kolanın zararları


default

sürekli kola içen ve öğrencilik yıllarından kalma bu alışkanlığımdan vazgeçemeyen bir insan olarak bilgilerinizi paylaşırmısınız çok fazla yerde yazılıyor çiziliyor ama, mideye zararı haricinde vücut için genel anlamda hangi noktalarda tüketiminin (az yada çok) zararı var ve hangi kısımlara..

Şahane Şahane
0
Şahane
Keyifli Keyifli
0
Keyifli
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Garip Garip
0
Garip
Fena Değil Fena Değil
0
Fena Değil
Yetersiz Yetersiz
0
Yetersiz

Kimler Neler Demiş?

8 Yorum - "kolanın zararları"

avatar
Sıralama:   En Yeniler | Eskiler | Beğenilenler
doublehelix
Ziyaretçi

Ca emilimini azaltıyor diye bilmekteyim, geniş kapsamlı araştırma yapmadım.

slymngk
Ziyaretçi

vücuttaki suyu çeker zararlı şekerler içerir, karaciğerde yağ depolanması yapar o da kansere kadar gider damar tıkanıklığı tansiyon gibi saçma hastalıklara da yol açtığı rivayetler arasında. kilo alınımı yapar ama bu sağlıklı bir kilo alınımı değildir.

zera
Ziyaretçi

Ca dengesinde sıkıntı yapıyorsa aklıma direkt ikincil haberciler geldi.

doublehelix
Ziyaretçi

Biraz araştırdım, kafein Ca tutucu etkiye sahip bir molekülmüş, kolada da bolca bulunduğunu bildiğimize göre, hücrelerimiz için çok önemli bir role sahip olan Ca koladan çektiğini daha hiç bir molekülden çekmemiş olabilir 🙂

GizemNergis
Ziyaretçi

Ca konsantrasyonu ve asimilasyonunda olumsuz rol oynar, icten ice bunyemizde de.. ama tadi cok guzel lanet!

chamaeleo
Ziyaretçi

Akut olarak tansiyonu da yükseltir.

dortyuzelliucpiercingiolanadam
Ziyaretçi
dortyuzelliucpiercingiolanadam
Kolanın zararları ile ilgili bulduğum ibretlik bir öykü. “Başlıyorum arkadaşlar sene 1991. O zamanlar Beytullah çok pis bir ayyaş. Gece gündüz coca cola içiyor. Barlardan, marketlerden topluyoruz. Kola içip eşini, kızınıı dövüyor, o derece. Aslında imanlı bir genç. Kuran kursuna gitmiş, dini eğitimini almış ama dünya onu değiştirmiş. Coca cola illetine başlamış bir kez. Kendisine coca colayı tersten okuyunca Mekke yok, Muhammed yok yazdığından tut, Filistine kurşun attığına kadar her şey söylenmiş. Kimse bu illetten onu vazgeçirememiş. Bir iki gün bırakmaya çalıştıysa da, yapamıyorum ağabey diyip ağlaya ağlaya marketin yolunu tutmuş. Neyse efendim sonunda bana geldiler dediler -Hocam biz bu… Read more »
Laktikasit
Ziyaretçi
Mısırdaki doğal glikozu izomeraz enzimi ile fruktoza dönüştürülüyor. Bu fruktoz şurubu özellikle gazlı içecek, meyve suları, baklava ve diğer tatlılarda çok kullanıyor. Nedeni ise bulunduğu ortamda nemi azaltarak mikrop üremesini engelleyip gıdanın bozulmamasını sağlıyor. Aynı zamanda tatlandırıcı ve iştah artırıcıdır. Bağırsaklarda ise bildiğimiz glikoz ve galaktoz tuzla beraber aktif olarak taşınır. Fruktoz kolaylaştırılmış difüzyon ile pasif olarak geçer. Kanda fruktoz yok sayılır çünkü karaciğerde glikoza çevrilir fazlası zarar değil mi? Malonil CoA hipotalamusta tokluk hissini arttırır. Glikoz MalonilCoA yı arttırarak tokluk hissini verir. Fruktoz tam tersine malonil CoA yı engelleyerek açlık hissini uyarır. Sonuç olarak başta karaciğer yağlanması, insulin direncini… Read more »
wpDiscuz

kolanın zararları

Porno
Hesabınız yok mu?
kayıt ol

Geri dön
giriş yap

Hesabın var mı? >>
giriş yap

Makale
Görsel