyi de sadece diplomasıyla iş bulmak için okuyan insanın karşısına pek iş çıkmaz. iki hastaneden çevrildin mi tamam biyolojide iş bulunmuyor. Bunun yanısıra iş kısmını geçip biraz daha biyolojiye merak saldın mı durum farklı oluyor karşına ne fırsatlar çıkıyor. Şu an örneğin üniversitede hocalar bir çalışma yapıyorlar ve tübitak çalışmaya katılacak her öğrenciye geri dönüşümsüz iki milyar burs veriyor al sana iş. Bu arada bizim yerimize laborantları lise mezunlarını çalıştırıyorlar evet de ben kaç biyologun gece acil hemşireliği yaptığını da gördüm 🙂 büyük… Read more »
Seda Yasar
Ziyaretçi

okul biter bitmez hemen iş bulayım diyosan kesinlikle yazma.ama benim acelem yok sevdiğim işi elbet bi gün yaparım diyosan yaz.

Leyla Nesih
Ziyaretçi

bende bu yıl mezun oluyorum. Bu konuda beni de bilgilendirirseniz cok mtlu olurum. Smdidn teşekkrler

İsabella Özlem Ataoğlu
Ziyaretçi

dumlupınar unıversıtesınde bıyolojı okuyorum. bıyolojı sevılmeden okuncak bı bölum degıl oncelıkle. cunku dersler gercekten baya zorluyo. ezber gerektıren bi çok ders var. bence okumak ıstedıgın okulun ders ıcerıklerını ıncele. dersler hakkında nette arastırma yap. ılgını cekıyosa hala oku derım. ve bıyolojı temel bılımdır. ıs ımkanı dıye dusunmemek gereklı bence bılım ınsanı oluosun =)

Glser Langbroek
Ziyaretçi

UZUN SÜRE BİYOLOG OLARAK İŞ BULAMADIM.. SENE) İLAÇ FİRMALARINDA KISA SÜRELİ ÇALIŞTIYSAM DA EN İYİ ÖĞRETMENLİĞE KAPAK ATTIM…BÖLÜMLE HİÇ ALAKASI OLMAYAN SINIF ÖĞRETMENLİĞİNİ 20 SENEDİR YAPIYORUM…BİLİMSEL ÇALIŞMALARDA GÖREV ALMAK AŞKIM ÇOKTAN BENİ TERK ETTİ 🙁

wpDiscuz

Yeni mezun olmuş arkadaşımıza biyoloji bölümü ve yan bölümleri için bilgi vermek isteyen varsa, lütfen cümle ve tecrübelerini paylaşırlarsa sevinirim.

Porno
Hesabınız yok mu?
kayıt ol

Geri dön
giriş yap

Hesabın var mı? >>
giriş yap

Makale
Görsel