Doktora öğrencilerine “işçi” denildi, artık üniversitede kariyer yapmak mı?

l-1037.jpg

Doktora öğrencilerine “işçi” denildi, artık üniversitede kariyer yapmak mı?

Eğer düşünen arkadaşlarımız var ise gerçekten idealistlik seviyelerini test ettikten sonra bu yola adım atmalarını tavsiye ediyoruz!

Üniversitede kariyer yapmak, ya da yapmamak, yapamamak
üniversitede kariyer yapmak mı

Paylaşıma Oy Ver

0 puan

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Cenk Önsoy

Cenk Önsoy

Biyoloji okumadan, görmeden, yaşamadan öğrenilecek bir bilim dalı değildir.

11 Yorum

Yorum yap
  1. Artık sistemde daha alt kademelerde bulunmaktan utandığınız için mi vazgeçmek gerekiyor doktora yapmaktan. Normalde işçiden daha mı değerli oluyorsunuz ki böyle bir şey paylaşıyorsunuz?

  2. İşçi lafı mi ise avam geldi nedir anlamadım ki. Doktora öğrencisi zaten danışmanına ve bölümüne ustelik uceertsiz işçilik kölelik yapıyor zaten. Aristokratik Akademik Karizmaya mi yakıştıramadıniz da “işçi” ye takildiniz bu kadar?

  3. Doktora; işin filozofi kısmımda uzmanlığı bulunan, bunun için çabalayan kısmın bulunduğu aşama. Lütfen biraz empati ile konum değerlendirmesi yapalım, kelimelere takıldık evet ancak bakış açılarımızın daha farklı olması gereken bir konu diye düşünüyorum.

  4. Söylenen tanımdaki değişikliğin farklı bir çalışma alanı ile karıştırılması tarafından bakıyorsunuz olaya. Ama verdiğiniz cevap ile paylaştıgınız resim birbiriyle çatışıyor. Resim kast sisteminin en alt tabakasında birini anlatıyor gibi. Yani siz manada değil tamamen statüdesiniz. Bunun adına statükoculuk derler ve özde hepimiz insanız gerçeğini reddedip para, ırk, mevki konumlandırmasına göre ayrılan sınıfları kabul eder.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir