Veryansın ediyorum: Rusya sınır kapısından dönen çilekler hakkında


default

Az önce haberde gördüm, Batı çiçeği güvesi tespit edilen bilmem kaç ton çileğimiz yurda geri çevrilmiş, tabi tezgahlarımızda yerini almıştır çoktan. İmha edilecek değil ya? hani bizim endüstri mühendisimiz, çevre mühendisimiz, bitki koruma kapsamında işlev gören bölümlerimiz? Botanik uzmanı geçinen yandal bölüm görevlileri neredeler? Kendi annesinin farketmeden yiyeceği çilekleri erikleri nasıl hazmedebiliyorlar bu insanlar? Neden biyologlara hala yer verilmiyor?????

Rusya’nın karantina kontrol bölgesinde çalışan yetkililerin mevki ve geçmişini merak ediyorum, onlar nasıl farkedebiliyor da bizim tüccarımız, mühendisimiz, ihracatçı firmamız ve bünyesindeki çalışan “çeşitli” tekniker ve kontrol görevlileri bu tarz tonlarca ürünün heba olmasına müsade edebilecek kadar cesur davranabiliyorlar???

Devletim uyan artık, dün biyologlar günü kutlu olsun diye bir sürü facebook sayfasında reklamlar posterler kutlamalar döndü. Bugün evimdeki çilekten endişe edecek konumdayım. Ben bir biyolog olarak bulunduğum konumdan utanıyorum ailemin gözü önünde, kime ne diyeyim..!

Şahane Şahane
0
Şahane
Keyifli Keyifli
0
Keyifli
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Garip Garip
0
Garip
Fena Değil Fena Değil
0
Fena Değil
Yetersiz Yetersiz
0
Yetersiz

Kimler Neler Demiş?

3 Yorum - "Veryansın ediyorum: Rusya sınır kapısından dönen çilekler hakkında"

avatar
Sıralama:   En Yeniler | Eskiler | Beğenilenler
cenkonsoyblog
Yönetici

Kendi gümrük kapılarımızda biyologlar görev alamaz iken yurtdışına içerisindeki canlının varlığından habersiz ürün yollamaya çalışıyoruz. Normal olarak da tabiki geri çevriliyoruz, uluslararası iş birliği anlaşmalarında bu tarz karşılıklı sözleşmeler var, ve olmak da zorunda. Tabi herkes bizim gibi biyolojik mücadele gibi unsurlardan yoksun değil, bilinçli ve kabul etmiyor. Sonuçta her sene mutlaka bir tarz ürünün tonlarca elinde patlıyor, iç piyasaya dönüyor, benim soframa düşüyor. Neden? Çünkü ucuz. Çünkü ihtiyacımız var.

fungus
Ziyaretçi

kelimelerin kıyafetsiz kaldığı an, yazıklar olsun.

Laktikasit
Ziyaretçi
wpDiscuz

Veryansın ediyorum: Rusya sınır kapısından dönen çilekler hakkında

Porno
Hesabınız yok mu?
kayıt ol

Geri dön
giriş yap

Hesabın var mı? >>
giriş yap

Makale
Görsel