Kongreye poster sunumuna gidiyorum, ancak dikkat çekmek istiyorum; ne yapabilirim?


soru, biyoloji soru

Merhabalar,

Bir üyemizin mesajına istinaden güzel cümleler ile yanıtladığımı fark ettim ve kalıcı hale gelmesini istediğim için sizlerle paylaşıyorum.

Genelde kongrelerde kartvizit, ufak poster kopyaları gibi fikirler yürütülür ve bunu da yapan zaten %1’lik bir kesim olur; ülkemizde ne yazık ki dikkat de çekmez, çünkü bilime olan ilgi orada gösteriş için sarf edilen eforun yanında solda gerçekten sıfır kalmaz, yola çıkamıyor..

Kartvizit fikri keyifli, zira yurt dışı kongre deneyimlerimde de fazlasıyla hem gördüm, hem de kullandım bu çeşit kurnazca hamleleri, gerçekten işe yaradığı konusunda hem fikirim. Ancak Türkiye’de bunu yapabilmek için bir kartvizitten ziyade keyifli bir A4 kağıdı ile birlikte tek sayfalık bir ufak CV niteliğinde ancak göze çarpıcı bir görsel hazırlayarak Posterinizin altına bantlayıp dikkat çekmeyi planlarsanız daha yüksek katkısı olur düşüncesindeyim. Poster sunumu tecrübeniz var mı bilmiyorum ancak birçok insan göz atar geçer çok fazla sohbet etme fırsatı bulamazsınız, eğer posterinize güveniyorsanız ve konuşmaya niyetiniz var ise tamamen kaçarlar sizden Bu yüzden bir şeffaf dosya ile birlikte birçok kopyayı içerisine koyup bantlayın, dışına da Bir tane almak istemez misiniz gibi bir yazı ile dikkat çekin, alıp incelesinler. Diğer posterlere kendi poster standınızın numarasının bulunduğu ufak post-it kağıtları yapıştırın, iltifatlar yazın, size yönelmelerini sağlayın. Özellikle sizin alanınızda çalışan arkadaşları illa ki biliyorsunuz veya kongrede göreceksiniz. O arkadaşlara ve özellikle kendinizden bahsetttirmek istiyorsanız hocalarına ulaşmak amacıyla ufak şirinlikler ile müdahale edin, kağıt yapıştırın, sözle değil, yazısal temas kurun; gerçekten işe yarıyor Umarım katkı sağlayabilmişimdir, keyifli çalışmalar dilerim.

Şahane Şahane
0
Şahane
Keyifli Keyifli
0
Keyifli
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Garip Garip
0
Garip
Fena Değil Fena Değil
0
Fena Değil
Yetersiz Yetersiz
0
Yetersiz

Kimler Neler Demiş?

2 Yorum - "Kongreye poster sunumuna gidiyorum, ancak dikkat çekmek istiyorum; ne yapabilirim?"

avatar
Sıralama:   En Yeniler | Eskiler | Beğenilenler
Oğuzhan TC Yilmaz
Ziyaretçi

Bu poster olayları yeni moda olmaya basladi heralde.Poster sunumu nasil yapiliyor ki?

Biyoloji Günlüğü
Ziyaretçi

Poster sunumu yapılan calismanin segilenmesi ve eleştiriye açık halde bilgi verilmesine odaklı bir nevi sergidir; ancak bu sunumu tatlandırmak herkesin aklına gelmiyor. Bu yazım tat katmak isteyenler için 😉

wpDiscuz

Kongreye poster sunumuna gidiyorum, ancak dikkat çekmek istiyorum; ne yapabilirim?

Porno
Hesabınız yok mu?
kayıt ol

Geri dön
giriş yap

Hesabın var mı? >>
giriş yap

Makale
Görsel