Kadro şartları, Bitki Koruma Bölümü mezunu olup, Bitki Koruma, veya Entomoloji alanında yüksek lisans yapıyor olmak

Entomoloji alanında yüksek lisans yapmış olmak için alt yapı adına illa bitki koruma programından mezun olmak şart mı? Biyoloji alanından mezun olmuş, zooloji, entomoloji veya uygulamalı biyoloji alanlarından o konuma denk gelebilecek nice insanlar var tanıdığım.. Biraz algıda seçicilik mi, isimde seçicilik mi; bilemedim.

Bitki koruma alanında araştırma görevlisi seçmek istiyorsan kendi fakültende bu entomoloji bilgisi olan adamı yetiştirebilirsin, zaten ÖYP mantığı bu değil mi?

Anlamıyorum devletimi, sistemimi; cidden.
Bazen ilanlar özel sektör iş ilanları gibi geliyor, 7 sertifika, ve 2 seneden fazla iş deneyimi ile giremeyebiliyorsun 🙂

Paylaşıma Oy Ver

0 puan

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Cenk Önsoy

Cenk Önsoy

Biyoloji okumadan, görmeden, yaşamadan öğrenilecek bir bilim dalı değildir.

4 Yorum

Yorum yap
  1. Belki çok spesifik bir alanda proje amaçlı ileriye dönük personel yetiştirmek istiyor, alt yapısının 2 alanda da olmasını talep ediyor olabilirsin; ancak, Fizyoloji, Histoloji-Embriyoloji kadrosu için "Tıp Fakültesi(Tıp Doktoru), Veteriner Fakültesi, Biyoloji, Moleküler Biyoloji ve Genetik veya Tıbbi Biyoloji mezunu olmak." şartlarından HERHANGİ BİRİ'ni düzinelerce ilanda ortak olarak arıyorsan, bu spesifik ilan biraz mide bulandırıcı görünüyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir