Tavuk yumurtası döllenmeyle mi döllenme olmadan mı üretiliyor?


l-788.jpg

Özlem E. soruyor: Tavuk yumurtası döllenmeyle mi döllenme olmadan mı üretiliyor? Arkadaşım döllenme olmadan kabuk oluşmaz dedi bana bi arkadasım ama yumurta çiftliklerinde buna imkan yok, proses nasıl işliyor?

Tavuk yumurtası döllenmeyle mi,döllenme olmadan mı üretiliyo

Şahane Şahane
7
Şahane
Keyifli Keyifli
8
Keyifli
Sevdim Sevdim
38
Sevdim
Garip Garip
15
Garip
Fena Değil Fena Değil
9
Fena Değil
Yetersiz Yetersiz
26
Yetersiz

Kimler Neler Demiş?

2 Yorum - "Tavuk yumurtası döllenmeyle mi döllenme olmadan mı üretiliyor?"

avatar
Sıralama:   En Yeniler | Eskiler | Beğenilenler
cenkonsoyblog
Yönetici
Konu üzerine sayfamızda keyifli yorumlar yazıldı, bunlardan seçtiklerimi buraya ekleyeceğim, zira milletçe üşengeç olduğumuz için aracı kurum olarak çalışma görevi yine bana düştü, ileride google üzerinden soruya cevap arayanlar için paylaşımdadır. Sorunun orjinali ve yazılan yorumlar: http://www.facebook.com/photo.php?fbid=4549933078… Hümeyra Uludağ cevaplamış: "Bir yumurtanın döllenmiş olup olmadığını anlamanın tek yolu, yumurtayı 4-5 gün boyunca kuluçkada tutmak. Bu çoğunlukla “inkübatör” adı verilen kuluçka makinelerinde yapılıyor. Yumurtayı 4-5 günlük kuluçka sonrasında mum ışığında incelediğinizde eğer yumurtanın içinde kan damarları görünüyorsa, yumurta döllenmiş demektir. Eğer bu yapılamıyorsa, yumurtayı kırarak sarı kısmında bulunan beyaz noktacıkların şekline bakabilirsiniz. Burası, “germ halkası” adı verilen ve embriyo gelişiminin gerçekleştiği… Read more »
nihan
Ziyaretçi

Bir de beyaz yumurtlayan tavuk cinsiyle kahverengi yumurtlayan tavuk cinsi birbirlerinden farklıdır. Yumurta renklerinin ton farklılıkları ise hayvanların beslenme planlarından -rasyonlarından- ötürü farklılıklar gösterir.

wpDiscuz

Tavuk yumurtası döllenmeyle mi döllenme olmadan mı üretiliyor?

Porno
Hesabınız yok mu?
kayıt ol

Geri dön
giriş yap

Hesabın var mı? >>
giriş yap

Makale
Görsel