Biyologlara Müjde: Biyologlar Dayanışma Derneği’ nden yeni yıl hediyesi!!


default
Arkadaşlar az önce facebook üzerinde gördüğüm alıntı bir paylaşımı sizinle paylaşmaktan büyük keyif alıyorum.

Gümrük yasasıyla ilgili olarak biyologların bulundurulması adına faaliyetler vardı, güzel bir haber gelmiş; size aynen metni aktarıyorum.

Değerli Meslektaşlar;

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından çıkarılan 14.07.2012 tarih ve 28353 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “Gümrük ve Ticaret Denetmenliği Yönetmeliği” ile 08.08.2012 tarih ve 28378 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “Gümrük ve Ticaret Uzmanlığı Yönetmeliği”nde gümrük denetmenliği ve gümrük uzmanlığı kadroları için biyologlara yer verilmemişti.

Yönetim Kurulu üyelerimizden Sayın Filiz KANKUR’un takibi ile ortaya çıkan bu duruma, derhal gerekçeli bir itiraz yazısı hazırlayıp ilgili bakanlığa gönderdik. Gönderdiğimiz yazıya ilk olumlu cevap gümrük denetmenliği yönetmeliğinde talebimizin dikkate alınacağı yönünde gelen cevabi yazı oldu. Bununla birlikte bakanlık yetkilileri ile yaptığımız görüşmede, ilk personel alımlarında mevcut yönetmeliğin uygulanacağını ancak ikinci alımlarda biyologların da içinde olacağı yeni yönetmeliğin uygulanacağını söylediler. Gümrük ve Ticaret Uzmanlığı Yönetmeliği için ise cevabi yazı henüz derneğimize ulaşmamış olup, derneğimiz tarafından sıkı bir şekilde takip edilmektedir.

Sonuç olarak; 2013 yılının ilk yarısına kadar revize edilecek Gümrük ve Ticaret Denetmenliği Yönetmeliği kapsamında biyologlar da gümrük denetmeni olabileceklerdir. İlgilenen meslektaşların konuyu takip etmelerini önerir, tüm meslektaşlarımızın bilgisine sunarız.

Uzm Biyolog Tarık PATIHAN

Biyologlar Dayanışma Der. Başkanı

 

yazıya dilerseniz dernek kendi sitesinden de ulaşabilirsiniz: http://biyologlar.org.tr/index.php?option=com_content&view=article&id=41:byologlar-dayanima-dernenden-meslektalarimiza-yen-yil-armaani-&catid=1:haberler&Itemid=16

Şahane Şahane
1
Şahane
Keyifli Keyifli
0
Keyifli
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Garip Garip
0
Garip
Fena Değil Fena Değil
0
Fena Değil
Yetersiz Yetersiz
0
Yetersiz

Kimler Neler Demiş?

3 Yorum - "Biyologlara Müjde: Biyologlar Dayanışma Derneği’ nden yeni yıl hediyesi!!"

avatar
Sıralama:   En Yeniler | Eskiler | Beğenilenler
ecologist
Ziyaretçi

Bu harika bir haber. Sonunda biyologlarda bir hareketlenme ve uyanma başladı. Kaybedilen haklarımızı tek tek geri alacağız.

GizemNergis
Ziyaretçi

keske boyle haberler pes pese gelse, kadrolar acilmaya baslasa halimize bak hayal kuruyoruz..!

Laktikasit
Ziyaretçi

bugün beni heyecanladıran bir gelişme. umutlara tek tek mum yakılsın devamının geleceğini umuyorum

wpDiscuz

Biyologlara Müjde: Biyologlar Dayanışma Derneği’ nden yeni yıl hediyesi!!

Porno
Hesabınız yok mu?
kayıt ol

Geri dön
giriş yap

Hesabın var mı? >>
giriş yap

Makale
Görsel