Moleküler Biyoloji ve Genetik


icon_smile1.gif

Merhaba ben son sınıf öğrencisiyim. Biyoloji aşığıyım ve doğru tercih yapmak istiyorum. Moleküler biyoloji ve genetik aklımdaki ilk bölümdü. Ancak malum bu bölüm hakkındaki sıkıntıları siz de bilirsiniz çünkü aynı sıkıntıları biyologlar da çekiyor. Bunlardan haberdar olmama rağmen ben diğerleri gibi olmam, çok çalışır herkesden sıyrılıp özgürce bilimimi yapabilirim diye düşünüyordum ancak http://genetikbolumu.blogspot.com/ gördükten sonra herkesin bu düşüncelerle bu bölüme girdiğini ve benden farksız olduklarını gördüm. Yurt dışına gitmekle de sorunun çözülemeyeceğini anladım çünkü aynı durum orada da mevcut.

Sizden öğrenmek istediğim bölüm hakkındaki düşünceleriniz. Kararım çok büyük bir ihtimalle tıp yönünde olacak yine de başkaların düşüncelerini de almak benim için önemli çünkü geri dönüşü olmayacak bir karar.

Sizce MBG nasıl bir bölüm? Tıpı mı MBG’yi mi tercih ederdiniz? Geleceğin mesleği olduğu gerçek ama o gelecek ne zaman gelecek?

… Bu arada sayfa için teşekkürler :)

Şahane Şahane
0
Şahane
Keyifli Keyifli
0
Keyifli
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Garip Garip
0
Garip
Fena Değil Fena Değil
0
Fena Değil
Yetersiz Yetersiz
0
Yetersiz

Kimler Neler Demiş?

6 Yorum - "Moleküler Biyoloji ve Genetik"

avatar
Sıralama:   En Yeniler | Eskiler | Beğenilenler
Ordinaryus
Ziyaretçi

Not: Aynı başlığı 3 kere girdiğimi fark ettim. Girilen entryler silinmiyor, yönetici ilgilenirse sevinirim 🙂 Cevapları buraya yazın lütfen.

cemre
Ziyaretçi
bende son sınıf öğrencisiyim ve Biyoloji aşığıyım bir zamanlar bende MBG düşünüyordum fakat o kadar puan almamın pek mümkün olmadığını fark ettim ve Biyoloji bölümünü tercih etmeye karar verdim şu anda. Etrafımdaki herkes bu bölümü okuyunca çok sıkıntı yaşayacağımı söylüyor bende araştırdım gerçekten haklılar ama ben bir tek istediğim bölümde başarılı olabilirim. Sana gelince bence iyi düşün, eğer zora gelemiyorsan hiçte MBG bölümünü düşünme unut gitsin ama şunu da bir düşün eğer gerçekten MBG istiyorsan çok başarılı olabilirsin azmin önünde hiç bir şey duramaz, çok başarılı olursan elbet hak ettiğin yerlere gelirsin.hiç bir başarı kolay elde edilmez. Yinede karar senin,… Read more »
Enesoguzhan
Ziyaretçi

her halukarda tıp derim MGB bitmez ama tıp hiç bitmez

Ordinaryus
Ziyaretçi

Bazen ne kadar çabalasan da azmetsen de sığ suda debelenirsin gerçekçi olmak lazım. MBG hiçbir zaman aklımdan çıkmayacak, bölümü ileride okumasam bile kendimi o yönden geliştiricem çünkü sevdiğim bir bölüm. Öte yandan tıp da öyle. O yüzden riske bakmak lazım. MBGnin geri dönüşü yok ama tıp okurken genetiğe yönebilirsin: tıbbi genetik. 
Cemre ayrıca azmin önünde hiçbir şey duramaz demişsin ama o kadar puan alamayacağından bahsetmişsin. Bu seferki sığ su değil sadece kendine güven çalış. O puanları yapan da insan senin gibi 🙂

genetikci molekuler biyolog
Ziyaretçi
genetikci molekuler biyolog

Ben istanbul üniversitesi moleküler biyoloji ve genetik bölümünü yeni kazandım 😀 tam bir biyoloji manyağıyım. Bölüm ve meslekle ilgili neredeyse bulduğum her siteye girdim, denk geldiğim her konuyu araştırdım.. fakat yine de merak ettiğim çok şey var 😀

tonoplazma
Ziyaretçi

bende moleküler biyoloji ve genetik okuyorum yıldızdayım 2.sınıf öğrencisiyim
tıp mı m.b.g mi demişsin ben osam m.b.g derdim dedimde ama  pek ufak olmayan sıkıntılarla karşılaşmadım değil peki neydi onlar 1.insanlar m.b.g nin ne olduğunu bilmiyorlar gdodan pek öte değil bilgileri  sana sürekli soracakları birşey var bitirince ne yapacaksın. (bu seni çok geriyor)2.ne kadar istediğin m.b.g okumak kolay değil çünkü yüksek lisans ve doktora ve postdoctora var. en aşagı 10 yıl eder.

wpDiscuz

Moleküler Biyoloji ve Genetik

Porno
Hesabınız yok mu?
kayıt ol

Geri dön
giriş yap

Hesabın var mı? >>
giriş yap

Makale
Görsel